GalatasaraySon DakikaTrabzonspor

Spor camiasından Cumhuriyet Bayramı iletileri

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, federasyonlar ve spor kulüpleri Cumhuriyet Bayramı’nı yayınladıkları mesajlarla kutladı. Mesajlardan bazıları şöyle:

GENÇLİK VE SPOR BAKANI MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın zaferle sonuçlanmasında ve halen sürmekte olan istiklal ve istikbal mücadelemizde görev yapan kahramanlarımızı saygıyla yad ediyorum.

Devlet ve millet olarak, varlığımızı ve geleceğimizi korumak amacıyla son yıllarda yine amansız bir mücadelenin içindeyiz. Terör örgütlerinin saldırılarından, ülkemize yönelik son dönemde giderek artan saldırılar, bu mücadelenin tezahürleridir. Doğu Akdeniz’de ve sınırlarımızın hemen ötesinde yaşananlardan, ekonomimize kadar egemenlik haklarımızı hedef alan bu saldırılar hız kesmeden devam ediyor. Bundan bir asır önce başlattığımız İstiklal mücadelemizin bir benzerini, bugünde içeriden ve dışarıdan milli birlik ve beraberliğimize yönelik her türlü oyuna karşı vermeye devam ediyoruz. Ülkemize, devletimize ve egemenliğimize yönelik bu tuzakları, bu oyunları, milletimizin desteğiyle bozmaya devam edeceğiz inşallah.

Cumhuriyetimizin gurur duyduğumuz kazanımları, ülkemizin geldiği seviye ve milletimizin 97 yıldır Cumhuriyete ve milli egemenliğe sahip çıkması, her zaman bölgemiz ve mazlum milletler için bir umut kaynağı olmuştur ve olmaya da devam etmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimiz, geleceğimizin teminatı gençlerimiz tarafından birlik ve beraberlik içerisinde daha da yükseklere taşınacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Kahramanlarımız olmak üzere vatanı için gözünü kırpmadan mücadele etmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünü bir kez daha kutluyorum.”

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları önderliğinde, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan ve destansı kahramanlıklarla kazanılan İstiklal Savaşı’nın ardından kurulan Cumhuriyetimizin, 97. yıl dönümünün coşkusunu yaşıyoruz.

Birlik ve beraberliğimizin güvencesi olan, Ulu Önder Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacak olmanın onuruyla, aziz Türk Milleti’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere vatanımız için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz.”

TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONU BAŞKANI HİDAYET TÜRKOĞLU

“Cumhuriyetimizin 97. yılını büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. Milletimizin karakterine işlemiş bağımsızlık ve özgürlük inancı, yine milletimizin azim ve fedakârlığıyla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bir ulusun yeniden doğuşuna vesile olmuştur. Cumhuriyet; bu inancın ve yeniden doğuşun bize bıraktığı en değerli mirastır.

Cumhuriyetimizin her alanda gelişmesi ve geçmişten bu yana gelen bütün değerleriyle ilelebet var olması ortak sorumluluğumuzdur. Görevimiz; cumhuriyete olan sorumluluğumuza yakışır şekilde, yorulmadan çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en kalbi duygularımla kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”

TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU BAŞKANI MEHMET AKİF ÜSTÜNDAĞ

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletimizden alınan güçle kurulan Türkiye Cumhuriyeti‘nin 97. yıldönümünü birlik ve beraberlik içerisinde, coşkuyla karşılıyoruz.

Türk Ulusunun bağımsızlığından ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceği, çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığı Cumhuriyetin kurulması ile anlam bulmuştur.

Bu anlamı büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Cettirürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları bizlere vatan yapmak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız mübarek olsun.”

TÜRKİYE TENİS FEDERASYONU

“97 yıldır ışıldayan, ulusumuzun geleceğini aydınlatan Cumhuriyetimizin heyetişuna önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Cettirürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyoruz. Başta tenis camiamız olmak üzere tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mübarek olsun.”Türkiye Atletizm Federasyonu olarak Türk Ulusu’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.

TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU BAŞKANI MUSA AYDIN

“Bugüne kadar hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan aziz ulusumuz, birlik ve beraberlik içerisinde, hoşgörüsünü, sağduyusunu kaybetmeden ilerleme yolunda sağlam adımlarla yürümeye devam etmektedir.

Özellikle 15 Temmuz’da FETÖ Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilmek istenen ve ulusumuzun tıpkı kurtuluş mücadelesinde olduğu gibi destansı karşı koyması ile bastırılan darbe girişiminin ardından halk olma şuuru ve Cumhuriyetimizin kıymeti bir kere daha net olarak anlaşılmıştır. Bu mesullüğun şuurunda olarak demokratik, siyasal, kültürel, sosyal alanlarda olduğu gibi özellikle de ekonomik gelişmeye önem vererek atalarımızdan aldığımız Cumhuriyet servetını gelecek jenerasyonlara, içinde yaşanılan asrın meselelerına yanıt verecek şekilde geliştirerek ulaştırmalıyız.

Ben bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Cettirürk olmak üzere, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, başta güreş ailesi olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içderi dileklerimde kutluyorum.”

TÜRKİYE BOKS FEDERASYONU BAŞKANI EYÜP GÖZGEÇ

”Aziz Ulusumuzun kahramanlık epopelerıyla bize sembolğan ettiği Cumhuriyetimizin 97. yılını kutluyor, Başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Cettirürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanı uğruna canını feda etmiş aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız mübarek olsun.”

TÜRKİYE ATLETİZM FEDERASYONU

“Tüm yurtta Türkiye Cumhurtiyeti’nin heyetişunun 97. yıldönümünün kutlandığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın coşkuı yaşanıyor. Türkiye Atletizm Federasyonu olarak bu büyük bayramı coşkuyla kutluyoruz.”

TÜRKİYE JUDO FEDERASYONU

“Judo ailesi olarak; özgürlük ve bağımsızlık yolunda Gazi Mustafa Kemal Cettirürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere ulusumuzun canından aziz öğrendiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökilometreüş tüm şehitlerimiz ile gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. 97. Yılına ulaşan Cumhuriyet Bayramımız Mübarek Olsun.”

BEŞİKTAŞ BAŞKANI AHMET NTÜMÖR ÇEBİ

“19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak basan Ulu Önder Mustafa Kemal Cettirürk’ün, aziz ulusumuzla beraber başlattığı eşi görülmemiş bağımsızlık mücadelesi, 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Halk Meclisi’nin duyuru ettiği Cumhuriyet ile taçlanmıştır.

Bugün, Ulu Önder Mustafa Kemal Cettirürk ile beraber Türk ulusunun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin 97. yıl dönümünü büyük bir kıvanç ve onurla kutlamaktayız.

Cettirürk’ün ‘Ben, sporcunun; zeki, çevik ve ahlaklısını hoşlanırım’ özdeyişinden aldığımız esinle onun ilke ve devrimlerinin aydınlattığı yolda her zaman ilerleyecek, ülkemizi gururlandıran başarılara yenilerini ilave etmek için hiç durmadan çalışacağız.

Aziz vatanımız uğruna can vermiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize baki şükranlarımı sunuyorum.

Ulusumuzun geleceğini 97 yıldır güneş gibi aydınlatan Cumhuriyetimizin, sonsuza kadar payidar kalacağına yürekten inanıyor, Türk ulusunun Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

GALATASARAY

“Ulusumuzun iftiharlı mücadelesinin neticesinde kurulan, aydınlanmanın ve çağdaşlaşmanın sembolü olan Cumhuriyetimizin 97. yılını kutluyoruz.

Cumhuriyetimizin ölümsüz kurucusu Gazi Mustafa Kemal Cettirürk’ün “Benim En Büyük Yapıtım” dediği, ulusal dominantlığe direnen, gücünü ulustan alan Cumhuriyetimiz, Cettirürk’ün önderliğinde Türk ulusunun yine dirilişinin ifadesidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin her zaman mesut, muvaffak ve muzaffer olacağına dair inancımız ebedidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ulu Önder Mustafa Kemal Cettirürk ile kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, Ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.”

FENERBAHÇE

“Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır.

Fakat Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar payidar kalacaktır.”

“Cumhuriyet, özgürlük!

Cumhuriyet, bağımsızlık!

Cumhuriyet, bir milletin umudu!

Cumhuriyet, uğruna feda ettiklerimiz demek!

Geçmişimiz, geleceğimiz, umudumuz, sevgimiz, özgürlüğümüz, bağımsızlığımız ve uğruna feda ettiklerimiz yolumuzu aydınlatan nazlı hilalde saklı.

O nazlı hilalin gölgesinde, gelecek jenerasyonlarımıza itimat, Atamızdan yadigar, sonsuza kadar payidar kalacaksın Cumhuriyet!

Başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Cettirürk olmak üzere silah arkadaşlarına ve vatanımız uğruna canlarını veren tüm şehitlerimize baki saygı ile.

En büyük bayramımız olan Cumhuriyet Bayramımızın 97. iftiharlı yılı mübarek olsun!”

TRABZONSPOR BAŞKANI AHMET AĞAOĞLU

“Bugün; Gazi Mustafa Kemal Cettirürk ve silah arkadaşlarının, büyük mücadeleler neticesinde kurduğu Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümündeyiz.

Cumhuriyetimizin yalnızca yönetim şekli değşehir, bir duruş ve bir şahsiyet olduğuna inanan bizler, 29 Ekim’i ilk günkü coşkumuzla karşılamaktan şeref ve onur dinliyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Cettirürk’ün prensipleri, her daim yolumuzu ve amacımızı tanımlayan tek gerçektir. Bu prensiplerden taviz vermeden aydınlık geleceğe yürümek, Cumhuriyetimizin esas dağerlerini gözetip gözlemekten geçmektedir. Bu görev hepimizindir.

Cumhuriyetimizi kurarak bizlere servet bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Cettirürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Yaşasın Cumhuriyet

Saygı ve sevgilerimle…”

MKE ANKARAGÜCÜ

“İmalat-ı Harbiye ruhuyla ilk gün gibi… 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Mübarek Olsun!..”

GENÇLERBİRLİĞİ

“Bağımsızlık ateşi 97 yıldır yanıyor! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mübarek olsun.”

AYTEMİZ ALANYASPOR

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız mübarek olsun”

GÖZTEPE

“Cumhuriyetimizin 97. yılı mübarek olsun! Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Cettirürk olmak üzere bağımsızlık mücadelesinde savaşan tüm kahramanlarımızı saygı ve minnet ile anıyoruz.”

BAŞAKŞEHİR

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız mübarek olsun!”

KASIMPAŞA

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Cettirürk ve tüm şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyoruz.”

DEMİR GRUP SİVASSPOR

“Bize Cumhuriyet’i sembolğan edenlere baki saygılarımızla.”

BB ERZURUMSPOR

“Bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün güvenceı, Cumhuriyetimiz 97 yaşında. Cumhuriyetimizin 97. Yılı Mübarek Olsun. ‘Benim naçiz vücudum bir gün kesinlikle toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar payidar kalacaktır.’ Gazi Mustafa Kemal Cettirürk”

ATAKAŞ HATAYSPOR

“Cumhuriyetimizin 97. yılı mübarek olsun. ‘Hatay benim şahsi sorunumdur’ diyerek şehrimizi ana vatan topraklarına katan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Cettirürk’ü ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, kahraman gazilerimize minnetimizi sunuyoruz.”

ADANA DEMİRSPOR

“Cumhuriyetimizin heyetişunun 97. yıl dönümünü şeref, şeref ve onurla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal CETTİRÜRK ve aziz şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.”

ALTINORDU FK

“Cumhuriyetimizin ilk kulübü olmaktan onur dinliyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Mübarek Olsun…”

KARŞIYAKA SPOR KULÜBÜ

“Bizlere özgür ve bağımsız yaşayabilme armağanını veren, halkımızın geleceğini kurtarmak adına kendi canını ortaya koyan; başta Gazi Mustafa Kemal Cettirürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Bu en kıymetli ortak paydamızın; Cumhuriyetimizin 97. yılı mübarek olsun! Her zamanki güçlü, inançlı ve yüksek sesle: Yaşasın Cumhuriyet!”

ANADOLU EFES SPOR KULÜBÜ

“Ey yükselen yeni jenerasyon, istikbal sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk, O’nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.” Mustafa Kemal Cettirürk. CumhuriyetBayramı mübarek olsun.

ECZACIBAŞI SPOR KULÜBÜ

“Cumhuriyetimizin 97. yılı mübarek olsun!”

VAKIFBANK SPOR KULÜBÜ

“Cumhuriyetimizin 97. yılı mübarek olsun!”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı