Son Dakika

TFF Başkanı Nihat Özdemir seyircili maçlar için tarih verdi!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, 2. Lig Kırımızı Grup takımlarından Bodrumspor’u ziyaret etti. Takımın idmanını izleyen ve futbolcular ile teknik takımın yeni yılını kutlayan Nihat Özdemir’in ziyaretine, Bodrum Belediyesi Başkanı Ahmet Aras ile Bodrumspor yatırımcılarından iş adamı Fikret Öztürk de katıldı. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Özdemir, pandemi şarkasılarının uygun olması halinde seyircilere kavuşmayı planladıklarını belirterek, “İnşallah gelecek aşılarla, bu pandemi vakaını geride bırakacağımız yıl olur. Pandemiyi geride bırakırsak ana maksadımız olan taraftarlarımızı tribünlerde görmek istiyoruz. Çünkü tribünlerde seyirci olmadığı zaman maçlar güzelliğine kavuşamıyor. Oyuncular motive olmuyor. Hakemlerin dahi seyircisiz maç oynamaktan dolayı sıkıntıları var. Pandemi şarkasıları uygun olursa mart ayından sonra bizim ana maksadımız liglerimize seyircili olarak devam etmek olacak” diye mevzuştu.

Yayıncı heyetiştan ödemelerin alındığını müjdeleyen Başkan Özdemir, “Yayıncı heyetiş Türk futboluna büyük dayanaklar verdi. Bu yıl 4. sözleşme dönemimizi yaşıyoruz. 2021-2022’de de son sözleşme yılımız olacak. beIN Sports Türk futboluna büyük yatırımlar yaptı. Dünyada yaşanan bu pandemi yayıncı heyetişa da büyük sıkıntılar yaşattı. 5 aya yakın yapılan görüşmeler sonunda 30 Aralık günü anlaşmalarımızı imzalandı. Elde edilen ödemeleri, kulüplerimizin hesaplarına 30 Aralık’ta saat 11 gibi havalemizi yaptık. Önümüzde transfer dönemi var. Kulüplerin en çok paraya ihtiyaç olduğu dönemde hesaplarına parayı yatırdık. beIN Sports ile uzun yıllar çalışmak istiyoruz. Görüşmelerimiz de devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“LİGLERİ 16 MAYIS’TA BİTİRMEK İSTİYORUZ”

16 Mayıs itibariyle ligleri bitirmek istediklerini belirten Başkan Özdemir, “Bir kulüpte 14 futbolcu kalıncaya kadar rastgele bir şekilde maçların ertelenmesi söz konusu değşehirdi. 14’deri aşağıya düşüğü zaman maçları erteliyorduk. Birçok maçı da erteledik. Ertelenen maçları da Ocak ayında tamamlamak istiyoruz. İkinci yarıya başlarken bazı ilkeler koyduk. 14 olan sayı 9’a düşünceye kadar erteleme olmayacak. Bir takımda 9 oyuncu varsa çıkıp maçını oynayabilecek. Oyuncu sayısını da arttırdık ve altyapıdan oyuncu ekleme şansı verdik. Eğer bunları yerine getiremezse, o takımı hükmen mağlup duyuru edip yolumuza devam edeceğiz. Başka türlü bu ligleri bitirme şansımız yok. 16 Mayıs itibariyle Türkiye’de bütün ligleri bitirmek istiyoruz. Çünkü ulusal takım bir araya gelecek. Ulusal Takımımız, 11-12 Haziran gibi Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek. Ben ümit ediyorum ki hiçbir maçta hükmen bozgun olmayacak, herkes çıkıp maçını oynayacak” şeklinde mevzuştu.

Başkan Özdemir, pandemide seyircisiz oynanan maçların rövanşlarında seyirci olması vaziyetinde bir haksızlık oluşup oluşmayacağı sualine ise şu yanıtı verdi:

“Bütün seyirci kapasitesi ile maçları oynamayı düşünemiyoruz. Yüzde 20 mi 30 mu olur ona Sağlık Bakanlığımızla yapacağımız görüşmeler sonunda karar vereceğiz. Hiçbir kulüp, ‘İlk maç seyircisizdi bu maç da seyircisiz oynansın’ gibi bir düşünce ile gelmeyecektir. Çünkü futbol seyirci ile güzel oluyor.” İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı