Son DakikaTrabzonspor

Uğurcan Çakır: Şampiyonluk gayreti vereceğiz

Trabzonspor‘un kalecisi ve kaptanlarından Uğurcan Çakır, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde, takımlarının Fenerbahçe ile oynayacağı maçın hazırlıkları öncesinde düzenlenen basın toplantısında mevzuştu.

Yeni bir takım olduklarını söyleyen Uğurcan Çakır, “Pandemi dönemi yüzünden hazırlık kampımız azıcık sürdü. Bu da bizi azıcık etkiledi açıkçası. Uyarlama, geçim çok güç işler hele ki çok oyuncunuzu kaybettikten sonra. Buraya alınan oyuncular şahsiyetli ve nitelikli oyuncular. Hepsiyle beraber geçim içerisinde çalışıp takımı hak ettiği yere getirmek istiyoruz. Ekim ayından Mayıs’ı mevzuşmak doğru olmaz. Kötü başladığımızı herkes öğreniyor. Ben takımıma, öğretmenlere ve yönetime çok güveniyorum. Bu süreç çok sancılı geçiyor. Takım olarak çalışıp en iyi yerlere gelmek istiyoruz” dedi.

‘KARARI ÖĞRETMENİMIZ VERİYOR’

Ulusal takımda yedek kalmasıyla alakalı sual üzerine Çakır, “Benim amacım natürel ki ulusal takımın kalesini gözetmek ama oraya ulaşmak da benim için çok önemliydi. Orada oynamak için elimden geleni yapıyorum. Kararı öğretmenimız veriyor. Oraya çağrılmak da benim için çok büyük mutluluk ve onur” diye mevzuştu.

‘FORMDA OLAN OYNUYOR’

Uğurcan Çakır, Şenol Güneş’in en uzun süre gol yemediği dönemin kendisine hatırlatılması üzerine, “O zaman tabi Şenol öğretmen sanırım 1112 dakika gol yememişti. En uzun rekora sahipti. Öğretmenimız en doğru kararı veriyor. Öndekilerle alakalı ben bir şey diyemem. Kim daha formdaysa o oynuyor. Bu tabi ki azıcık faktör oluyor, mesajşim anlamında nerede olduğunu öğrenmek anlamında. Ne kadar çok beraber oynarsanız o kadar alışıyorsunuz ne yaptığınızı herkes öğreniyor. Şarkasılar neyi gerektiriyorsa öyle oluyor” şeklinde mevzuştu.

‘TAKIMIN PERFORMANSI DÜŞÜNCE BANA DA YANSIYOR’

Kendisinin performansıyla alakalı olarak yöneltilen sual üzerine Uğurcan, “Aslında başarı ve başarısızlık takım içerisinde birlikte oluyor. Natürel ki ben yetersiz yanlarımı, çalışmam gereken yönlerimi öğreniyorum. Takımın performansı düşünce bana da yansıyor. Ben kendi performansımı en üst seviyede yakalamaya çalışıyorum. İnşallah takımla beraber iyi bir geçim sağlayıp daha önceki günlerimize daha önceki performansımıza döneriz” ifadelerinde bulundu.

‘FENERBAHÇE MAÇLARI ÖNEMLİDİR’

Uğurcan, hafta sonunda oynayacakları Fenerbahçe maçıyla alakalı olarak ise, “Fenerbahçe maçları bu camia için çok önemli maçlar. Biz bunun farkındayız. Yeni gelen oyunculara da bunu aktarıyoruz. Gerçek oyunumuzu gerçek potansiyelimizi göstermeye çalışacağız. Oradan bir zaferle ayrılıp çıkışımızı başlatmak istiyoruz. Bu maçın önemini anlatmaya çalışıyoruz ve anlatıyoruz” dedi.

SEYİRCİSİZ OYNAMAYA ALIŞAMADIM

Başarılı file bekçisi Uğurcan, pandemi temkinleri kapsamında stadyumlarda seyircisiz oynanan maçlarının kendisini nasıl etkilediği sualine de şu yanıtı verdi:

“Seyircili oynamayı çok özledik. Ulusal takım olarak Rusya’da oynadığımız maç seyirciliydi. Gerçekten seyirciyi özlemişiz. O gürültü dahi sizi motive ediyor ve konsantre olmaya çalışıyorsunuz. Taraftar bizim için hele ki yerli oyuncular için çok itici bir güç. Açıkçası ben çok özledim ve hala alıştığımı söylemem. İnşallah bu pandemi süreci geçer ve biz de taraftarlarımıza kavuştümörüz.”

‘EDDİE ÖĞRETMEN ÇOK İYİ BİR İNSAN’

Uğurcan Çakır, tartışmaların niyeti olan teknik dolaysızör Eddie Newton ile alakalı olarak ise, “Eddie öğretmen çok iyi bir insan. Strateji bilgisi olduğunu öğreniyorum ve inanıyorum. Benimle sürekli mevzuşuyor ve bunları aktarıyor. Öğretmen değişikliği ile alakalı bir şey söylemem doğru olmaz, çünkü bu yönetimin seçimi veya kararı. Biz saha içine odaklıyız. Dediğim gibi yeni bir takımız uyarlama süreci çok sancılı geçiyor. Daha çok erken ve önümüzde maçlar var. En kısa zamanda toparlayıp Trabzonspor’u özlenen günlerine döndüreceğiz” şeklinde mevzuştu.

“TARAFTARIN OLMAYIŞI ŞAMPİYONLUĞU ETKİLEDİ”

Uğurcan, baba olmanın şeref verici olduğunu ama sahaya çıktığında yalnızca işine odaklandığını da söyledi. Geçen sezon takım halinde çok iyi bir performans sergilediklerini ancak taraftar olmayışının kendilerini negatif etkilediğini de kaydolan Uğurcan Çakır, “Çok ekstra performans sergileyen oyuncularımız vardı ve her maça 1-0 önde başlıyor gibi çıktık. O pandemi arası çok uzundu. Kendimizi çok iyi hazırlayamadık ve bir de taraftarsız olması en önemli faktördü. Başakşehir’in zati çok büyük bir kitlesi yok ve onlara çok katkısı oldu. Bence baş mesele buydu” dedi.

‘YİNE ŞAMPİYONLUK MÜCADELESİ VERECEĞİZ’

Uğurcan, daha önceki performanslarını kısa süre içerisinde tutacaklarına inandığını da vurgulayarak şunları söyledi:

“Daha yeni bir takımız. Yeni gelen oyuncular var. Kaliteli ve şahsiyetli oyuncular olduklarına inanıyorum. Kalitelerine güveniyorum. Öğretmenimız da yönetimimiz de niteliklerine güveniyor ki Trabzonspor gibi bir camiaya geldiler. Henüz çok erken. Ben başarılı olacağımıza inanıyorum. Şampiyonluktan önce biz her maçı kazanmak için sahaya çıkıyoruz. Bu yıl da öyle olacaktır yeniden şampiyonluk mücadelesi vereceğiz”

‘İSTER İSTEMEZ KAFANIZ KARIŞIYOR’

Uğurcan Çakır, transfer söylentilerine dair sual üzerine, Avrupa’da oynamak istediğini ama bunun önceliği olmadığını vurguladı. Uğurcan Çakır, “Natürel ki Avrupa’da gidip oynamak istiyorum ama Trabzonspor’un da bir temennisi var mali olarak. Onu karşıladıkları takdirde bu transfer gerçekleşirdi. Tabi ister istemez kafanız karışıyor ama ben her zaman bu takımda oynamak istiyordum. Ama bana bu şansı Trabzonspor verdi. Ben doğru zamanda doğru kulübe gidebileceğime inanıyorum. Bu benim için birinci planda değşehir. İnşallah bu benim için böyle gerçekleşir” diye mevzuştu.

BAŞKAN AĞAOĞLU SAHADA TEKNİK HEYETLE GÖRÜŞTÜ

Öte yandan basın toplantısının ardından, Trabzonspor, hafta sonu oynayacakları Fenerbahçe maçı için hazırlıklarını sürdürdü. Kısa Pas çalışmalarıyla başlayan idman öncesinde Başkan Ahmet Ağaoğlu da, idman sahasına gelerek çalışmaları yakından izledi. Başkan Ağaoğlu, idman öncesi, teknik kurulla görüşme yaptı.

Teknik dolaysızör Eddie Newton yönetiminde gerçekleşen idmana, karantina sürecinde bulunan Ekuban ve Abdülkadir Parmak’ın yanı sıra ulusal takım kampında bulunan Salih Kavrazlı katılmadı. İdman toplantıyla başlarken, oyuncuların bir bölümü salonda diğer bölümü ise fertsel idmana yöneldi.

DHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı