Son Dakika

Ramazan Civelek: Fenerbahçe’den öneri aldım

Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük oyuncusu Ramazan Civelek, Tükiye’nin büyük takımlarına değşehir, Avrupa kulüplerine transfer olmak istediğini söyledi.

36 yıl sonra yükseldiği Süper Lig’e iyi başlangıç yapan kırmızı-siyahlı takımın 24 yaşındaki oyuncusu Civelek, Anadolu Ajansı muhabirine açıklamalarda bulundu.

Süper Lig’de büyük takımlarla yarıştıklarını hatırlatan Ramazan Civelek, “Şu an Süper Lig’de büyük takımlarla oynuyoruz. Benim burada Karagümrük’ten sonraki maksadım büyük takımlar değşehir, daha çok Avrupa olacak diye düşünüyorum. Bunu da kulübüme para kazandırarak yaparsam ne mutlu bana” şeklinde mevzuştu.

Yaz transfer döneminde, altyapısından yetiştiği Fenerbahçe’den öneri alıp almadığı sualini yanıtlayan 24 yaşındaki oyuncu, “Öneri aldım diyebilirim. Ama bu benim kulübümle alakalı. Başkanımız karar verecek buna. Ben Karagümrük’ün oyuncusuyum. Buranın lisanslı futbolcusuyum. Buradan ayrılırken de para kazandırıp ayrılmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

“AVRUPA KUPALARINA GİTMEK İSTİYORUZ”

Sezona iyi başlangıç yaptıklarını ve ulusal araya 7 puanla girdiklerini hatırlatan Civelek, böyle devam etmek istediklerini dile getirdi.

Yakaladıkları başarının sürdürülebilir olmasını istediklerinin altını çizen Civelek, şöyle mevzuştu:

“Onun için çalışıyoruz idmanlarımız çok iyi gidiyor. Bunun böyle devam etmesi için elimizden geleni yapacağız. Takım olarak amacımız, en başından beri söylediğimiz gibi Avrupa kupalarına gitmek istiyoruz. Bu lige coşku katmak istiyoruz. Lige yeni çıkilometreış olabiliriz ama bu bizim için olmayacak bir şey değşehir. O yüzden ligin sonunda inşallah amaçladığimiz yerlere ulaşırız.”

“SAĞ BEKTE KENDİMİ DAHA RAHAT HİSSEDİYORUM”

Farklı pozisyonlarda oynamasının hatırlatılması üzerine mevzuşan Ramazan Civelek, “Sağ bekte kendimi daha rahat seziyorum. Bu yaklaşık iki yıldır böyle. Bundan sonra da böyle devam etmesini diliyorum ama maçlara göre öğretmenimın isteğine göre önde de olabilir, orta sahada da olabilir. Ben her yerde oynayabileceğimi düşünüyorum. Kendimi de saha içinde olduğum zaman iyi seziyorum. O yüzden nerede oynadığımın benim için çok bir önemi yok” diye görüş belirtti.

Civelek, aynı bölgede oynayan ABD’li oyuncu Eric Lichaj’ın transfer edilmesiyle alakalı ise, “Bu tabiki olacak, bu takımın faydaına. Şu an her mevkide ikişer tane oyuncumuz var neredeyse. Dediğim gibi takımın faydaına olacak. Bu yıl 40 maç var. Kupalarla birlikte daha fazla maç var. Bir tane daha sağ bek olması benim için de takım için de iyi” değerlendirmesinde bulundu.

İstanbul takımına ilk başta kiralık olarak katıldığını vurgulayan Ramazan Civelek, 2 yıl üst üste şampiyon olarak Süper Lig’e çıktıklarını hatırlattı.

“HER TÜRK FUTBOLCUSU GİBİ BENİM DE MİLLİ TAKIM AMAÇİM VAR”

Ulusal takıma gitmek istediğini ifade eden Civelek, “Her Türk futbolcusu gibi benim de ulusal takım maksadım var. Performansla alakalı birazcık. Ben takımımda ne kadar iyi performans sergilersem, ulusal takımdaki öğretmenlerımızın da bunu göreceğini düşünüyorum. O yüzden takımda ne kadar iyi performans sergilersem veya takımım ne kadar iyi olursa bu benim içinde iyi” diye mevzuştu.

Civelek ayrıca 18 Ekim Pazar günü Kasımpaşa’yı ağırlayacakları derbi maçla alakalı, “Güzel bir maç olacağını düşünüyorum. Keşke taraftarlarımız da bu maça gelebilseydi. Ama onlar için bu maçın ne kadar önemli olduğunu öğreniyoruz. Bizim için de nitekim öyle. Umarım güzel bir maç izletiriz taraftarlarımıza, güzel bir sonuçla da ayrılırız ve onları mutlu ederiz” ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı