Son Dakika

Tümer Metin’den hadise laflar! “Liyakat bitmiş Beşiktaş’ta”

Daha Önceki futbolcu ve spor yorumcusu Tümer Metin ligin 6. haftasında Beşiktaş’ın Denizlispor’u 3-2 yendiği maçı değerlendirdi. Metin, Sergen Yalçın hakkında, “Beşiktaş’ın efsanesi diye hocalık yapıyor orada. Liyakat bitmiş Beşiktaş’ta.” dedi.

“SIRF İYİ İNSAN DİYE TAKIMDA”

“İster kız ister ister nefret et, ister şikayet et, Beşiktaş’ın sıkıntısı ne öğreniyor musunuz? Hepsi arkadaşımız arkadaşımız, o ayrı burada gördüğümü söylemek zorundayım. Bir kısım futbolcu var genç – hünerli diye lanse ediliyorlar yalnızca genç diye oynuyorlar. Bir bölüm oyuncu var, nasıl oyuncu diye soruyorsun, çok iyi insan diyorlar. 10-12 yıldır oynayanlar var, sırf çok iyi insan diye. Bir de bugün yarın patlar mı diye beklediklerimiz var, asla patlamayacaklar!”

“SERGEN DOSTUM AMA OLMAZ”

“Hocası da arkadaşım arkadaşım ama işimi yapıyorum, Beşiktaş’ın efsanesi diye hocalık yapıyor orada. Liyakat bitmiş Beşiktaş’ta. Yukarılara da daha girmiyorum henüz.”

“NERESİ GÜZEL GALİBİYET”

“Yıllardır bu takımda işini yapan 1 tane adam var 1 tane! Senelerdir 1 tane adam. Galibiyetten sonra mevzuşuyorum. İlk hafta Trabzon maçından sonra da mevzuştum. 2 tane oyuncu gelmiş masal anlatıyorlar çok güzel zafer diye. Neresi güzel zafer.”

“HEPİ TOPU DENİZLİ GALİBİYETİ”

“Hepi topu Denizli’den alınmış 3 puan. Bir de şu var Denizli tarafı da veryansında başka bir deyişle, pozisyonlara ayrıca bakacağız.”

“SKONUTGİLİSİYLE SORUNU VARMIŞ”

“Kulübede 2 tane 10 numara oturuyor. Birisi Ljajic, birisi Oğuzhan. Bkocamanın kız arkadaşı ile meseleyi var diye 1,5 yıldır ortada yok, birinin… neyse beni mevzuşturmayın ne olur ya. Ötekininin mazisinde 3-5 tane iyi maç var diye bekliyoruz yıllardır. Böyle değşehir, böyle olmaz…”

“BUNLARIN ANLAMI YOK”

3-0’ken Josef’in atılması sonrasında, çok rahat olan bir maçı, neredeyse ecel terleri dökezin tamamlayan bir Beşiktaş izledik. Btümörelerı yaşamanın bir anlamı yok.

“CEZASINI KİM VERECEK?”

Josef’in cezasını kim vermeli, nasıl vermeli? Ceza yönetmeliği var, sarı ve kırmızı kartlara para cezası. Oyuncu da soyunma odasına girerek, sen bizi niçin yalnız bırakıyorsun diye sormalı birileri. Beşiktaş’ta bunu soracak oyuncu yok. Sergen öğretmen de karışmaz bu işlere. O yüzden maçı kazandı edasıyla klasik yönetmelik cezası kazanç ve böyle kapanır.

“TECRÜBENLE OYUNU TUTMALISIN”

Her ne olursa olsun, 3-0’a kadar Denizli’nin ne oynadığını öğrenmiyoruz. Nasıl gol atacak diye düşünüyorken, 1 kişi noksan kalmış olabilirsin ama tecrüben, kağıt üzerindeki niteliğin, mazin, büyüklüğün buralarda ortaya çıkacak. Öğretmeninle, sahandaki oyuncunla oyunu tutacaksın.

“BANA GÖRE PENALTI”

Haydi 1 tane yedin, 2’yi yemeyecek ve bu görüntüyü vermeyeceksin. VAR’dan penaltıyı verse ki bana göre penaltı, kalan süre daha fazla. Daha da zorlanacağın bir bölüm.

“ATIBA’YA NE DİYECEĞİZ”

Tecrübe böyle bir şey. Oyunu soğutmak, oyunun içindeki şikeye başvurmak. Sergen öğretmen oynarken, buraları çok iyi oynardı, oyunun küçük şikelerini. Beşiktaş’ta bu vasıfları gösterebilecek bir oyuncu var ve tüm yük onun üzerine binmiş vaziyette. Bugün yeniden her açığı kapat, her gediği kapat, 3 kişilik efor, 5 kişilik performans… Yazık, günah Atiba’ya! Atiba’ya ne diyeceğiz ağabey, ne diyeceğiz! Bir tane kötü oynadığına şahit olmadık.

“BİRİSİ DE ATIBA’YA YARDIM ETSİN”

Golü Atiba atsın, savunmaı Atiba yapsın, adamı Atiba kovalasın, pozisyonu Atiba alsın, zamanı Atiba geçirsin! İnsaf be kardeşim, biri de yardım eder adama.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı