Son Dakika

Paul Pogba ulusal ekibi vazgeçti iddialarına reddetti

The Sun gazetesinin Orta Doğu kaynaklı iddiasına göre İngiltere takımı Manchester United’ın 27 yaşındaki orta saha oyuncusu Pogba, Macron’un İslam karşıtı tavrına tepki olarak Fransa Ulusal Takımı kariyerini sonlandırma kararı aldı.

POGBA İDDİALARI YALANLADI

Pogba, söz mevzusu haberi, Instagram’dan yaptığı hisseyleşımla yalanladı.

Fransa’da 16 Ekim’de Hazreti Muhammed’e hakaret içerikli karikatürleri derste öğrencilerine gösteren bir öğretmenin öldürülmesinin ardından Fransa hükümeti İslam’ı ve Müslümanları maksat alan açıklamalarda bulunmuş, Macron ise cinayeti “İslami terör” olarak nitelemişti.

Montpellier ve Toulouse kentlerinde öğretmeni anmak için fotoğrafı binaların duvarlarına Fransız espri mecmuası Charlie Hebdo’nun Hazreti Muhammed’e yönelik hakaret içerikli karikatürleri yansıtılmıştı. Macron açıklamasında, Hazreti Muhammed’e yönelik karikatürleri yayınlamaktan vazgeçmeyeceklerini söylemişti.

Daha önce yaptığı bir açıklamada ise İslam’ı “Bugün dünyanın her yerinde krizde olan bir din” şeklinde niteleyen Macron’un “İslam’ın yapılandırılması gerektiğine” dair ifadeleri, tüm dünyadaki Müslümanların tepkisini çekmişti.

KAYNAK: Anadolu Ajansı
FOTOĞRAF: İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı