Son Dakika

Sergen Yalçın: VAR niçin var?

Beşiktaş Teknik Dolaysızörü Sergen Yalçın, Ankaragücü’nü 1-0 ile geçtikleri maçın sonunda mevzuştu.

İŞTE SERGEN YALÇIN’IN AÇIKLAMALARI

Kvaka maç değşehirdi, güç bir maçtı. Ankaragücü iyi mücadele ediyor, savaşıyor, asabiler. İyi oynuyorlar. Soğuk bir Ankara akşamında alınan 3 puan bizim için çok coşturucu.”

Kazanmamız gerekiyordu. Rakiplerimizin kazandığı haftada 3 puanla ayrılıp, öndeki grubun içinde olmamız gerekiyordu. Bu açıdan değerliydi zafer. Duran toptan gol attık. Devre arasında kesinlikle duran toptan atmamız gerekiyor dedim. Duran toplarda çok riskli takımız. Bugün oldu. Güç reyindi, savaştık. Kvaka değşehir bazı oyuncular dinlenecek, yoruldular. Düşüyorlar fizik olarak, güç bir periyot yaşıyoruz. Devamı daha da güç olacak. İyi hazırlanmalıyız. Oyuncularımızı iyi değerlendirmeliyiz ki iyi performans verebilsinler. Bu reyin performansa dayalı bir reyin. Tüm oyuncuları fit tutmalıyız.

“KİMSE 90 DAKİKA İYİ OYNAYAMAZ”

Adem ve Gökhan Töre 1 ayın üzerinde bizimle idman yapmıyorlar. Sivas maçına dönmezler. N’Sakala sakatlandı, vaziyeti ne öğrenmiyorum. Değişik oyuncuları, değişik yerlerde oynatmalıyız. Bunlar da insan, sürekli değişmeliler. Onları da kavramak lazım. İyi bir reyin olmadı, beğenilecek bir reyin yoktu ama kazanmak önemli. Eleştirilere bakıyorum, ilk yarı şöyle, ikinci yarı böyle. Kimse 90 dakika iyi oynayamaz. Büyük takımsan iyi korunursun, illaki 1 gol atarız. İyi korunma yapmak lazım. Arkaya atılan topların hepsi ofsayt. Bunlar pozisyon falan değşehir. 20 metre ofsaytı kaldırmıyor, neyi bekliyor.

“HAKEM ERKEN DÜDÜK ÇALDI”

Larin’in attığı golde, daha kafayı vurmadan düdük çaldı. Pozisyon faul mü, değşehir mi öğrenmiyorum. Görmem lazım. Bana hakem erken düdük çaldı gibi geldi. Düdük çalınca VAR’a da gidemiyor. Golü ver, ondan sonra faulse VAR versin faul.

“VAR NİYE VAR, BUNUN İÇİN VAR”

Larin’in pozisyonu çok faul değşehir öğretmenim ya. Ankaragücülü oyuncu kısa boylu. Alakası yok. VAR’a gitse gol olurdu. Halis Öğretmen niçin düdük çalıyor, anlamadım. VAR niçin var, bunun için var. VAR’dan faul derlerse gider bakar, iptal edersin. Çok basit düdük. VAR’dan izle, yeniden ver. Niye düdük çalıyorsun, VAR var. Gel izle derlerse gider izlersin. Anlam veremedim. Benim tepkim VAR ile alakalı. VAR bunun için var. Bekle orayı. VAR’dan sezon başından beri lehimize pozisyon yok. Sitemimi belirtiyorum, TFF bana sportmenliğe aykırı hareketten ceza veriyor. Var mı sportmenliğe aykırı bir söz? Türk futbolunun içinde olduğu vaziyeti anlattım, sonra neler oldu. Yeter mi?”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı