GalatasaraySon DakikaTrabzonspor

Ümit Karan: Golcü adamın ekibi de golcü olur

Yeni takımıyla başarıyı yakalayacağını ifade eden Galatasaray ve A Ulusal Takım’ın daha önceki yıldız golcüsü Karan, “1. Lig’deki ilk takımım Menemenspor oldu. Reyin felsefemiz muhakkak. Ben forvet oynamış adamım. Golcü adamın takımı da golcü olacak, ofansif olacak, baskılı futbol oynayacak” dedi.

Menemenspor’la birçok oyuncuyu Türk futboluna amblemğan edeceklerini söyleyen Ümit Karan, “Benim kariyerimde Menemenspor başlangıç oldu. Daha önce yurt dışında takım çalıştırmıştım. Yönetim heyeti üyelerimize teşekkür ediyorum. Genç bir takımımız var. Burada önemli olan Türk futboluna oyuncu kazandırmak. Hem yetiştirici olup hem de ligde başarılı olmayı kastediyoruz ancak bunlar basit şeyler değşehir” şeklinde mevzuştu.

Menemenspor’la önemli başarılara imza atacaklarını ifade eden 44 yaşındaki çalıştırıcı, “Çok genç ve maharetli oyunculara sahibiz. Biraz daha tecrübelenmeleri gerekiyor. Bu tecrübeyi onlara biz vereceğiz. İlk maçıma Adana Demirspor dış sahaında çıkacağız. Kendi memleketimde ilk maçıma çıkıyorum. Benim için güzel bir duydu. Kvaka bir maç olmayacak, ardından 20 günlük bir devre arası sürecimiz var. Takıma istediklerimizi yansıtmak istiyorum” açıklamasını yaptı.

FUTBOLCULAR İÇİN VİTRİN ŞANSI

Koronavirüs salgınının herkesi negatif etkilediğine değinen Ümit Karan, “Oyuncu kovid oluyor, 14 gün sahalardan uzak kalıyor. İdman yapamıyor, yalnızca bisiklet çevirebiliyor. Ancak insanlar bu süreçte cadde kısıtlamalarıyla konutlarında olduğu için genellikle maç izliyor. Futbolcular için bu dönem bir vitrin şansı. Futbol beğenmeyen insanlar dahi maç izleyebiliyor çünkü bir tek futbol var” diye mevzuştu.

BİZİM LİGİMİZ SÜPER LİG’DEN GÜÇ

Mücadele ettikleri ligin Süper Lig’den çok daha güçlü bir lig olduğunu söyleyen Ümit Karan sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Bu ligde herkes bir gayenin peşinde. Düşmeme, play-off oynama, şampiyon olma peşinde. Her şey parayla olmuyor. Gençlerle başarı olur. Her takımın şansı eşit. Şu takım gözde diyemem. İzmir futbolu güzel bir çakış yakaladı. Göztepe’nin Süper Lig’de olması, Altınordu’nun yetiştiriciliği, Altay’ın başarısı ve Menemenspor’un da yetiştirici kimliği ile ön tasarıda yer alması çok önemli. İzmir futbolu çok gelişiyor. Takım sayısının fazla olması seyirciyi bölse de İzmir futbolu ilerledi. Süper Lig’de ise takımlarımız Avrupa’da başarı yakalayamıyor. Bunun en önemli sebebi çok transfer yapılması. Oyuncu yetiştirilmiyor. Büyük takımlar da da yok. Sadece son dönem Trabzonspor bunu başardı.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı