Son Dakika

Sergen Yalçın: 90 dakikayı bir taça bağlayamazsınız

Beşiktaş Teknik Dolaysızörü Sergen Yalçın, Sivasspor’u 3-0 mağlup ettikleri mücadelenin sonrasında mevzuştu.

İyi oynadıklarını söyleyen Sergen Yalçın, “Çok sağlam duran, doğru oynayan bir Beşiktaş vardı. Bugün için kazanılacak oyunu oynamaya çalıştık. Sistemimiz doğruydu. Oyuncu performansları iyiydi. İyi bir başarı aldık. Bu yılı da bu zaferle noktaladı. Güç bir maçtı. Sivasspor güçlü bir takım. İyi mücadele ettiler. Rıza Hoca’ya da başarılar diliyorum. Bizi gayede yakalayan bir başarıydı. Yavaş yavaş kendi puan ritmimizi yakalıyor gibi görünüyoruz. Yarışmacı kalmaya devam ediyoruz. Herkes 1’er maç bekliyor. Biz bekledik, beklemeyenler var. Oyuncularımız iyi, birlik beraberlik iyi, reyin içi organizasyondan hoşnudum. İyi bir başarı oldu. Böyle devam ederiz umarım.” ifadelerini kullandı.

Maç içinde Vida’nın kenara gelmeyi istediğini de söyleyen teknik adam, “Vida bize 20. dakikada değişmek istedi. Koronadan çıktı, hekim de söyledi. Hekim bir şey olur, vebalini alamayız, çıkaralım dedi. Devreyi bekleyelim dedik. Sonra bize kenardan değiştirin dedi. İnsan sağlığı önemli. Bizim için her şeyden önemli.” diye mevzuştu.

Sivasspor’un tepki gösterdiği taç pozisyonu için görüşleri sorulan Sergen Yalçın, “Top çıkilometreış olabilir, çıkmamış da olabilir. İzdüşüm filan diyorlar. Bu yalnızca bir taç. 90 dakikayı bir taca bağlayamazsın. Taca çıkilometreış çıkmamış. Antalya maçında aynı golü yedim. Aradım öğrenir kişiyi. Çıkilometreış gibi görünüyor dedi ama izdüşüm filan dedi. Çıkilometreış da olabilir. Ben de çıktı diye gördüm ama çok önemli değşehir. Orta gol olmasaydı mevzuşulacak mıydı, hayır. Mübalağa Etılıyor. Bütün oyunu bir taca bağlayamazsın. Benim için önemli değşehir. Bugün ikinci yarı çok iyi oynadık, 10 kişi kaldıktan sonra. Arkadaşlar 10 kişi der, meraklılar böyle şeylere. Oyunun hakimiyetü bizdeydi. İyi başarı aldık. Haftaya sıkı bir maç trafiği başlayacak. Ona konsantre olacağız. 2021 sağlık, mutluluk ve taraftarımızı getirsin. Biz onu, taraftarımızı istiyoruz. Şampiyonluk getirsin. Her şey kısmet. Hepsini yaşayacağız. Ancak, önce sağlık diyorum. En önemli şey bu.” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı