GalatasaraySon Dakika

Sercan Yıldırım, Türk futboluna yeni maharetler kazandıracak

Bursaspor ve Galatasaray formalarıyla şampiyonluklar yaşayan daha önceki ulusal futbolcu Sercan Yıldırım, kendi adıyla kurduğu futbol mektebinde tecrübesini çocuklara aktaracak.

Profesyonel futbol yaşamına Bursaspor’un altyapısında 2005’te başlayan 30 yaşındaki Sercan Yıldırım, Süper Lig’de yıllarca top koşturduktan sonra katıldığı yarışma programıyla kariyerine ara verdi.

Bu dönemde futbol mektebi açma kararı alan Yıldırım, Nilüfer Belediyespor Kulübü’nün desteğiyle Nilüfer şehirçesinde projesini yaşama geçirdi. Kayıtlarına yeni başlanan ve 5-12 yaş grubu çocukların başvurabildiği mektep, yoğun arz görüyor.

YILDIRIM: BURSA’DA İNANILMAZ GENÇ YETENEKLER OLABİLİYOR

Sercan Yıldırım, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, futbol mektebi açma kararını uzun zaman geçirdiği yarışma programında verdiğini aktardı.

Bu mektebin, öykünün başlangıcı olduğunu belirten Yıldırım, iyi bir koridorunör takımı kurduğunu dile getirdi.

Yıldırım, “Bursa’da inanılmaz genç maharetler olabiliyor. Şu anda da iyi marifetlerin olduğunu görebiliyorsunuz. Proje hep aklımda vardı ama yarışma programında o kadar çok düşünme sürem oldu ki döndüğümde hemen yaşama geçirdim. İnandığım bir projeydi” ifadelerini kullandı.

Ön kayıtların coşku verici olduğunu aktaran Yıldırım, çok özenli bir şekilde çalışacağını dile getirerek, şunları söyledi:

“Herkesle tek tek ilgilenmeye çalışacağım. Seçkin bir kadro kurup, turnuvalara katılmak, başarılı futbolcular çıkarıp, kupalar kazanmak istiyoruz. Kadromuzda erkek ve kız öğrencilerimiz olacak. Kadın koridorunörlerimizle de çalışacağız. Spor psikoloğu, pedagog ve diyetisyenimiz de olacak. Bununla alakalı da bir özel sağlık kurumu sponsorumuz oldu. Ayrıca dil eğitimleriyle de öğrencilerimizi destekleyeceğiz. Öncellikli amacımız Bursaspor’a, sonrasında da Türk futboluna futbolcu kazandırmak.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı