Son Dakika

Sergen Yalçın: İyi bir pozisyona geldik

Beşiktaş Kulübü’nün YouTube kanalında siyah-beyazlı taraftarların suallerını yanıtlayan teknik dolaysızör Sergen Yalçın, sezonu erken açmaları sebebiyle birçok meseleyle karşılaştıklarını belirtti.

“Sezon başında temenninin azıcık uzağında kaldık” diyen Yalçın, “Ondan sonra derlenme sürecine girdik. Takım görüntüsü vermeye, kazanmaya başladık. Moralimiz yerine gelmeye başladı. Bireysel performanslar yukarıya çıktı. Bazen çıkışlar ve düşüşler olacak. Önemli olan balansı gözetmek. Bizim açımızdan bu çok önemli. Şu anda bayağı pozisyonumuza geldik. Yarışmacı takım kimliğimizi ciddi bir şekilde gözetiyoruz. İlk iki sıranın içindeyiz, bu çok önemli. İşler klasiğe döndü. Oyuncularımız mutlu, biz de öyleyiz” diye mevzuştu.

Siyah-beyazlı camianın başarı için kenetlendiğini aktaran Sergen Yalçın, “Taraftarımız sonuna kadar arkamızda. Biz de onlara elimizden geleninin en iyisini vermeye çalışıyoruz. Şu anda da iyi bir pozisyona geldik. Beşiktaş camiasının zati olması gereken pozisyon bu. Bundan aşağıda olduğu zaman problem var demektir” ifadelerini kullandı.

Şampiyonluğun, büyük camiaların bayağı gayeyi olduğunu aktaran Yalçın, “Ben ‘Biz şampiyonluğu amaç koyduk’ diyemem. Beşiktaş, Türkiye Kupası’nda oynuyorsa gayeyi onu kazanmaktır, ligde oynuyorsa şampiyon olmaktır. Başka bir gayeyi yoktur. Natürel ki maksadımız sonu görmek. Ancak o mesafe daha çok uzun. Daha erken, mart ayı geldiğinde bunları daha net mevzuşabiliriz” değerlendirmesinde bulundu.

“BİR TANE TAÇ BU KADAR KONUŞULMAZ”

Sergen Yalçın, Süper Lig’de Demir Grup Sivasspor’u 3-0 yendikleri maçta attıkları ilk golden önceki pozisyonun çok tartışıldığını dile getirerek, şunları kaydoldu:

“Sivasspor maçı iyi bir müsabaka oldu. Oyunun tamamını bir taca bağlamak çok yanlış. Penaltı yok, kırmızı kart yok, bir tane taç… Hayır bir taç ne kadar önemliymiş. Önceki hafta Larin’in attığı gol mevzuşulmadı. Ulus ne kadar meraklıymış bir tacı mevzuşmaya. Bize olanları bu kadar mevzuşan kimseyi görmedim. Gol olmazsa mevzuşacak mıydınız? Aleyhimize verilen pozisyonları mevzuşun. Aleyhimize yapılanlarda da aynı dik mevzuşmayı bekliyoruz. Bir tane taç bu kadar mevzuşulmaz. Yok efendim taç olmuş da öyle olmuş da böyle olmuş da… Onları geçeceksiniz. Onlar boş söz. Aleyhimize neler oldu, böyle bir tepki görmedim ben. Ne taçmış ya… Taç düşsün başınıza.”

“ASLINDA 1-2 TRANSFER İSTİYORUM”

Siyah-beyazlı teknik adam, ara transfer döneminde takıma 1-2 oyuncunun destek edilmesini istediğini vurgulayarak, “Takımdan hoşnudum. Oyuncular çok mücadele ediyorlar, savaşıyorlar sahada. Noksanlarımız dönerse daha da hoşnut olacağız. Aslında 1-2 transfer istiyorum ama ekonomi azıcık sıkıntılı. Nasıl yapabiliriz öğrenmiyorum. Elimizde alabileceğimiz oyuncuların profilleri de var. Bu suali başkana sorsak daha doğru olur” şeklinde görüş belirtti.

Yalçın, Türk futbolu ile Avrupa futbolu arasındaki makasın giderek açıldığını anlatarak, “Bu makası kapatmak mümkün değşehir. Oyuncu niteliği ve oynanan oyunlar çok yukarıya çıktı. Türkiye’den bir takımın şu anda Şampiyonlar Ligi’nde son 8’e kalması mümkün değşehir. Kulüpler bu ekonomilerle zati bir yere gidemezler. Bunların düzelmesi gerekiyor. Kulüplerin en az 5 yıl kendi içlerine kapanması gerekiyor. Bunlar çok uzun projeler. Türkiye’de böyle bir sistem yok. Türkiye’de 3 maç sonrası hiç kimse için muhakkak dağşehir. Hep başarılı olmak zorundasın. Bu bütün arkadaşlarım için geçerli. Hiç kimse rahat değşehir” diye mevzuştu.

Sergen Yalçın, 2021 yılında yeni tip koronavirüs salgınının sona ermesini ve Beşiktaş’ın şampiyon olmasını diledi.

KAYNAK: Anadolu Ajansı
FOTOĞRAF: Anadolu Ajansı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı