Son Dakika

Rıdvan Dilmen: Bana aylık 80 bin lira öneri ettiler

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Türk futbolu için “Pak Eller” çağrısı yapan ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen ile arasında geçen mevzuşmayı anlattı.

Sözlerinin arkasında olduğunu ifade eden Dilmen, “Ben işin arkasında ve peşindeyim. Ben söyleyeceğimi söyledim. Gerekirse yeniden söylerim ama bekliyorum” ifadesini kullandı.

Ünlü yorumcu savcılara çağrıda bulunarak, “Savcılar çıksın, spor yöneticileri çıksın ve bu iddialarımı sorsun, sualştursun. Benim yapabileceğim açıklamaktı, açıkladım. Şimdi yetkili merciler harekete geçsin. Gerekirse müfettişler harekete geçsin ve araştırılsın bu rezaletler” dedi.

Altaylı, Dilmen’ın Turkcell’den büyük paralar istediğ yönündeki iddialara da köşesinde yer verdi.

Rıdvan Dilmen iddialarla alakalı, “Allah’tan korksunlar. Ben Turkcell’e bir defa gittim. O da NTV yöneticileri ile birlikte. NTV’nin arzı üzerine. Bir proje için. Bir daha da gitmedim. Zati o proje de gerçekleşmedi” diye mevzuştu.

“80 BİN TL TEKLİF ETTİLER”

BİP Spor’da program yapması için kendisine 80 bin TL öneri edildiğini dile getiren Rıdvan Dilmen, “Benim Turkcell’den şahsi bir arzım asla olmadı. Ama BİP Spor’un benden bir arzı oldu. BİP Spor yöneticisi ve Vatan Gazetesi Spor Müdürü İbrahim Seten benimle buluşmak istedi. Ben de buluştum. Yemek yedik. O yemekte bana bir öneride bulundu. BİP Spor’da haftada bir spor yorumu yapmam karşılığında bana ayda 80 bin TL önerdi. Ben de yalanladım” diye görüş bildirdi.

Rıdvan Dilmen, 21 Eylül’de yapılan ve golsüz eşitlikle sonuçlanan Fenerbahçe – Hatayspor maçının ardından NTV’de yayınlanan %100 futbol programında çarpıcı açıklamalar yapmış; gazeteciler İbrahim Seten, İsmail Er ve Mehmet Arslan’a suçlamalar yönetilmişti.

Dilmen ayrıca ‘Pak Eller’ harekâtı istemişti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı