GalatasaraySon Dakika

Perotti: 1 hafta sonra ekibe döneceğimi düşünüyorum

Fenerbahçe‘nin yeni transferlerinden Diego Perotti, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe’de olduğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Perotti, ”Fenerbahçe gibi önemli bir takıma katılmak mutluluk verici. Kendi tecrübemle takıma katkıda bulunacağıma inanıyorum çünkü takımın da kapasitesi oldukça yüksek ve geniş. Bu kapasite ile birlikte başarılara ulaşacağımıza inanıyorum bu yıl” şeklinde mevzuştu.

456

”1 HAFTA İÇİNDE TAKIMA DÖNECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM”

Perotti, futbolda sakatlık tehlikesinin her zaman olduğunu ifade ederek, ”Natürel ki yaş ilerledikçe daha fazla sakatlık oluyor ya da geri dönüş uzun oluyor. 32 yaşında bir profesyonelim. Doğal olarak da bu reyin için yaşıyorum yaşamımı. Çok ciddi bir sakatlığım da yok, adale sakatlığı. Çok ciddi değşehir sanırım. 1 hafta içinde takıma döneceğimi düşünüyorum” diye mevzuştu.

457

“DOĞRU BİR KARAR ALDIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM”

Roma’da forma giyen Cengiz Ünder ile mevzuşup mevzuşmadığı sorulan Perotti, ”Öncelikle Cengiz ile mevzuştum, Roma’dan takım arkadaşımdı ve çok iyi bir oyuncu. Şehir ve takım hakkında çok güzel şeyler hisseyleştı benimle. Burada daha önce oynamış Güney Amerikalılarla da mevzuştum. Onlarla mevzuştuktan sonra da gelmek için hiçbir şüphem olmadı. Şu ana kadar gördüklerimle de çok mutluyum. Natürel güç bir karardı benim için. Roma’dan buraya gelerek doğru bir karar aldığımı düşünüyorum. Sosa ile de mevzuştum buraya gelmeden önce. Ortega’yı tanımıyorum ama şeref ve iftihar duyduğumuz bir oyuncu. Tekerrür söylüyorum burada olmaktan dolayı çok mutluyum” şeklinde mevzuştu.

458

”TÜRKİYE’DEKİ ATMOSFER GÜNEY AMERİKA’YA ÇOK BENZİYOR”

Küçüklüğünden beri futbolu çok beğenen biri olduğunu kaydolan Perotti, ”Başka ligleri de takip ediyordum. Özellikle İngiltere olsun İspanya olsun. Daha önce buradaki maçları da izledim. Buradaki atmosfer, ambiyans gerçekten Güney Amerika’ya çok benziyordu ve bu isteği görünce çok hoşuma gitmişti. 32 yaşında biri olarak Roma’dan Fenerbahçe gibi bir takıma gelme şansım oldu ve bunu da değerlendirmek istedim. Fenerbahçe bu zamana kadar tarihinde bir çok başarıya sahip, kupalara sahip ve bunu istek ile yapan bir takım” dedi.

”KARAGÜMRÜK MAÇINDA HER ZAMAN ÖNE DOĞRU GİTME İSTEDİĞİ OLAN BİR TAKIM GÖRDÜM”

Karagümrük maçında Fenerbahçe’nin reyin stilının hoşuna gittiğini ifade eden Perotti, ”Reyin açısından da her zaman öne doğru gitme istediği olan bir takım gördüm. 2-0’dan sonra da bunu güzel bir şekilde gözettik. Karşı taraf da başlangıçtaki gibi bir reyin sergilemedi. Beraberlik için reyin tarzlarını dağiştirdi. Burada da biz en azından skoru korumayı başardık ve en önemlisi olan kazanmak. Net bir şekilde öneri gelmedi. Daha öce kulağıma mevzuşulduğum, istenildiğimi duydum ama açık açık bana bit öneri gelmedi” diye mevzuştu.

”SOL AÇIKTA GERÇEK POTANSİYELİMİ GÖSTERİYORUM”

Sol açıkta gerçek potansiyelimi gösterdiğini ifade eden Arjantinli futbolcu, ”Bu seviyedeki oyuncular olarak her mevkide oynayabiliyoruz. Ama son karar teknik dolaysızörümüzün. Nerede ihtiyaç varsa orada görev alırız. Ama sol açıkta daha rahat görev aldığımı söyleyebilirim” dedi.

”SON 2-3 GÜN KALA HER ŞEY NETLEŞTİ VE BURAYA GELDİM”

Perotti, Emre Belözoğlu ile 2 defa internet üzerinden görüntülü mevzuştuklarını dile getirerek, ”Kendisi, benim Fenerbahçe’ye gelmemi söyledi. Benim de suallerım vardı şehir ve takımla alakalı çok güzel cevapladı. 2’nci görüşmede ise daha fotoğrafı mevzuştuk. Nasıl olacağı, sözleşme gidişatı ile alakalı. Ocak ayından beri sıkıntılı bir sürecim vardı ama son 2-3 gün kala her şey netleşti ve buraya geldim” diye mevzuştu.

”UMARIM BU SENE KUPA KALDIRIRIZ”

Perottii, Türkiye’deki derbileri duyduğunu belirterek, ”Küçüklüğümden bu yana futbolu beğeniyorum ve takip ediyorum. Fenerbahçe ile Galatasaray derbisini daha önceden de duymuştum. Derbilerde daha önce de bulunmuştum. Bunlar güzel şeyler, futbolda ben hala mücadeleciyim. Hırsım da yüksek. Fenerbahçe için elimden geleni yapacağım. Umarım bu yıl galip gelen biz oluruz ve kupa kaldırırız” diye mevzuştu

”SARI-LACİVERT BENİM İÇİN MOTİVASYON KAYNAĞI”

Futbolun çok güzel bir reyin olduğunu ifade eden Perotti, ”Benim için takımın rengi bir arkasıı. Daha önce ben de, babam da bu renklerde bulunduk. Minik de olsa benim için motivasyon kaynağı. Şeref dinliyorum aynı renkler altında olmaktan. Kendimi bu renklere daha yakın seziyorum” dedi.

”KENDİMİ KONUTİMDE GİBİ HİSSEDİYORUM”

Şehri çok dolaşamadığinden dolayı insanları çok fazla tanıyamadığını belirten Perotti, ”Otelde kalıyorum ve gördüğüm kadarıyla insanlar çok sıcakkanlılar. İnsanların bana olan tavırları çok arkadaşçaydı. Bunu beklemiyordum. Kendimi konutumda gibi seziyorum. Buraya geldiğim için, Fenerbahçe’ye gelme kadarı aldığım için çok mutluyum” diye mevzuştu.

”10 NUMARAYI ÇOK SKONUTİYORUM”

Perotti, 10 numarayı çok beğendiğini ancak bakıldığında çok da şansı olmadığını belirterek, ”Baktığımda bana verilen opsiyonlar içinden 21 numarayı seçim ettim” dedi. Perotti açıklamalarının ardından 21 numaralı formasını giyerek poz verdi.

KAYNAK: DHA
FOTOĞRAFLAR: DHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı