Son DakikaTrabzonspor

Papa Alioune Ndiaye: Kalbimin bir tarafı Türk

Fatih Karagümrüklü futbolcu Ndiaye önemli açıklamalarda bulundu. Üst sıraları amaçlayan bir takım olmalarından dolayı Karagümrük’ün önerisini kabul ettiğini dile getiren Ndiaye, “Bana sunulan proje buraya gelmemdeki en önemli nedenlerden birisi oldu. Süper Lig‘e yeni çıkilometreış bir takım olmasına rağmen üst sıraları amaçlayan bir takım. Rekabet ve mücadele etmek için buraya geldim” ifadelerini kullandı.

“HARİKA BİR TARAFTARI OLDUĞUNU BİLİYORUM”

Transferi öncesinde kulüp hakkında bilgi topladığını söyleyen orta saha oyuncusu, “Buraya gelmeden Karagümrük’ü araştırdım ve çok iyi bir tarihi olduğunu öğreniyorum. Taraftarlarla pandemi sebebiyle toplanamadık ama şahane bir taraftarı olduğunu öğreniyorum. O sebeple bu süreçte onları mutlu etmek için her şeyi yapacağız. Her zaman yaptıkları gibi bizi desteklemeye devam etsinler. Biz de her şeyimizi onlar için vermeye hazırız” diye mevzuştu.

“ÖĞRETMENİMIZ İSTERSE KALECİ OLARAK BİLE OYNAYABİLİRİM”

Farklı pozisyonlarda forma giymeye yatkın olduğuna vurgu yapan Ndiaye, “Çok ortaklaşa bir oyuncuyum. Orta sahada oynuyorum ama takım için öğretmenimız isterse kaleci olarak dahi oynayabilirim. Her şeyimi takıma vermek için buradayım. O sebeple öğretmenimız ne derse orada oynamaya hazırım” şeklinde mevzuştu.

“BAŞKANIMIZ SPOR KONUSUNDA ÇOK TECRÜBELİ”

Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma’dan da övgüyle bahseden Ndiaye, “Başkanımızın yönetiminde sizin de gördüğünüz gibi sürekli üstlere çıkan bir takım var. Başkanımız spor mevzusunda çok tecrübeli ve ne yapması gerektiğini öğrenen bir insan. O sebeple kulüp yapısı çok rahat işliyor. Başkanımızla aramız da çok iyi. Başkanımıza söyleyeceğim, bu şekilde şahane çalışmaya devam etsin” ifadelerini kullandı.

“AVRUPA KUPALARINI HEDEFLİYORUZ”

Lige iyi başladıklarını söyleyen Ndiaye, “Çok iyi gidiyoruz ve iyi bir takım olduğumuza inanıyorum. Önemli olan maç maç düşünmek ve durgun kalmak. Daha sonrasında da Avrupa kupalarına katılan bir takım olmayı amaçlıyoruz” açıklamasında bulundu.

“TAKIMDA REKABET EDEN DEĞİL, BİRBİRİNİ TAMAMLAYAN İSİMLER VAR”

Takımda yer alan oyuncuların birbirini bitiren özelliklere sahip olduğunu belirten Senegalli, “Bu adları ben birbirleriyle rekabet halinde görmüyorum, birbirlerini tamamlayıcı adlar olarak görüyorum. Mesela Lucas Biglia’da olmayan özellikler bende var ben de olmayan özellikler ise onda var. Biz bu şekilde takım olarak birbirimizi tamamlıyoruz. Bunu rekabet olarak görmüyorum” şeklinde mevzuştu.

“TÜRKİYE ÇOK HARİKA VE TUTKULU BİR ÜLKE”

Türkiye’de yaşamaktan çok mutlu olduğunu dile getiren 29 yaşındaki futbolcu, “Türkiye’ye çok teşekkür ediyorum. Burada yaşamayı çok hoşlanıyorum. Türkiye çok şahane ve istekli bir ülke. Bunu Senegal’e gittiğimde oradaki insanlara da söylüyorum. Şu an Senegal’den çok Türkiye’de yaşıyorum. O yüzden kalbimin bir tarafı Türk, bir tarafı Senegalli diyebilirim. Bütün Türk milletına da teşekkür ediyorum” diye mevzuştu.

“NEDEN GEÇEN SEZON TRABZONSPOR’UN YAPTIĞI GİBİ KUPA FİNALİNE GİTMEYELİM”

Kariyerinde çok önemli kupalar kazandığını söyleyen Ndiaye, “Kariyerimde kazandığım bütün kupalar çok değerli çünkü sayısız çok hünerli oyuncular var ve kupa kazanmadan kariyerlerini tamamlıyorlar. Kariyerimde kupalar kazandığım için çok mutluyum. Çok iyi bir takımız ve neden geçen sezon Trabzonspor’un yaptığı gibi kupa finaline gitmeyelim” dedi.

DHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı