Son Dakika

Yıldıray Baştürk: A Ulusal Ekip iyi bir nesil tuttu

Futbola Almanya‘da başlayan ve uzun yıllar Bundesliga’da ve A Ulusal Takım’da forma giyen Yıldıray Baştürk, Köln’de oynanan Almanya – Türkiye maçını değerlendirdi.

Köln’de ulusal takım kampını da ziyaret eden Yıldıray Baştürk, “Ulusal takım iyi bir nesil yakalamış, genç ve nitelikli futbolculardan oluşan bir takım. Almanya karşısında dönem dönem iyi futbol sergileyen, oldukça umut veren bir ulusal takım izledik. Bu kadronun uzun yıllar devam edebileceğini düşünüyorum. Futbolcuların bir çoğu ile görüşme fırsatım oldu. Oldukça heyecanlı ve azimli olduklarını gözlemledim. Ayrıca iyi bir civarları var” diye mevzuştu.

2005 yılında Soydurürk Olimpiyat Stadyumu’nda Türkiye ile Almanya arasında oynanan ve Türkiye’nin 2-1 galip geldiği hazırlık maçında forma giyen Yıldıray Baştürk, ‘Almanya’da futbola başlayan oyuncular,
Almanya karşısında daha bir hırsla mı oynuyorlar?’ sualine şu yanıtı verdi:

“Evet, bu kendiliğinden oluşan bir gidişat. Sonuçta bu oyuncular buralarda yetişti, Alman çaşaması ve arkadaşları var. Onların karşısına iyi bir sonuçla çıkmak isteyebiliyor.”

“KENAN KARAMAN ÖNEMLİ BİR GOLCÜ”

Yıldıray Baştürk, geçen sezon önemli sağlık meseleyi yaşayan ve sonrasında yine başarılı futbolu ortaya koymaya başlayan Kenan Karaman ile alakalı olarak da, “Kenan Karaman, zati önemli maçların adamı. Dün akşam da oldukça başarılıydı, gol atmayı da başardı. Gelecekte daha da başarılı olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Pandemi önlemleri sebebiyle yalnızca 300 taraftarın tribüne alındığı maçın atmosferi hakkında ise Yıldıray Baştürk, “Elbette dolu tribünler önünde bu maç daha bir başka olurdu. Bol gollü iyi bir maç olsa da, yeniden taraftarsız yalın kalıyor” dedi.

DHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı