Son DakikaTrabzonspor

Vato Arveladze: Amcamdan daha iyi olmaya çalışacağım

Trabzonspor‘da uzun yıllar forma giyen ve ülke futbolunun efsaneleri arasına adını yazdıran Şota Arveladze’nin yeğeni Vato, Anadolu Ajansı muhabirine açıklamada bulundu.

Amcasının Türkiye’ye gelmesine çok neşelendiğini anlatan Vato, “Kulüp ve civarımız çok güzel. Sanki aile gibiyiz. Herkes çok arkadaş canlısı ve yeni sezona başlamak için heyecanlıyım, bir an önce sezona başlamak için sabırsızlanıyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye’ye gelmeden önce amcaları Şota ve Arçşehir ile mevzuştuğuna değinen 22 yaşındaki hücum oyuncusu, “Amcamın efsane olması bana büyük bir mesullük yüklüyor. Amcamın büyük bir ad olması bendeki temennileri de yükseltiyor. Ben onu kendime idol olarak alıyorum. Ama ben Şota’dan daha iyi olmaya çalışacağım” diye mevzuştu.

Şota’nın 5 yıl önce Kasımpaşa’yı çalıştırdığı dönemde kendisinin yüksekokulda olduğunu ve İstanbul’u oradan öğrendiğini vurgulayan Vato, “İstanbul çok büyük, çok güzel bir şehir. Burası çok beğendiğim bir yer ve burada olmaktan çok mutluyum. Karagümrük çok köklü bir kulüp, çok ateşli taraftarları var. Onlar için oynamak çok sevinçli ve heyecanlı olacak” değerlendirmesinde bulundu.

“AMCALARIMI GURURLANDIRACAĞIM”

Vato Arveladze, amcaları Şota ve Arçşehir’i gururlandıracağını dile getirdi.

Şota’nın forvette oynadığını, kendisinin ise hücumun birçok yerinde forma giyebildiğini aktaran Vato, şöyle devam etti:

“Amcalarım Trabzon’da efsane adlar. Buraya gelmemden çok hoşnut oldular. Ben de amcalarımın ardından burada olmaktan çok mutluyum ve onların adlarını devam ettireceğim. Onları gururlandıracağıma bellim, umarım bunu başarırım. Amcam 9 numara oynuyordu, ben ön tarafta başka pozisyonlarda da oynuyorum. Ondan devamlı olarak nasihatler alıyorum. Her idman ve maç sonrası görüşüyoruz, mevzuşuyoruz. Futbolla ve benimle alakalı mevzuşuyoruz. Bana katkısı natürel ki de büyük oluyor.”

“SÜPER LİG ÇOK BÜYÜK BİR ARENA”

Vato Arveladze, Süper Lig’in çok büyük bir arena olduğunu ifade etti.

Karagümrük’ün Süper Lig’e yükselerek büyük bir başarıya imza attığına değinen Vato, şunları kaydoldu:

“Maksadımız yalnızca ligde kalmak değşehir, UEFA Avrupa Ligi’ne oynamak olacak. Böylelikle taraftarı da mutlu etmek bizim amacımız ve maksadımız yüksek olacaktır. Taraftarlarımız gelebildikleri her maça gelsinler. Biz de onlarla beraber her maçı kazanmaya çalışacağız. Süper Lig’de çok iyi takımlar, çok iyi oyuncular var. Buranın dışarıdan da izlenimi çok iyi. Güzel bir lig, dünyadaki en büyük liglerden biri. O yüzden burada mücadele etmek burada bulunmak benim için çok iyi bir motivasyon. Süper Lig çok büyük bir arena.”

Süper Lig’de kendini kanıtladıktan sonra daha büyük gayelere ilerleyeceğini de anlatan Vato, sözlerini şöyle tamamladı:

“Tabi her oyuncu gibi Bundesliga’da, La Liga’da, Premier Lig’de oynamak isterim ama öncelikli gayem tabiki burası. Burada büyük bir arenaya çıktık. Burada yüksek seviyede oynayabileceğimi kanıtladıktan sonra tekerrür büyük kulüplerle alakalı maksatlarım olacaktır ama öncellikli gayem şu anda buradayım ve buraya odaklandım.”

Anadolu Ajansı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı