GalatasaraySon Dakika

Tolgay Arslan’dan dürüm açıklaması!

Sezon başında Udinese’nin yolunu yakalayan Tolgay Arslan, beIN Sports’ta Fenerbahçe’den ve Beşiktaş’tan ayrılığını, Türkiye’de yaşadıklarını ve İtalya’da yeni takımıyla son gidişatını anlattı.

“Udinese’de benden gol ya da asist beklemiyorlar” diyen Tolgay, “Burada görevimi yapıyorum. Türkiye’de stoper dahi olsan taraftar gol bekliyor, asist bekliyor. Baskı çok başka.” dedi.

“NASIL DÜRÜM YİYEBİLİRSİN!”

Kamuoyunu uzun süre meşgul eden dürüm hadiseı hakkında mevzuşan tecrübeli futbolcu, “Beşiktaş’ta dürüm muhabbeti çıktı. Normal düşünürseniz devre arasında nasıl dürüm yiyebilirsin. İnsanlar da buna inandı, şaka gibi oldu. Ben de bir şey demedim, ardından kadro dışı kaldım.” şeklinde mevzuştu.

“HER ZAMAN BENİ DESTEKLEDİLER”

Tolgay, “Beşiktaş’tan Fenerbahçe’ye gittikten sonra açıklamalarım çok sert oldu, bunu da hiç dile getiremedim. Özellikle Beşiktaş taraftarı hakkını helal etsin, ben ediyorum. Her zaman bana destek verler ve arkamdaydılar.” dedi.

“BEŞİKTAŞ’TA HAKSIZLIĞA UĞRADIM”

Beşiktaş’ta kadro dışı kalmasına de değinen Tolgay, “Beşiktaş’ta bir ödeme sıkıntısı vardı, ben de bu gidişattan çok hoşnut olmamıştım, kadro dışı kaldım. Bana göre büyük haksızlığa uğradım. 3 ay kadro dışı kaldım, PAF takıma dahi göndermediler, tek başıma idman yaptım. Suni çimde idman yaptım, çok kırıldım.” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DEN TEKLİF ALDI MI?

“Türkiye’den çok öneri geldi ama ayrılmak istedim.” diyen başarılı futbolcu, “Beşiktaş’tan Fenerbahçe’ye gittikten sonra üzerimde çok baskı hissettim. Türk oyuncu için ülkede büyük bir takımda oynamak kolay değşehir. Böyle bir ligde oynama fırsatım oldu, burada gelişeceğimi düşündüm ve Türkiye’yi bıraktım.” dedi.

MİLLİ TAKIM AÇIKLAMASI

Ulusal Takım kapıları kapandı mı?sualine Tolgay, “Menajerim ve ben çok uğraştık, FIFA’da birkaç davaya girdik ama başaramadık. Nasip olmayacak gibi gözüküyor, ulusal takımı destekliyorum, inşallah başarılar kazanç. İlk olarak Türkiye için oynamıştım, sonra ümit ulusal takım için Almanya’ya geçtim. Daha Önceki menajerim ve ben A Ulusal olana kadar değiştirebileceğimizi düşünüyorduk. Öyle değilmiş ne yazık ki. Bu yüzden benim için Ulusal Takım kapısı kapandı” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı