Son Dakika

Pınar Karşıyaka sezona iyi başlamak istiyor

ING Basketbol Süper Ligi takımlarından Pınar Karşıyaka’nın başkoridorunörü Ufuk Sarıca, yeni tip koronavirüs Kovid-19 salgını sebebiyle bazı belirsizlerin olduğunu ancak sezonu sağlıklı şekilde sürdürüp, sıralamada üstlerde yer almak istediklerini bildirdi.

Sarıca, Anadolu Ajansı muhabirine, bu sezon koronavirüs salgını sebebiyle değişik bir sezonun yaşanacağını, tüm takımlarda olduğu gibi sezon başlayacağı için heyecanlı olduklarını ancak taraftarsız bir sezonun ve salgın sürecinin motivasyonlarını etkilediğini söyledi.

Bu sezonun değişik bir tecrübe olacağını kaydolan Sarıca, şöyle mevzuştu:

“İlk maçımızı ligin yeni takımı Fethiyespor’la oynayacağız. Onların da ne vaziyette olduğunu çok iyi öğrenemiyoruz. Çünkü noksan kadroları var, bitirmeye çalışıyorlar. Onlar için de kolay değşehir, onlara da başarılar diliyorum. İnşallah güzel bir başlangıç yaparız ve sağlıklı bir şekilde ligi devam ettiririz.”

Sarıca, Pınar Karşıyaka’da bulunduğu tüm sezonlarda hep yukarıları kasteden hatta şampiyonluklar kazanan bir takım olduklarını belirterek, bu sezon da bunu gerçekleştirmeye çalışacaklarını ifade etti.

AMAÇ İLK 4

İlk 4 içinde yer almayı amaçladıklarını kaydolan Sarıca, ancak koronavirüs salgını sebebiyle bazı sürprizlerin yaşanabileceğine işaret etti.

Sarıca, oyuncuların sağlıklarında rastgele bir mesele yaşanması halinde kadroların bundan etkilenebileceğini belirterek, “Bunlar sonuçlara yansıyacaktır. Bilinmeyenler var, inşallah takımlar en az şekilde etkilenir. Biz de sağlıklı bir şekilde bugüne kadar geldik, sağlıklı bir şekilde devamını sağlarız diye düşünüyorum. Bunu yapabilirsek ligin sonunda en tepedeki takımlarla oynayan, orada olan Pınar Karşıyaka olacak” değerlendirmesinde bulundu.

TARAFTARSIZ MAÇLARIN ETKİSİ

Sarıca, Karşıyaka taraftarının en büyük güçleri olduğunu, bunun özellikle iç saha maçlarında görüldüğünü belirterek, şöyle mevzuştu:

“Ancak bu avantajın dışında bir gerçek var, taraftar bir motivasyon unsuru. Dış Sahada dahi dolu tribünlerle oynadığınız zaman, rakibinizin taraftarı dahi olsa o sizi motive ediyor. Böyle bir unsurdan yoksun başlayacağız. Bu niteliği düşürecek, boş salonda idman stilında oynanacak maçlarda nitelik düşüyor, oyuncuların konsantrasyonu etkileniyor. Bunlar azıcık daha oyunun niteliğini zaman zaman düşürebilir.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı