Son Dakika

Sumudica’dan Türk yurttaşlığı müracaatı

Süper Lig’de son haftalarda ortaya koyduğu performansla dikkat çeken takımların başında gelen Gaziantep Futbol Kulübü’nün başarılı ve hırçın hocası Marius Sumudica ile alakalı önemli bir gelişme yaşandı.

Gaziantep takımında yaklaşık iki yıldır görev yapan ve daha önce de bir yıla yakın Kayserispor’u çalıştıran Rumen teknik adam, Türk vatandaşlığına geçmek için başvuruda bulundu.

Her fırsatta Türkiye’de çok mutlu olduğunu ve Türk insanını çok beğendiğini ifade eden Marius Sumudica, ikinci vatanı olarak gördüğü Türkiye’de vatandaşlık işlemlerini başlattı. Türk vatandaşlığına geçmek için çok istekli olduğunu vurgulayan ve her maçın ardından bu açıklamasını tekrarlayan Marius Sumudica, bu yöndeki ilk başvuru işlemini yaparak belgelerını İçişleri Bakanlığı’na sundu.

MEHMET BÜYÜKEKŞİ: HOCAMIZ VATANDAŞLIK İÇİN ÇOK İSTEKLİ, BİZ DE DESTEKÇİSİYİZ

Konu ile alakalı İhlas Haber Ajansı muhabirine açıklamalarda bulunan Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, başarılı teknik adamın bu mevzuda oldukça istekli olduğunu ve başvuru belgelerını alakalı bakanlığa ulaştırdığını aktardı. Büyükekşi, “Öğretmenimızın bu yönde bir arzı vardı. Biz de kendisine bu mevzuda her türlü desteği vereceğimizi ilettik. Kendisi zati Türkiye’yi ve Türk insanını çok beğeniyor. Her açıklamasında burayı ikinci vatanı olarak gördüğünü belirtiyordu. O yüzden bu yönde bir isteği uzun zamandır vardı. Geçtiğimiz günlerde de bu mevzuda ilk başvuruyu İçişleri Bakanlığı’na yaptık. Gerekli belgeler de teslim edildi. Süreç netleşince öğretmenimızla birlikte lüzumlu açıklamaları da yapacağız” dedi.

“YÜKSEL İHTİMALLE KENDİ İSMİNİ KULLANMAYA DEVAM EDECEK”

Başkan Büyükekşi, Rumen çalıştırıcının vatandaşlığa kabul edilmesi gidişatında hangi adı kullanacağı ile alakalı suale ise, “Öğretmenimızın vatandaşlık işlemleri yeni başladı. O yüzden ad mevzusunda bir netlik yok ama biz o mevzuda bir değişikliğin olmasını beklemiyoruz. Yani öğretmenimız vatandaşlığa kabul edilmesi gidişatında yüksek olasılıkla kendi adını kullanmaya devam edecek” diye mevzuştu.

KAYNAK: İHA
FOTOĞRAF: İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı