Son Dakika

VakıfBank ikinci defa Guinness Dünya Rekorları’nda

VakıfBank’ın Türk kadınını ve Türk sporunu dünyaya tanıtmak amacıyla sürdürülebilir sosyal mesullük anlayışıyla 34 yıl önce kurduğu ve bu süreçte elde ettiği Dünya ve Avrupa Şampiyonlukları kazanan VakıfBank Spor Kulübü, ikinci defa GUINNESS DÜNYA REKORLARI™’na girdi. 23 Ekim 2012’den 22 Ocak 2014’e kadar oynadığı 73 fotoğrafı maçı kazanarak ”Üst üste en çok fotoğrafı maç kazanan voleybol takımı” olarak GUINNESS DÜNYA REKORLARI™’nda yer alan VakıfBank, şimdi de Kadınlar FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası’nı ”en çok kazanan takım” unvanıyla yine rekora imza attı.

EN ÇOK MADALYA KAZANAN KULÜP DE VAKIFBANK

Sarı-siyahlılar, 13 defa düzenlenen Kadınlar FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda 2013, 2017 ve 2018 yıllarında üneğlup şampiyon olurken, bir defa ikinci, iki kere de üçüncü olmayı başardı. Ayrıca Kadınlar FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda ”En çok madalya kazanan kulüp” olan VakıfBank, bu şampiyonlukları kazanırken finallerde sırasıyla Brezilya takımları Unilever Volei, Rexona-Sesc Rio ve Minas Tenis Clube’yi 3-0’lık skorlarla geçti.

TÜRK KADINININ YANINDAYIZ

Türk kadınının gücünü dünyaya göstermeye devam edeceklerini ifade eden VakıfBank Genel Müdürü ve kulüp başkanı Abdi Serdar Üstünsalih, ”1986 yılında kurduğumuz VakıfBank Spor Kulübümüz bugün dünyanın en büyük voleybol mektebidir. Bu alanda yaptığımız yatırım, spor tarihimiz için bir mihenk taşıdır. Türk kadınının gücünü göstermek ve yeni jenerasyonlara iyi örnekler sunmak en büyük niyetimizdir. Biz, sporcularımızı yetiştirip Türk sporuna katkı sağlama misyonuyla hareket ediyoruz. Kızlarımızı sosyal yaşama hazırlıyor, başarıya giden yolda kendilerine yardımcı oluyoruz. Böyle başarılarda yalnızca VakıfBank’ın değşehir ‘Türk kadınının başarısı’nın altını çizmenin çok daha anlamlı olduğuna inanıyoruz. VakıfBank olarak tüm gücümüzle kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

BAŞARILI TÜRK KIZLARI YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Türk voleyboluna sayısız oyuncu kazandırdıklarını ifade eden Üstünsalih, ”1986 yılından bu yana Türk voleyboluna sayısız oyuncu yetiştiren bir kulüp olarak şu anda 3000’i aşkın genç kızımızı spor yaşamına hazırlıyoruz. Dünyanın en iyi voleybol kuruluşu olan VakıfBank Spor Sarayı’nda yalnızca voleybolcu değşehir, başarılı Türk kadınları yetiştiriyoruz. Her zaman Türk kadınına en iyisinin yakışacağını düşünerek çalışıyoruz. Böylesi güzel gelişmelerde daha iyisini yapmak için motivasyonumuzu katlıyor. Bu şampiyonluklarda emeği olan tüm teknik ve yönetimsel kadromuz ile sporcularımıza ve bizi destekleyen herkese teşekkür ediyorum” diye mevzuştu.

VakıfBank’ın Kadınlar FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası’ndaki başarıları:

YIL BAŞARI

2011 İkinci

2013 Şampiyon

2016 Üçüncü

2017 Şampiyon

2018 Şampiyon

2019 Üçüncü

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı