GalatasaraySon Dakika

SON DAKİKA! Fatih Terim’den şok ifadeler!

Galatasaray Teknik Dolaysızörü Fatih Terim, yayıncı heyetişa açıklamalarda bulundu.

“BU İLLETTEN KURTULUNCAYA KADAR…”

Fatih Terim, “Özellikle bir sporcu için durmak her zaman mesele olur. Çünkü hem beden, hem zekâ, hem de coşku durur. Belirsizlik ve fobi de ilave edilince iş natürel beşeri olarak başka noktaya gider. Hiç kimsenin beklemediği çok ama çok ekstra bir vaziyet yaşandı. Hala yaşamaya devam ediyoruz. İşin doğasından uzaklaştık. Belki o coşkuı, neşeyi yaşayamıyoruz ama yaşam da devam ettiği için alışmaya çalışıyoruz ta ki bu illetten kurtuluncaya kadar.” dedi.

“OYUNCULAR BU OLAYDAN ÖNCE ÇOK ETKİLENDİLER”

Fatih Terim, “Alışılagelmedik daha önceki yapılanlara veya olanlara benzemeyen, tuhaf bir vaziyet çıktı ortaya. Dolayısıyla oyuncular da bu vakadan önce çok etkilendiler. Nasıl hareket edeceklerini öğrenemediler ki hepimiz de öyleydik.En önemli şey şudur, maçın içerisinde hepimizi etkileyen bir hadise var. Özellikle oyuncunun iyi ve kötü hareketine tepki gösteren, hepimizin sevinç almasını sağlayan etmen yok. Bu natürel tüm oyuncular için azıcık sıkıntı.” dedi.

“BAŞIMIZA BİR SÜRÜ İŞ GELDİ”

Fatih Terim, “Başımıza bir sürü iş geldi. Ben de bu mevzularda ‘Allah beterinden saklasın’ tenim. Bunlar yaşamda olan şeyler. Bir sporcu için durmak her zaman mesele olur. Çünkü hem beden hem de coşku durur. Belirsiz ve fobi olunca iş başka yere gider. Florya’da olağanüstü hareket ederek önemli ihtiyatlar alındı. Siz sabah idman yapıyorsunuz, öğlen yemek yiyorsunuz ve akşam bir idman daha yapıyorsunuz. Sonrasında oyuncular ne yapıyor öğrenmiyorsunuz.” açıklamasını yaptı.

5f847e4eae298b4c6efd9e7a

“EN AZ TAKIMIM KADAR GÜVENİYORUM…”

Fatih Terim, “Satranç, dünyanın en stratejik oyunlarından biri olarak kabul edilir. Geçen yıl benim koltuğumda oturmayı bir satranç oyunu yapsalardı, çok az kişi seviye sıçrayabilirdi. Galatasaray taraftarının kazanılan başarılarda hisseı çok büyüktür. Galatasaray’ın taraftarı, seyircisinden daha fazladır. En az takımım kadar taraftarlarıma da güveniyorum maça çıkarken.” dedi.

“GALATASARAY’IN GİDİŞATI KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL!”

Fatih Terim, “Belirli ki altyapı, öz kaynak bunlar çok önemli ama altyapıdan önce üst yapılara bakmamız gerekiyor. Büyük fotoğrafa şöyle baktığımızda, kulüplerin kapısına kilit vurulması gerektiği çok açık.Diğer takımların kültürü ve yapısı farklı olabilir ancak benim açımdan Galatasaray’ın gidişatı kabul edilebilir değşehir. Bunu üzülerek, futbolun başındaki kişi olarak değşehir, bu kulübün bir üyesi hatta divan üyesi olarak söylüyorum.” dedi.

“AKADEMİNİN KENDİ BÜTÇESİ YOK!”

Fatih Terim, “Ozan Kabak’ın satışının ardından yüzde kaçı yüksekokula yatırıldı? Sıfır. Neden? Çünkü o anda ya yeni oyuncu alınması gerekir ya maaş ödenir ya da borç ödenir. Zati bütçede de böyle bir kalem yok. Yüksekokulun kendi bütçesi yok.” dedi.

“2500 İLE 4500 ARASI MAAŞ ALIYOR”

Fatih Terim, “Ozan Kabak’ı yetiştiren holünörüm 2500 ile 4500 lira arası maaş alıyor. Türkiye’nin en büyük spor kulübünde çalışıyor ve Ozan’lar yetiştiriyor. Bir de Anadolu’yu düşünürsek, varın halimizi siz düşünün.” dedi.

“BORÇLARI ÇKONUTİRMEK GÜÇ”

Fatih Terim, “Her yıl şampiyon olsanız hatta Şampiyonlar Ligi’nde kupa kaldırsanız dahi borçları çevirmek güç.Çevrilebilir bir borçtan bahsetmiyoruz, kredi faizleri dahi ödenebilir değşehir. Kimse de çıkış tasarıım var diyemiyor.” dedi.

“BAŞKANLIK DÜŞÜNCEM YOK!”

Fatih Terim, “Başkanlıkla alakalı suale yanıt vermeden de açık olarak bir defa daha söyleyeyim ki, böyle bir düşüncem olmadığını söyleyerek başlamak istiyorum bu sualin cevabına.” dedi.

“TÜRK FUTBOLUNUN GELECEK 10 YILI TEHDİT ALTINDA”

Terim, “U17 takımlarının olmayacağı açıklandı. Türk futbolunun gelecek 10 yılı büyük bir tehdit altında. Bu oyuncular 7 aydır idman yapmıyor. Yerli teşvik sistemi niçin işlemedi, yabancı sayısı ne olacak diye soranlara, ne doğru ve istikrarlı ki bu olsun diyorum.” dedi.

YABANCI KURALI…

Fatih Terim, “Yabancıya gelince, bu kaideı ben Futbol Dolaysızörü olduğum dönemde sayın Demirören ve yönetimine açıklama ettim. Sonra Kulüpler Birliği toplantısında kendim anlattım. En çok hasar görecek merci de bendim Ulusal Takım teknik dolaysızörü olarak.Ben de birkaç yardım üzerine kurdum yabancı serbestisini. Temelında kaide, Türk oyuncu kaideıydı. 14 Türk mecburiydi, 14 yabancı mecbur değşehirdi. İsterseniz hiç yabancıyla oynamayın, ama 14 Türk olmadan oynayamazsınız.Teşvik kaideı, kim ne kadar Türk oynatırsa, o kadar bunun karşılığını alır. Hatta altyapıdan alınacak genç, 2 misli karşılık bulacağı için kulüplere önemli bir sayı katkısı oluyordu. Fakat kulüpler tarafından pek rağbet görmedi.” açıklamasını yaptı.

Ayrıntılar geliyor…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı