Son Dakika

Sergen Yalçın: 6-0 olağanüstü bir skor!

Beşiktaş Teknik Dolaysızörü Sergen Yalçın, Rizespor’u 6-0 mağlup ettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

“6-0 FANTASTİK OLDU”

Maçı değerlendiren Yalçın, “6-0 mucizevi bir skor oldu. Böyle bir skor beklemiyorduk. Oyuncularım çok tempolu oynadılar. Futbolun doğrularını yaptık. Bu oyundan fazlasıyla memnunuz. Zorlu bir Ocak ayı bizi bekliyor, güç maçlar var. Kazanmak ve 3 puan almak coşturucu. İyi oynayarak kazanmak daha da mutlu ediyor. Geçen hafta reyin beğenilmedi. Her zaman iyi reyin ortaya çıkmaz. Maç başlasın, son dakikaya kadar takım pozisyona girsin gibi bir şey futbolda yok. Bazen çok iyi korunma yapan takımlara karşı oynuyoruz ve açmakta zorlanabiliriz. Oyuncularımız sahada sağlam duruyor. Takım korunmamız gelişiyor, hücumda iyi adlarımız var. Rotasyon yapıyoruz, herkes elinden geleni yapıyor. Bu da bir takım için çok coşturucu.” dedi.

“GOL YEMEYİ KAFAYA TAKMAMALIYIZ”

5 maçtır gol yemedikleri hatırlatılan genç öğretmen, “Gol yiyebiliriz. Dünyada gol yemeyen takım mı var? Bunu kafaya takmamalıyız. Kaybedersin, birlikteye kalırsın ve bunlar bu oyunda var. Çok da mübalağa etmemek lazım. Bazen kötü günler olur, önemli olan sahada mücadele etmek. Mücadele etmezsek, problem var demektir. Oyuncular, bizi anladı ve ne istediğimizi öğreniyorlar, mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

“HASIC’TEN OLUR, DEDİKLERİMİ ANLAMIŞ”

Hasic’in temennileri karşılayacağını söyleyen ve kendisiyle görüştüğünü belirten Yalçın, “Ajdin Hasic, bizi azıcık sıkıntıya soktu. Attığı golü beğendim. Kumaşı olan ve marifetli bir oyuncu. İki, üç gün önce odama geldi ve mevzuşmak istediğini söyledi. Onunla bir süre mevzuştuk. Ona ne istediğimi anlattım, demek ki ne istediğimi anlamış. O çocuktan olur, ben de öyle düşünüyorum. Ancak bu oyunun nasıl oynandığını anlaması gerekiyor. Ben maharetliyim oynarım diye bir şey yok. Bizim istediğimizi kavrayacak ve ona göre oynayacak.” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı