Son Dakika

Roman Neustadter, Türkiye’ye geri dönmek istiyor

Fenerbahçe’ye veda ettikten sonra Rusya’nın Dinamo Moskova takımına gidip yalnızca 1 yıl ter döken Roman Neustadter dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Tecrübeli stoper, Türkiye’ye geri dönmek istediğini dile getirdi.

Derbilerdeki keşmekeş etrafını vurgulayan Neustadter, “Türkiye’de oynamak istiyorum. Aile ve taraftarlar çok güzel. Kendi stadında sıcak bir tezahürattan, derbide kafana bir şeyler atılmasından daha güzel ne olabilir ki? Anahtarlar, 1.5 litrelik sular sahaya atılıyor. Hakeme bir şey dediğinde sana, ‘Sessiz ol ve oynamaya devam et’ diyorlar. Topa her vurduğunda ıslıklanıyorsun, bunlar güzel şeyler” dedi.

“İSTANBUL’U ÇOK SKONUTİYORUZ”

İstanbul’u çok hoşlandığini de söyleyen Neustadter, “Oğlumun İstanbul’da çok arkadaşı var ve hepimiz İstanbul’u çok hoşlanıyoruz. Almanya’da da bir konutumuz var ancak her şeyimiz İstanbul’da. Oğlumu buradan çtakım çıkarmak saçmülkık olur çünkü sonrasında ne geleceğini öğreniyoruz” açıklamasında bulundu.

“KULÜBÜM YOK, PROBLEM BU”

Şu an kulüpsüz olan futbolcu, “Fenerbahçe ile sözleşmem sona erdikten sonra yeni bir şey sınamak istedim ve işe yaradı. Moskova’da oynadım, şu anda her şeyi iyi ancak tek problem var. Kulübüm yok” diyerek problemini dile getirdi.

“TÜRKİYE’DE PANİK TRANSFERLERİ OLUYOR”

Türkiye’deki transfer sistemini de eleştiren 32 yaşındaki savunmacı, “Avrupa’da çok fazla transfer olmadı. Türkiye’de de genelde transfer döneminin sonuna doğru oluyor. Kötü başlayan takımlar panik transferleri yapıyor” ifadelerine yer verdi.

“FUTBOLU BIRAKMAMI SÖYLEDİLER”

Neustadter, ‘Futbolu bırak’ önerisini aldığını da açıklayıp “Bazı arkadaşlarım futbolu bırakmamı söyledi, çok oldum. Böyle bir şey düşünmüyorum. Zamanı geldiğinde teknik dolaysızör olacağım, futboldaki düşüncelerimi sahaya yansıtacağım” sözcükleriyle açıklamalarını sonlandırdı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı