GalatasaraySon Dakika

Rıza Çalımbay: Hakem dostlarımız azıcık yapıcı olsun

Rıza Çalımbay, Beşiktaş maçında yaşananlar ve hakemler hakkında açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş maçına iyi başladıklarını ve gayet iyi oynadıklarını söyleyen Çalımbay, “Max Gradel ve Mustapha Yatabare ile önemli pozisyonlar bulduk. Beşiktaş’ın attığı golde topun taca çıktığını söyledi arkadaşlar ve itiraz ettiler. 4 dakika araştırıp gole karar verdiler. Biz de baktık ki top bayağı çıkilometreış. Hakem görmedi. Yan hakem de kötü yerdeydi. Bariz çıkan bir toptu göremediler. Benim anlamadığım kamuoyunda hala bunu tartışıyorlar. Futbolun içinden gelmiş arkadaşlar dahi bunu tartışıyor. Bizim de kusurumız var. Gelen ortada savunma arkadaşlarımızın vurdurmaması gerekiyordu. Hakan Arslan’ın yaşadığı hadise bizi bayağı üzdü. Hakan Arslan’ın bu hadiseı yapmaması gerekiyordu. Biz 11 kişi kalsaydık o maçın 3-0 bitmesi mümkün değşehirdi. Biz o maça iyi hazırlanmıştık. 11 kişi karşılama edebilirdik ikinci yarı” diye mevzuştu.

“BENİM SIRÇAİALARLA İŞİM OLMAZ, HERKESİ SKONUTİYORUM”

Maçlarda yaşadıkları hakem kusurlarından dolayı itirazlarda bulunduğunu söyleyen Çalımbay, “Göztepe maçının ardından bir daha hakemlerle alakalı mevzuşmayacağımı belirtmiştim. Bizim camialar ile işimiz yok. Biz yalnızca hakem kusurlarını söylüyoruz. Ardından 2 kez disiplin heyetine sevk edildim yalnızca doğruları ve kusurları söylediğim için. Ondan sonra ben bir daha mevzuşmayacağımı söyledim ve mevzuşmadım. Konyaspor, Giresunspor ve Gençlerbirliği maçlarında da hakemle alakalı bir tane mevzuşma yapmadım. Başkanımız gayet iyi şekilde mevzuşuyor. Gerekli yanıtları veriyor. O yüzden arkasıık benim çıkıp mevzuşmama gerek yok. Konuştum mevzuştum ne oldu? Ceza aldım. Benim camialarla işim olmaz. Herkesi hoşlanıyorum. Geçtiğimiz sezondan beri bir sürü hakem kusurlarından dolayı mağdur olduğumuz gidişatlar oldu. Onları söyledik. Hakemler de dikkat edecek ama etmiyorlar. Sakın beni ve arkadaşlarımızı suçlamasınlar. Hakem kusurları olmazsa; ne bizden biri atılır, ne birine bir şey olur” şeklinde mevzuştu.

“TAKIMIMIZ YORGUN”

Çalımbay, futbolcuların çok bitkin olduğunu belirterek, “Haftada 3 maç yapacağız. Sakatlarımız çoktu. Hasta Olmayan hemen hemen kalmadı. Sıkıntılı bir süreç geçirdik. Beceriksizlerimiz, sakatlarımız oluyor ama ben takımıma çok güveniyorum. Kendi sahamızda oynadığımız maçlarımızı çok iyi tamamlamamız gerekiyor. Herkes bunun farkında. 2 gündür arkadaşlarımızla kısa kısa toplantılar yapıyoruz. Orada da anlatıyoruz. Sakatlık yaşamazsak bu maçlardan alnımızın akıyla çıkacağımızı düşünüyoruz” dedi.

“HAKEM ARKADAŞLARIMIZ BİRAZ YAPICI OLSUN”

Maçların neticesini hakemlerin tanımlamaması gerektiğini kaydolan Çalımbay, “Ne bize ne de başka bir takıma olmasın. Hakemlerin daha dikkatli olması gerekiyor. Hakem arkadaşlarımız azıcık yapıcı olsun. Sporcuların tepkisine hemen karşılık vermesinler. Hakan Arslan’a, Arda Kardeşler kartını gösteriyor, ikinci kartı ise büyük bir hışımla gösteriyor. Niye gösteriyorsun? Zati adamın canı yanmış. Oyuncu düştüğünde elinden yakalayıp kaldırsın. Boynunu okşasın. Bunları yapması gerekiyor. Oyunculara düşman gibiler. Sert mevzuşuyorlar. Biraz daha yapıcı ve olgun olurlarsa her şey daha iyi olur” ifadelerini kullandı.

“HAKEM HATALARI HERKESE OLUYOR”

Hakem kusurlarının yalnızca kendilerine değşehir herkese olduğunu vurgulayan Çalımbay, “Galatasaray maçında yaşadığımız hakem kusurlarını dile getirdiğimizde Galatasaraylılardan tepki geldi ama ben onlara bir örnek vereyim. Karagümrük maçında hepsi başkaldırı etti. Galatasaray’ın canı yandı orada. Niye başkaldırı oluyor hakeme karşı? Biz de hakeme başkaldırı ediyoruz. Hadise bu. Bizde de yapılıyor, onlara da yapılıyor. Biz hiçbir zaman Galatasaray, Göztepe bize şunu yaptı demiyoruz. Hakem arkadaşların kusurlarını söylüyoruz. Bugüne kadar VAR’da her ofsaytta çizgi çekilmiş, bizim yediğimiz keskin ofsaytta çizgi çekilmiyor. Bizim söylediğimiz bu. Herkesin hakem kusurlarından dolayı canı yanıyor. Kimsenin kimseyle tasayı yok. Herkesin tasayı hakem kusurları” dedi.

KAYNAK: DHA
FOTOĞRAF: DHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı