GalatasaraySon Dakika

Thomas Tuchel: Galatasaray atmosferi beklerdim

PSG Teknik Dolaysızörü Thomas Tuchel ve oyunculardan Presnel Kimpembe, Şampiyonlar Ligi’nde Başakşehir ile oynayacakları maçın öncesinde mevzuştu.

Türk taraftarların takımları için önemine değinen Tuchel, “Normalde Galatasaray maçındaki atmosferi beklerdim. Türk insanının tutkusunu öğreniyorum ama böyle olmayacak natürel ki. Taraftarları ve atmosferi çılgın gibi özlesem de oynayabildiğimiz için mutlu olmalıyız. Türkiye Ligi şampiyonu karşısında niteliğimizi ve kendimize olan güvenimizi kanıtlamak istiyoruz.” dedi.

TÜRKİYE – FRANSA GERİLİMİ

Fransa ile Türkiye arasındaki politik gerilimle alakalı ne düşündüğü sorulan Tuchel, “Takımla bu mevzuda mevzuşmadım. Biz yalnızca sporcu değşehiriz, hepimiz bu dünyada geçim içinde yaşamalıyız. Güç bir atmosfer var şu anda. Bu mevzuyu düşüneceğiz ama ana konsantrasyonumuz atletik olacak. Şampiyonlar Ligi’nde başarılar kazanmaya devam edeceğimizi kanıtlamak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tuchel, gruptaki ilk maçta sahalarında Manchester United’a kaybetmelerinin kendileri için hayal kırıklığı olduğunu belirterek, “Geçen hafta ligde kazandık, gösterdikleri iyi performans için oyuncularıma teşekkür ediyorum. Her zaman heyecanlıyız, moralimiz yüksek. Grupta ikinci maçı oynayacağız, henüz puanımız yok. Manchester maçı umarım bize yapılmış son uyarı olur. Türkiye Ligi şampiyonu karşısında, bu sağlam takım karşısında kazanarak kendimize olan güvenimizi kanıtlamak istiyoruz. Manchester bozgununa rağmen biz buraya neler yapabileceğimizi göstermek için geldik.” ifadelerini kullandı.

“KENDİMİ TEHLİKEDE HİSSETMİYORUM”

Alman teknik adam, “Sportif dolaysızör Leonardo ile aranızda bir gerginlik var mı? Kovulma riski seziyor musunuz?” sualine ise, “Hayır kendimi riskte sezmiyorum. Bir koridorunör hiçbir zaman sonuçlardan korkmamalı. Biz takımımızı hazırlamaya devam edeceğiz, bunun dışındaki mevzular beni ilgilendirmiyor.” yanıtını verdi.

KIMPEMBE: “ELEŞTİRİ HER ZAMA OLUR”

Fransız futbolcu Presnel Kimpembe ise her maçta daha iyi bir performans göstermek için çalıştıklarını söyledi.

Manchester United mağlubiyetinin kendileri için üzücü olduğunu aktaran Kimpembe, “Ben de daha iyi bir performans sergileyebilirdim. Ben her zaman çok çalışıp daha iyi performans sergilemeye çalışacağım. Eleştiriler her zaman olacaktır. Pandemi sebebiyle hepimiz güçlü bir süreçderi geçtik. 22 Haziran’da idmanlara tekerrür başladık. Slikenın süreci kimse için iyi olmadı. Ligimiz durdu, 3-4 ay konutumuzda kaldık, hemen ardından Şampiyonlar Ligi maçları oynadık ve ulusal takıma gittik. Futbola geri döndüğümüz için mutluyuz. Elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“SİYASİ KONULAR İŞİMİZ DEĞİL”

Kimpembe, “Türkiye ile Fransa arasındaki diplomatik kriz sizi nasıl etkiliyor?” sualine ise, “Hayır bizi hiç etkilemedi. Bizler bir futbolcuyuz, bu maçı oynamamıza UEFA izin verdi, dolayısıyla işimize odaklanıyoruz. Siyasi mevzular bizim işimiz değşehir. Hiçbir gerginlik sezmedik.” yanıtını verdi.

Kimpembe son olarak ise kaptanlığın kendisine verilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı