Son DakikaTrabzonspor

Sörloth: Gol kralı olmak ekstra bir galibiyet

Geçtiğimiz sezon attığı 24 golle Süper Lig’in ‘gol kralı’ olan Sörloth, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. İyi bir sezonu geride bıraktıklarını belirten başarılı futbolcu, “İnişler, çıkışlar yaşadığımız bir sezon oldu ama Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanmamız bizi çok mutlu etti.

Aslında iki niyetimiz vardı. Bkocaman Süper Lig’de şampiyon olmak, bir diğeri ise Türkiye Kupası’nı kazanmaktı. Bunlardan yalnızca birini gerçekleştirebildik ve Türkiye Kupası’nı kaldırdık. Aslında bu gidişat yeni sezon için takımımızı daha da iştahlandırıyor. Sezonun geneline baktığımızda iyi bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum” dedi.

43

“GOL KRALI OLMAK EKSTRA BİR BAŞARI OLDU”

Takımın hücum yönünün güçlü olduğuna dikkat çeken Alexander Sörloth, “Trabzonspor’a gelme nedenlerimin başında bir hücum takımı olması geliyordu. Buraya gelmeden önce takımımızdaki bu potansiyeli görmüştüm. Oyuncuların niteliği ve bana asist yapacak takım arkadaşlarımızın olması dikkatimi çekmişti. Trabzonspor’u seçme nedenlerimden en önemlisi de buydu. Bir forvet oyuncusu için çok önemli bir mevzu bu. Oynadığınız takıma uyarlamanızı arttıracak etmenlerin başında geliyor. Takımımızın en büyük özelliği bir hücum takımı olması. Herkesin öğrendiği gibi geçtiğimiz yıl açık ara Süper Lig’in en çok gol atan takımı bizdik. Bir hücum oyuncusu olarak aradığınız şeyler bunlardır. Kendim olarak da takım olarak da başarılı bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum. Gol krallığı, özgüvenime azıcık daha katkıda bulundu. İstediğim ve olmaya çalıştığım bir yerdi. Natürel ki en büyük niyetimiz Süper Lig’de şampiyon olmaktı ama bunu başaramadık. Gol kralı olmak benim için ekstra bir başarı oldu” ifadelerini kullandı.

44

“TRONDSEN’İN YETENEKLERİNİ HERKES GÖRECEK”

Yeni transfer Anders Trondsen hakkında da düşüncelerini söyleyen Sörloth, “Anders Trondsen için burada kendi ülkesinden birinin olması, kendisinden önce Trabzon’da yaşamış ve Trabzonspor’da bulunmuş birinin olması onun işlerini kolaylaştıracaktır. Bunu başarabilecek güçte bir ad. Natürel ki hem benim için hem de Anders için bir arkadaşının Trabzon’da olması çok büyük bir şans. Taraftarlarımız Anders oynamaya başladığında nasıl bir futbol şahsiyeti olduğunu hızlıca öğrenecek. Savunmada çok iyi işler yapabilen bir oyuncu. Özellikle sol ayağını çok iyi kullanabilen bir oyuncu. Onun adına işleri daha da güçleştırmamak için kendisinden çok bahsetmek istemiyorum ama sahada kendini gösterecektir. Oynadığı zaman hangi nitelikte, hangi özelliklere sahip olduğu tüm taraftarımız görecek” diye mevzuştu.

“EDDİE NEWTON NE İSTEDİĞİNİ BİLİYOR”

Teknik Dolaysızör Eddie Newton’un ne istediğini dahi bir çalıştırıcı olduğunu dile getiren Sörloth, “Yeni bir sezona başlıyorum. Genel olarak idmanlara baktığımda seviyenin daha yukarıda olduğunu görüyorum. Geçtiğimiz sezona göre çok daha yüksek bir seviyede çalışıyoruz. Teknik Dolaysızörümüz Eddie Newton’un özellikle hücum anlamında yaptığı idmanlar gelişmemizi sağlıyor. Newton’un net fikirleri var. Ne istediğini öğreniyor. Bizler de ne yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Çok iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum” şeklinde mevzuştu.

“TARAFTARLARIMIZ TAKIMA ÇOK BAĞLI”

Trabzon’da taraftarların yoğun sevgisiyle karşılaştığını da ifade eden golcü oyuncu, “Norveç’e gittiğimde azıcık daha rahat bir civarla karşılaşıyorum. Genelde ailemle zaman geçiriyorum. Ancak Türkiye’de taraftarlarımızın çok büyük alakası oluyor. Taraftarlarımız Türkiye’nin en iyi taraftarı. Kulübümüze inanılmaz derecede bağlılar. Özellikle Trabzon’da sokağa çıktığımda karşılaştığım insanlar her an sizinle beraber olmak istiyor. Fotoğraf çektirmek istiyorlar. Bu da takıma ne kadar bağlı olduklarını gösteriyor. Trabzon’dayken taraftarların yakından alaka göstermesi bizi çok motive ediyor” dedi.

“HER ZAMAN DAHA İYİSİNE ODAKLANIYORUM”

Gol krallığı unvanının kendisi üzerinde baskı oluşturmadığını da belirten Norveçli futbolcu, mevzuşmasını şöyle sürdürdü:

“Aslında baskıyı ben kendi üzerimde oluşturuyorum. Her seferinde daha iyi olmaya, her zaman bir önceki sezondan daha iyisini yapmaya çalışıyorum. Geçtiğimiz sezon öğrendiğiniz gibi 33 gol attım. Bu sezonda maksadım natürel ki bunun üzerine çıkabilmek. Bu süreçte baskı dışarıdan değşehir kendimden geliyor. Ben her zaman daha iyisini yapmaya odaklanıyorum.”

İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı