Son Dakika

Valentin Rosier: Beşiktaş’ın büyüklüğünü öğreniyordum

Beşiktaş’ın Sporting Lizbon’dan kiralık olarak kadrosuna kattığı Valentin Rosier, Ümraniye Nevzat Demir Kuruluşları’nde düzenlenen basın toplantısında suallerı yanıtladı.

Denizlispor karşısında alınan başarının önemli olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Rosier, “İlk maçım güzel geçti. Kişisel olarak değşehir ortaklaşa olarak güzel işler yaptık, önemli bir zafer aldık. Benim için pozitif bir başlangıç oldu. Taraftarlarımız hoşnut kaldıysa bu beni hoşnut eder. En iyi performansım diyemem, daha iyisini yapabilirim. Hala geliştireceğim yerler var” ifadelerini kullandı. Bel ağrısının çok ciddi olmadığını da söyleyen Rosier, pazar günü sahada olabileceğini de ifade etti.

“BEŞİKTAŞ’IN BÜYÜK BİR KULÜP OLDUĞUNU BİLİYORDUM”

Beşiktaş’a kazançken seçim yapmanın kendisi için güç olmadığını ifade eden 24 yaşındaki futbolcu, “Beşiktaş’ın büyük bir kulüp olduğunu öğreniyordum. Benim için kriter buydu. Gelecekle alakalı mevzuştümörsek, kendimi iyi bir civarda seziyorum. Uygun koşullar oluştümörse burada kalmak isterim. Şu anda performansımı yüksek tutarak, mümkün olduğu en yüksek sayıda maça çıkarak takıma katkı yapmaya odaklandım” dedi. Temel bölgesinin sağ bek olduğunu ifade eden Rosier, “Gerekli gidişatlarda kanat da oynayabilirim. Mümkün olduğunca yüksek sayıda maç yapıp takıma katkı yapmak istiyorum. Takımda atmosfer gayet iyi, Fransızca mevzuşan 5 oyuncu var. Takımın geri kalanı ile daha iyi geçim kurmak için İngilizce dersleri almaya başladım. Uyarlama anlamında hayli yol aldık, Fransızca mevzuşanlarla daha çok mesajşim kuruyoruz ama takımın tümüyle güzel bir entegrasyon yakaladım” açıklamasını yaptı.

“SAĞ BEKTE OYNAMAYI TERCİH EDERİM”

Boynundaki dövmenin anlamıyla alakalı mevzuşarak sözlerini sürdüren Rosier, “Dövmemin anlamı kendisini anlatıyor, insan olarak ne isem oyum anlamında. Futbol anlamında pozitif özelliklerim var, emin noktalarda niteliğim var, gelişim göstermem gereken yerler de var. Bu gelişim için buraya geldim ve önemli bir adım attığımı düşünüyorum” dedi. Sahadaki seçiminin sağ bekte oynamak olduğunu tekrarlayan Fransız oyuncu, “Dijon’da sol bekte de maç oynadım. Bundan rahatsızlık da duymadım. Bana sorarsanız sağ bekte oynamayı seçim ederim. Burada önemli olan takıma katkıyı yükseltmek ve takımın kazanabilmesi. Tüm takımla iyi şehrişkilerim var. 2,5-3 haftalık arada uyarlama anlamında büyük bir yol aldık. Fransızca mevzuştuğu için N’Koudou, N’Sakala, Aboubakar, Ghazzel ile daha çok yol kat ettik ancak takımın tamamıyla iyi şehrişkiler kurduğumu söyleyebilirim” açıklamasını yaptı.

“ÖNEMLİ OLAN GOL ATMAK DEĞİL”

Kariyerinde henüz gol atmamasıyla alakalı olarak sorulan suale “Gol istatistiğini takıntı haline getirmiyorum. Ben önceliği asist yapmaya veriyorum. Sahaya çıkarken her zaman ‘Bugün en iyisini suniım. Takım arkadaşlarıma asist suniım’ diyorum ve bu sebeple gol atmayı hiçbir zaman problem haline getirmiyorum” cevabını veren Rosier, Türkiye’de futbolu çok beğenen bir kitle olduğunu ifade ederek, “Buraya geleli çok uzun zaman olmadı ama gerçekten büyük bir taraftar kitlesi var. Takım için yaşayan bir kitle var. Bu da benim motivasyonumu çok yükseltiyor. Türkiye’de futbolun insanların yaşamında büyük bir yer yakaladığunu görüyorum. Beşiktaş’a kazançken bu vaziyet benim için önemli bir nedendi” diye mevzuştu. Ligin 21 takım olmasının problem oluşturmayacağını da sözlerine ilave eden 24 yaşındaki oyuncu, “Biz zati yaşamımızı futboldan kazanıyoruz. İyi idman yaparsanız çok sayıda maç yapmak güçlük oluşturmaz. Biz de iyi idmanlar yapıyoruz ve maçlara hazır çıkacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’DE GÖRDÜĞÜM HER ŞEY POZİTİF”

Denizlispor maçında 10 kişi kalmalarına karşın 3 puanı kazanmanın önemli olduğunu ifade eden Rosier, “Kırmızı kart balansımızı bozdu. Maç süresince çok koştuk ve 3-0’a getirdik. Oyunun sonunda sıkıntılılık yaşadık ama sonuç çok önemliydi. Orada istediğimiz aldık. Kazanmak ve sonuç çok önemliydi. Orada istediğimizi aldık ve bu çok önemliydi” dedi.

Türk insanının arkadaş canlısı olduğunun da altını çizen ve bu gidişatın kendisini etkilediğini ifade eden genç oyuncu, “İstanbul’da güçlük yaşadığımı söyleyemem. Belki dil mevzusu bir güçlük olabilir. Gördüğüm her şey pozitif. Buraya gelene kadar Türkiye ile alakalı pek bir fikrim yoktu. İnsanların arkadaş canlısı davranışı görünce çok etkilendim. Buraya gelen ailem ve arkadaşlarım da benimle bu fikirleri hisseyleşıyorlar” şeklinde mevzuştu.

Transferinin açıklandığı videoda kendisinin çok hızlı bir oyuncu olmasına vurgu yapılmasıyla alakalı “Mbappe kadar olmasam da hızlı bir oyuncuyum. Güzel bir videoydu ve eğlenceliydi. Şimdi bunu kanıtlamanın süreyi geldi” cevabını veren Rosier, adının anlamıyla alakalı olarak ise “İsmimin erkekler için rastgele bir anlamı yok. Kadınlar için daha anlamlı bir ad. Erkeklerin çok takmadığını düşünüyorum. Şu sıralar bir kız arkadaşım da yok. Benim açımdan karşılığı olmayan bir vaziyet olduğu için pek de önemli değşehir” diyerek sözlerini tamamladı.

İHA

4883

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı