Son Dakika

Yalçın Koşukavak, “12 oyuncu ile lig oynuyoruz”

İç sahada yüzü gülmeyen Y. Denizlispor’da Teknik Dolaysızör Yalçın Koşukavak idman öncesi basın üyelerı ile toplandı. İç sahada problemlerinin olduğunu ifade eden Koşukavak, konut sahibi iken kaybedilen puanların dış sahada kazanılan puanları önemsiz kıldığını ifade etti. Rakiplerden önce gelen iç meseleler olduğunu ifade eden Koşukavak, hafta başından itibaren yönetimin transfer arayışında olduğunu dile getirdi. Ara transfer döneminde oyuncu bulmanın ve getirmenin güç olduğunu vurgulayan Koşukavak, “Aynı zamanda ocak ayında oyuncu bulmak ve getirmek çok basit değşehir. Sezon başı yapılanması ve kadronun bazı sürprizler ile karşılaşması, çok sakat oyuncu vermesi ve oyuncu sayısının az olması bizi aşırı derecede güçte bırakıyor. 6 aydır süren bazı problemleri 6 günde çözmek mümkün değşehir. Herkes çözmek adına uğraşıyor. İçerideki problemleri çözdükten sonra dışarıdan da bugünkü şarkasılarda ne oluyorsa, azıcık kadro derinliği oluşturmak istiyoruz ama bu basit bir iş değşehir. Pazar günü bir maçınız var, ayrıca önümüzdeki hafta 3 tane daha maç var. Hem rakip ile hem kadro derinliği ile uğraşmak basit şeyler değşehir. Bu sebeple hem biz hem oyuncular zorlanıyor. Rizespor maçının son bölümünde oyundan fazlasıyla düştük. Çünkü biz hep aynı oyuncular ile oynuyoruz. Aynı oyuncuların bu kadar arka arkaya maç oynaması çok alışa gelmiş bir şey değşehir. Bazı oyuncuları dinlendiremiyoruz, rotasyon yapamıyoruz ve sürekli aynı oyuncular ile oynamak zorunda kalıyoruz. Bu bize ciddi bir handikap oluşturuyor” dedi.

“OYUNCULAR BİRAZ PAHALI, EKONOMİK VAZİYET ORTADA”

Oyuncu transferi için yoğun uğraşlar verildiğini ancak takımdaki oyuncuları da kaybettiklerini belirten Koşukavak, “Burak Özsaraç, ben ve benim yakın çdüzeyim bazı futbolcular ile temas kuruyoruz. Seçim edilme mevzusunda bazı problemler yaşıyoruz. Başka kulüpler rekabet halinde oluyor. Futbolcular başka yerleri seçim ediyor oluyor. bazı güçlükler yaşıyoruz. Birkaç oyuncuda baya yol aldık. İçerideki oyuncularımızın da problemleri var. Sadece dışarıdan oyuncu getirmek o problemi çözmüyor. İçerideki oyuncunun da problemlerinin çözülmesi gerekiyor. Transfer için dışarıda bu dönemde çok oyuncu yok. Biz içeride Aissati’de kaybettik. İçeriye oyuncu alamadığımız gibi elimizdekini de kaybettik. Sakat oyuncu sayısı fazla. Acil transfere ihtiyacımız olduğunu çok kez dişle getirdim. Oyuncular azıcık pahalı, kulüplerin ekonomik gidişatları ortada” ifadelerini kullandı.

“12 OYUNCU İLE LİG OYNUYORUZ”

Takımda kadro derinliği olmadığını ve bu sebeple sakatlıkların oluştuğunu ifade eden Koşukavak, “Denizlispor oyuncu sayısı 12, işin gerçeği bu. Genç oyuncularımız var, onlara bu yükü yükleyemeyiz. Ciddi büyük sahada puan vaziyeti burada olan bir takımda genç oyuncuların o yükü kaldırması çok mümkün değşehir. 12 oyuncu ile lig oynuyoruz. Oyuncular inanılmaz kişilik gösteriyorlar, takdire şayanlar. Burada kaybettiğimiz Ankaragücü ve Kayserispor maçlarında da kabullenmedi. Oynamak istedi. o skordan rahatsız oldu, sürekli rakip kaleye gitmeye çalıştı. Oyuncular bu kadar güçlükler yaşamasına rağmen mücadeleli. Mustafa Yumlu ile az önce mevzuştum. İşin gerçeği Mustafa Yumlu’yu bu maç oynatmamamız gerekiyordu. O da bunu öğreniyordu. Hiç korunma oyuncusu yoktu kadroda. Kendisi bana ‘Öğretmenim beni kadroya yazın, acil bir şey olursa ben kendimi tehlikeye edeyim, oynayayım’ dedi. Biz belki de Mustafa’yı oyunun son bölümünde kullanmasaydık, bu hafta oynayabilecek seviyedeydi. Son 15 dakika oyuna girince kasındaki problem daha fazla arttı. Şu anda Mustafa Yumlu yok” diye mevzuştu.

Öte yandan, gazetecilerin takımdaki sakat oyuncuların kim olduklarına dahil sorulan suale verdiği yanıt ise dikkatlerden kaçmadı. Çok fazla sakat oyuncu olduğunu ifade eden Yalçın Koşukavak, “Çok sakat oyuncu var. Subotic, Dossevi sakatlıktan yeni geldi. Ben de unutuyorum. O kadar çok ki. Ben geldiğimden beri çok sakat oyuncumuz var. Sakıb, Özgür, olanları saymak daha basit. Olmayanları sayınca yoruluyorum” şeklinde mevzuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı