GalatasaraySon Dakika

Sofiane Feghouli yeniden kriz çıkardı! Isınma hareketlerine dahi katılmadı

Galatasaray’da Teknik Dolaysızör Fatih Terim’in sürpriz şekilde takımdan kestiği Sofiane Feghouli, maç öncesinde ısınma çalışmalarında yer almadı.

Belhanda başta olmak üzere Terim’in yedek bıraktığı tüm adlar ısınmaya çıkarken, Cezayirli futbolcunun soyunma odasında 90 dakikayı beklemesi dikkat çekti.

İNDİRİM KRİZİ YAŞANMIŞTI

Belhanda ve Feghouli, Galatasaray’ın pandemi nedeniyle arz ettiği indirimi kabul etmemiş, Sarı-kırmızılı kulüp ise buna rağmen her oyuncuya uygulanan %15 indirimi ada da uygulanmıştı. Belhanda ve Feghouli ise mevzuyla alakalı FIFA’ya başvurmuştu. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz de bu iki oyuncu için sert ifadeler kullanmıştı.

MAÇ SIRASINDA DA ISINMAYA GİTMEDİ

Fatih Terim, karşılaşmanın ilk yarısında yedek oyuncular Arda, Ömer, Emre, Diagne ve Belhanda’yı ısınmaya gönderdi. Cezayirli futbolcu Feghouli ise yedek kulüyiyecekten ayrılmadı.

TERİM’DEN FEGHOULI VE BELHANDA AÇIKLAMASI

Maç sonrası Belhanda ve Feghouli’nin maaşlarında indirime gitmemesi mevzusunun sorulmasına tecrübeli teknik adam, “Sayın başkanımızın ifadesi doğrudur iki oyuncumuz için ama yönetimsel ve ekonomik cezaları onlar, teknik olarak da cezayı ben veririm. O işler ayrı, bu ayrı. Bu tamamen stratejisel bir karardı. Uzun yerlerden geldiler, maçlar oynadılar. Daha önceki maçlara da baktığımızda zaman zaman onları da dinlendirdiğimiz oluyor. O işlere ben müdahil olmam, teknik tarafında kalırım işin.” yanıtını verdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı