Son Dakika

Omar Elabdellaoui’nin sıhhat gidişatıyla alakalı açıklama

Ulus’taki Liv Hospital’da rehabilitasyon gören Norveçli sağ bekin sağlık gidişatıyla alakalı açıklamada bulunan Kaya, “Dün gece 12.00 etrafında sağlık kurumumuza geldi. Bir gözde daha fazla olmak üzere her iki gözde yaralanma söz mevzusu. Gerekli muayeneleri yaptık. Ben, plastik cerrah arkadaşım ve göz takımıyla girerek müdahalemizi yaptık. Şu an odasında ve vaziyeti düne göre oldukça iyi. Şu anda medikal rehabilitasyon uygulanıyor. Tekerrür bir müdahale gerekecektir. Şu an bütün karar vermedik. Yarın tekerrür bir değerlendirme yapacağız ama böyle bir tasarılama söz mevzusu” diye mevzuştu.

Vedat Kaya, 29 yaşındaki oyuncunun vaziyetinin henüz netlik kazanmadığını aktararak, “Oluşan termal, kimyevi bir travma var. Kesinlikle ilk etapta negatif etkilenme söz mevzusu. Önemli olan finalde nereye varacağı. Onunla alakalı takiplerimizi yapıyoruz. Bütün muayeneleri yapıldı. Düne göre daha iyi olduğunu söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

“TEDAVİ SÜRECİNİ ÖNCEDEN KESTİRMEK GÜÇ”

Vedat Kaya, Omar Elabdellaoui’ye uygulanacak rehabilitasyon sürecinin önceden kestirmenin güç olduğunu söyledi.

Futbola dönüş süreciyle alakalı bir şey söylemenin güç olacağını aktaran Vedat Kaya, “Önümüzdeki süreçte yapılacak işlemler ve medikal rehabilitasyonla daha iyi gidişata geleceğini umuyoruz. Rehabilitasyon sürecini önceden kestirmek güç. Burası, göz bakımından Türkiye’deki en iyi donanıma sahip sağlık kurumu. Bu tür hadiselere daha önce de müdahale ettik. Her türlü ihtimale sahibiz. Bu tür yaralanmalarda müdahaleler gerekebilir. En iyi şarkasılarda yapma ihtimalına sahibiz” şeklinde görüş belirtti.

Elabdellaoui’nin görme yetisiyle alakalı Kaya, “Görme yetisi var ancak ilerleyen dönemde nasıl olacağıyla alakalı bir şey söylemek çok bağlayıcı olur. Görme yetisiyle alakalı yüzdelik oran söylemek istemem. Basit bir kir yüzünden görme çok değişebilir. Ertesi gün o kir arınılırsa görme artabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Prof. Dr. Kaya, kalıcı zarar olup olmadığının sorulması üzerine, “Paklik işlemi yaptık, yüzeydeki materyalleri pakledik. Tıbben gereken işlemlerin hepsi yapıldı. Bu dahi bir gün içinde çok büyük fark yarattı. Şimdi onarımla alakalı işlemleri adım adım planlıyoruz” şeklinde mevzuştu.

KAYNAK: Anadolu Ajansı
FOTOĞRAF: Anadolu Ajansı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı