Son Dakika

Silahlı atağa uğrayan Gümüşhanespor Başkanı Olgun istifa etti

Gümüşhanespor Başkanı Vahit Olgun, kulüpteki görevinden istifa ettiğini açıkladı. İstifa metninde, Gümüşhanespor’a hizmet etmek için yola çıktıklarını belirten Vahit Olgun, şehrin yapısı ve ortaya çıkan meseleler sebebiyle görevinden ayrıldığını belirtti. Olgun, “Takım arkadaşlarımla bu şehrin takımına hizmet ettim. Çoluğuma, çocuğuma bırakacağım en önemli şey hizmettir. Takdir kamuoyunun. Bugün, şarkasıların bunu getirdiğini düşünüyorum ve kulüp heyettiğundan bu yana farklı yönetimlerde görev aldım. Büyük onurla, iftiharla sürdürmüş olduğum görevimden istifa ettim. İnşallah Gümüşhanespor için hayırlı olur” dedi.

‘ARZLAR NETİCESİNDE KULÜBE SAHİP ÇIKTIK’

“Sezon başında kulübün başkanı, sporcusu yoktu, kulüp kapalı bir haldeydi” diyen Olgun, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“20 Eylül’de sezon başlamadan önce, hemşehrilerimizin arzları sonucunda kulübe sahip çıkmak üzere Gümüşhane’ye gittik. Ligin ilk maçına 20 Eylül’de başkansız ve yönetimsiz bir takım çıktı. 21 Eylül’de kurultayımızı yaptık ve kulübü ileriye taşımak için yola koyulduk. Futbolculara 9 milyon TL etrafında borç vardı. Sigorta ve maliyeye 2,5 milyon TL etrafında borç vardı. Esnafa borç vardı. Toplamda 12-12,5 milyon TL arası bir borç vardı. Gümüşhanespor’un önünü açmak için yoğun bir çalışma içine girdik. Transfer yasağı vardı, bunun kaldırılması için adım attık. Kamp yapmadan lige başladık. Geçen yıldan kalan 10 oyuncu ve altyapıdan adlarla lige başladık. Transfer yasağını kaldırdıktan sonra yardım yaptık. İstenilen düzeyde lige başlayamadık. Gümüşhanespor geçmişte marka değeri yüksek olan bir takımdı. Daha sonra sanki terk edildi. Bugün daha önceki günlere dönmek için çaba sarf ediyoruz. Sportif başarı çok önemlidir ama bu yıl kimseye böyle bir sözümüz olmadı. Bu sezon kurduğumuz takımın maliyeti 2.9 milyon TL. Gelinen süre içerisinde 3.4 milyon etrafında gerek futbolcu ödemeleri gerek piyasa borçlar ödendi. 129 bin forma, 129 bin taraftar sloganıyla yola çıkılmalı. İstiyoruz ki bütün aile fertleri formalarını giyip bu bayrağı dalgalandırsın. Bu ortak paydayı tabana yaymak istiyoruz.”

‘ŞEHRİN DİNAMİKLERİNİN KULÜBE SAHİP ÇIKMASI GEREKİYOR’

Uzun süredir planladıkları forma kampanyasının başlatılması gerektiğine de değinen Olgun, “1 forma alan da bizim için kıymetlidir, 1000 forma alan da. 1000 forma, 10 bin forma alıp dağıtacak iş adamlarına da ihtiyaç var. Her Gümüşhaneli gibi bundan sonraki süreçte yeniden Gümüşhanespor için yapmam gerekenleri yapacağım. Gümüşhanespor’un puan sıralamasında hakkettiği yerde değşehir. Saha içi yönetimsel yanılgılardan dolayı bu vaziyette. Yeni oluşacak yönetimle beraber daha iyi yerlerde olacağına olan inancımın tamdır. İnşallah şehrin tüm dinçlerinin Gümüşhanespor’a sahip çıkması gerekiyor” dedi.

KULÜP BİNASINDA SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAMIŞTI

Vahit Olgun, 9 Aralık’ta, kulüp binasında uğradığı silahlı saldırıda yaralanarak, sağlık kurumuna kaldırılmış, rehabilitasyonunun ardından 17 Aralık’ta taburcu olmuştu. Sağlık Kurumu çıkışı gazetecilerin suallerını yanıtlayan Olgun, görevine devam edeceği açıklamasında bulunmuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı