Son Dakika

Son şampiyon Başakşehir’den anlamlı forma

Kulüpten yapılan açıklamaya göre turuncu-lacivertli takım, Süper Lig’de ve Şampiyonlar Ligi’nde küresel abuhava dağişikliği ile mücadelede ağaçlandırmanın önemine vurgu yapmak için yeşşehir renklere sahip seçenek formayı da kullanacak.

Aynı zamanda Şampiyonlar Ligi’nde yer alacak ilk yerli üretim özelliğini taşıyan setten biri olacak olan yeşşehir renkteki forma üzerinde kulübün fotoğrafı sembolü baykuşa da yer verildi.

Medipol Başakşehir projenin aktivasyonu için de dijital bir adım attı. Turuncu lacivertli kulüp, fertsel çdüzey şuurunu arttırmaya yönelik teknolojik yöntemler geliştiren ve insanların günlük yaşamları içerisinde uyguladıkları etkinliklere çaşamaya duyarlı çözümler sunan bir sosyal girişim olan Ecording ile proje özelinde bir iş birliği anlaşması imzaladı. İlk aşamada 10 bin tohum topu ile başlayacak olan bu iş birliği içerisinde futbolseverler, aldıkları her yeşşehir formayı doğada bir ağaca dönüştürebilecekler. Bunun yanı sıra kulüp dijital kanallarında yapacağı mesajşimle tohum toplarını doğaya serpmeye devam edecek.

başakşehir

Kulüp başkanı Göksel Gümüşdağ seçenek forma ve proje iş birliği ile alakalı coşkuını ve memnuniyetini vurgulayarak, “Geçtiğimiz yılın başlarında dünya olarak alakanç bir döneme girdik. Her yıl tesirlerini daha fazla hissettiğimiz ısınmanın sonuçlarını bu günlerde çok daha gerçekçi ve acı bir şekilde tecrübeliyoruz. Böyle güç bir dönemi şampiyon tamamlamak bizim için önemliydi; ancak, Şampiyonlar Ligi gibi Avrupa’nın kulüpler bazında en önemli organizasyonunda göz önünde olmak bize hem daha fazla mesullük, hem de mesullüklerımızı yerine getirmek üzere daha güzel fırsatlar sağladı.” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı