Son Dakika

Ünlü hakem Daniele de Santis, nişanlısıyla beraber bıçaklanarak öldürüldü!

İtalya’da İkinci Futbol Ligi Serie B maçlarında hakemlik yapan Daniele de Santis‘in dün gece nişanlısıyla beraber bıçaklanarak öldürüldüğü bildirildi.İtalyan basınına yansıyan haberlere göre, güneydeki Lecce kentinde yaşayan 33 yaşındaki hakem de Santis ve 30 yaşındaki nişanlısı Eleonora Manta, konutlarında kimliği bilinmeyen bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı.

italyan_hakem_daniele_de_santis_nisanlisiyla_birlikte_olduruldu_h47598_387fc

OLAY KİŞİSEL HUSUMETTEN KAYNAKLANDI

Bazı görgü tanıklarının ifadesine göre hadise dün akşam mahallî saatle 21.30 sularında yaşandı. de Santis’in dairesindeki gürültüleri dinleyen kapı komşaklı yaşlı bir çiftin “Acil”i aramasıyla ortaya çıkan olayda, de Santis ve Manta tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.Ytesirlilerin ilk analizine göre hadiseın, yaşamını kaybeden kurbanlar ile katil arasındaki kişisel husumetten kaynaklanmış olabileceği ifade edildi.

“BU BİR TRAJEDİ”

La Gazzetta dello Sport’a mevzuşan İtalyan Hakemler Birliği AIA Başkanı Marcello Nicchi, “Çok şaşkınım. Bu bir felaket. Hadiseye şehrişkin çok az şey öğreniyoruz. Ailesine ve tüm o bölgedeki meslektaşlarına yakınlığımı belirtmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.Bugüne kadar 130 müsabakada görev yapan de Santis’in, 2017’de Serie B’de maç yöneten hakemlerin klasmanına yükseldiği belirtildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı