Son Dakika

Rafael Nadal Avustralya Açık’a alıştırmansız katılacak

Rafael Nadal Avustralya Açık’a koridorunörsüz katılacak. Nadal’ın koridorunörü daha önceki İspanyol tenisçi Carlos Moya, sosyal medya sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Avustralya’ya yolculuğu öncesi yaptırdığı yeni tip koronavirüs Kovid-19 test neticesinin pozitif çıktığını duyurdu.

Bu mevzuyu Nadal ile mevzuştuğunu belirten Moya, “Rafael ile ortak karar aldık. Avustralya’ya gitmeyeceğim ve karantina sürecimi İspanya’da ailemin yanında geçireceğim” ifadelerini kullandı.

Tek erkeklerde dünya 3 numarası Avusturyalı Dominic Thiem’in koridorunörü Nicolas Massu’nun da Kovid-19 test neticesinin pozitif çıktığı duyuruldu.

Avustralya Açık’a yeniden de katılmayı kasteden Şilili çalıştırıcının birkaç gün içinde yine teste gireceği ve neticenin olumsuza dönmesi halinde turnuvanın düzenleneceği Melbourne kentine gitmeyi planladığı belirtildi. Kurallar gereği, 8 Şubat’ta başlayacak Avustralya Açık’a katılacak tenisçi ve takımlarının, turnuvanın 15 gün öncesinde oyunların düzenlendiği Melbourne kentine gelerek tanımlanan yerlerde karantinaya girmesi gerekiyor.

KAYNAK: Anadolu Ajansı
FOTOĞRAF: Anadolu Ajansı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı