Son DakikaTrabzonspor

Uğurcan Çakır: Kulağıma transfer önerileri geldi.

Trabzonspor’un kalecisi Uğurcan Çakır, kulübün medya merkezine açıklamalarda bulundu. Yeni sezon hazırlıklarına yoğun bir tempoyla başladıklarını belirten Uğurcan, “Pandemiden dolayı yurt dışına veya bir başka şehre gitmeyi uygun görmedik. Trabzon’da çok güzel bir kuruluşumuz var, burada çalışmayı sürdürüyoruz. Yeni arkadaşlarımız var, aramıza katılacak arkadaşlar var. Hepsiyle beraber geçim içerisinde çalışıp Trabzonspor’u hak ettiği yerlere taşımak istiyoruz” diye mevzuştu.

“EDDIE NEWTON’UN KARİYERİ BELLİ”

Teknik dolaysızör Eddie Newton’un başarılı olacağına inandığını vurgulayan Uğurcan Çakır, “Eddie Newton geçen yıldan zati bizi tanıyordu. Yarım dönem beraber çalıştık. Araya pandemi süreci girdi. Bu sürede birbirimizi daha da iyi tanıdık. Newton’un kariyeri emin. Tecrübeli ve kariyerli koridorunörlerin yanında çalıştı. Kendisine başarılar diliyorum. Güç bir görev üstlendi. Trabzonspor’da çalışmak güçtür. Trabzonspor’da çalışmak ona kısmet oldu. Ben başarılı olacağına inanıyorum. İnşallah üstesinden gelecek ve bu güçlü görevin altından kalkacaktır” dedi.

“GEÇEN YIL TAKIM OLARAK İYİYDİK”

Takım olarak iyi olmanın kendi performansını da yukarıya taşıdığını dile getiren genç file bekçisi, “Geçtiğimiz yıl takım olarak çok iyi seviyedeydik. Sadece kendi performansımı övmek doğru olmaz çünkü takım arkadaşlarımın hepsi bana çok yardımcı oldu. Geçen yıl iyi bir performans sergiledik, iyi performans sergilerken ben de ön tasarıya çıktım. Aslında görevimi yerine getirmeye çalıştım. Bu yıl kendimi daha da geliştirmek ve daha da ön tasarıya çıkmak istiyorum. Çünkü marifetlerim var, yaptıklarım var ve tecrübe edindim. Yaklaşık 1.5 yıldır Trabzonspor’un kalesine gözetiyorum. İnşallah bu sezon daha da iyi bir performans sergileyeceğim. Ona göre çalışıyor, ona göre yaşıyorum” ifadelerini kullandı.

“TRANSFER HABERLERİ KAFAMI KARIŞTIRMIYOR”

Kendisine transfer önerilerinin olduğunu söyleyen Uğurcan, şunları kaydoldu:

“Eğer Trabzonspor’da üst düzey bir performans sergilerseniz ve üst sıralara oynarsanız kesinlikle transfer öneriyi kazanç. Benim de kulağıma transfer önerileri geldi. Çok yazıldı, çizildi ama aklım hiçbir zaman karışmadı. Çünkü ben Trabzonspor’un oyuncusuyum. Natürel şarkasılar oluştümörse kulübümüzün istekleri karşılanırsa yurt dışında Trabzonspor’u temsil etmek isterim. Şu anda Trabzonspor’dayım ve Trabzonspor’un başarısı için her şeyi yapacağım. Gitti, gidiyor, geldi gibi haberler benim kafamı karıştırmıyor. Ben buradayım ve işimi yapmaya devam edeceğim. Öneri kazançsa yönetim heyetimiz, koridorunörlerimiz değerlendirir ve bir karar alınır.”

“ŞAMPİYONLUĞA VE TÜM KUPALARA TALİBİZ”

Bu sezonki maksatlarının şampiyonluk olduğunu belirten Uğurcan Çakır, sözlerini şöyle tamamladı:

“Geçen yıl ikinci olduk ve Türkiye Kupası’nı kazandık. Bu sezonki gayemiz natürel ki şampiyonluk. Yeni teknik dolaysızörümüz, aramıza katılan ve yeni katılacak arkadaşlarımız olacak. Hep beraber takım olarak geçen yıl yaptığımızdan daha iyisini yapmaya çalışacağız. Bunu yapabileceğimizi geçen yıl herkes gördü, tüm Türkiye gördü. Bu yıl inşallah sonunu getirebiliriz. Geçen yıl biz de azıcık tecrübesizdik. Ligin sonunu iyi oynayamadık. Bizde de kusur var natürel ki. Bu sezon azıcık daha tecrübelendik. İşin sonunu getirebileceğimize inanıyorum. Önümüzdeki yıl şampiyonluk kupası ve diğer kupalar dahil kazanmak istiyoruz.”

DHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı