Son Dakika

Sergen Yalçın: Bizim için çok değerli bir maç

Şampiyonlar Ligi 2. Ön Üzüntüye Turu’nda yarın PAOK ile karşılaşacak olan Beşiktaş’ta Teknik Direktör Sergen Yalçın ve Atiba Hutchinson, basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Çok heyecanlı olduklarını söyleyerek sözlerine başlayan Teknik Dolaysızör Sergen Yalçın, “İlk kez takım olarak Şampiyonlar Ligi Ön Elemesi’ndeyiz ve böyle bir şans geldi bize. Heyecanlı olmamız doğal. Devam etmek istiyoruz. İkinci tur, üzüntüye turu ve gruplarda devam etmek istiyoruz. Sakat olan oyuncularımız var. Douglas şu anda hazır olmadığını söyledi, Adem Ljajic’in sakatlığı var, Dorukhan 8-10 aydır oynamıyor, Oğuzhan yeni geldi, aramızdan ayrılanlar oldu. Ama konsantre olmaya çalışıyoruz. Önemli ve bizim için çok değerli bir maç. Tur atlarsak, önümüze çok daha mutlu şekilde bakabiliriz ve farklı tasarılar yapabiliriz. Ama bu tur çok önemli ve geçilmesi gereken bir tur. Rakibimizi de aynı düşüncelerde. Umarım arkadaşça ve zevkli bir müsabaka olur, hak eden turu geçer” ifadelerini kullandı.

“GÜÇLÜ BİR OYUN KARAKTERİ YANSITMAK İSTİYORUZ”

Karşılaşmanın tek maç olmasının güç olduğunu ifade eden Sergen Yalçın, “Yapılan kusurların karşılaması olmayacak her iki taraf adına da. Yanılgı yapanın eleneceği bir maç. Rakibimiz bizden daha hazır gidişatta. Daha kontrollü bir reyin oynamayı düşünüyoruz. Tehlikeye edilecek bir reyin olmayacak. Sağlam duran, güçlü bir reyin şahsiyeti sahaya yansıtmak istiyoruz. PAOK’un reyin stilıyla bizim reyin stilımız farklı. Onlar 3’lü korunmayla oynuyor. Biz onlara, onlar da muhtemelen bizim reyin stilımıza hazırlanıyor. Yarın sahada neler olacağını göreceğiz” dedi. Şansların eşit olduğunu düşündüğünü de sözlerine ilave eden Yalçın, “Hazırlık maçı oynayamadık çünkü bunun için zamanımız olmadı. 2 haftadır idman yapıyoruz. Sakatlıktan çıkan oyuncularımız var, pandemi döneminde maç oynamamış oyuncularımız var. Onları hazırlamak kolay değşehir. Hem onları hazırlayıp hem de oyuna konsantre etmeye çalıştık. İyi bir takımla oynayacağız. Bakalım oyuncularımız sahada nasıl bir yanıt verecekler biz de merak ediyoruz” diyerek devam etti.

“BİZ SPOR ADAMIYIZ”

Ljajic’in gidişatının sorulduğu Yalçın, bu oyuncunun sakatlığının bulunduğunu ve şu ana kadar idmana çıkmadığını belirtirken, Türkiye ve Yunanistan arasındaki gerilimle alakalı olarak da, “Biz spor adamıyız. Siyaset olarak yaşanan hadiselerle bağlantı kurmamız güç. Bu mevzular bize uzak. Biz yalnızca futbol oynamaya geldik. İşimiz spor yapmak. Bize uzak mevzular diğerleri. Biz bugün buraya geldik ve Yunan yetkililere çok teşekkür ediyoruz. Bizi çok güzel karşıladılar. Sporun içinde kalmak istiyoruz. Sadece bu oyunun içinde kalalım, en mantıklısı bizim için bu” diyerek sözlerini tamamladı.

“TURLA AYRILMAK İSTİYORUZ”

Basın toplantısına Teknik Dolaysızör Sergen Yalçın ile beraber katılan Kanadalı oyuncu Atiba Hutchinson, idmanlarda turu geçmek üzerine odaklandıklarını belirterek, “Kondisyonumuz üst seviyede, coşkuyla maçı bekliyoruz. Amacımız turu geçmek. Burada iyi ağırlandık ve konukseverlikleri için herkese teşekkür ediyorum. Çok heyecanlıyım. 1 yıl daha burada olacağım. Buraya bir amaç için geldik. Turla ayrılmak istiyoruz. Lig bittikten 2 hafta sonra idmanlara başladık ve bu sebeple kondisyon olarak düşmedik. Bu maça da iyi hazırlandık. Gerekli neticeyi alacağız. PAOK’u tanıyorum, iyi bir takım. Önlemlerimizi aldık ve hazırız” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı