Son Dakika

Okan Buruk: Uçup kaçmaya gerek yok

Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk ve oyunculardan Mert Günok, Şampiyonlar Ligi’nde PSG ile oynayacakları maç öncesinde açıklamalarda bulundu.

Son 3 maçta daha iyi olduklarını söyleyen Buruk, “Ülke puanı anlamında çok önemli bir maç. Bu yıl grupta toplayacağımız puanlar çok değerli. İlk maçta bunu başaramadık ama aynı istekle bu maça hazırlanıyoruz. Dünyanın birçok yerinde bu maç izlenecek. Hem kendimizi, hem de Türk futbolunu temsil etmek anlamında çok önemli bir karşılaşmaya çıkıyoruz. Son 3 maça baktığımızda, reyin olarak üstüne koyarak gidiyoruz, bu çok önemli. Kendimize güveni yakaladık. Leipzig maçında kaybettik ama orada da reyin olarak kötü değşehirdik. Önemli bir kadroyla oynamıştık.” dedi.

PSG’nin çok güçlü bir takım olduğunu kaydolan Buruk, “Çok fazla yıldız oyuncuya sahip bir takımla oynayacağız. Bunun güçlüklerı olacak natürel ki. Oyuncuların yaptığı işlere bazen mani olamıyorsunuz ama biz takım olarak iyi bir reyin oynamaya çalışacağız. Fiziksel olarak da, psikolojik olarak da ligin çok daha yukarısına çıktık, gün ve gün gelişeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“UFAK Toptan Eşya Fiyatları EndeksiK SAKATLIKLAR OLDU”

Okan Buruk, sakat oyuncuların vaziyetinin sorulması üzerine ise “Bu akşam son idmanımızı yapacağız. Üç gün önce bir maç oynadık, tüm oyuncularımızın gidişatını net bir şekilde gördükten sonra hem kadromuzla hem dizilişimizle alakalı kararları vereceğiz. Son idmandan sonra oyuncularımızın vaziyeti belirli olacak. İdmandan sonra da hem kamp kadromuzu hem de 11’imizi oluşturmaya çalışacağız. Son maçta küçük tefek sakatlıklar oldu bunlarla alakalı da idman sonrasında kararımızı vereceğiz.” açıklamasında bulundu.

Leipzig ile dış sahada oynadıkları maçta başa baş bir reyin ortaya koyduklarını aktaran Buruk, “Bir takımın sonuçlandırdığı, bir takımın sonuçlandıramadığı bir maç yaşadık. Kendi oyunumuz adına bize güven verdi. Maçtan önce kendi kafamızda Leipzig’i kafamızda çok büyütmüştük, belki maçın başındaki yediğimiz iki gol olmasaydı, girdiğimiz pozisyonları değerlendirseydik, bizim de atıp öne geçebileceğimiz pozisyonlar vardı. Kendi oyunumuzu ortaya koyduğumuzda her takımla başabaş oynayabileceğimizi düşünüyorum. PSG’nin hücum hattına baktığımızda çok önemli, doğrudan kaleyi giden, becerileri çok üstün 4 oyuncuları var. Takım savunmasını doğru yapmamız gerekiyor. Rakibimiz, Manchester maçında birçok pozisyon verdi ve kendi sahasında maçı kaybetti. Rakibimizin ne kadar önemli oyuncuları olursa olsun korkmamamız gerekiyor ve kendi oyunumuzu sahaya koyup burada maçın gidişatına bakmak gerekiyor. Kadro olarak da daha geniş bir kadroya ulaştık. Tüm oyuncularımızı kullanacağız. Burada en önemli kelime rakipten korkmamak olacak. Biz de rakipten korkmadan kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız.” şeklinde mevzuştu.

“ÜLKE PUANI MİSYONU ÜZERİMİZDE”

Ülke puanı için de mücadele ettiklerini vurgulayan Medipol Başakşehir Teknik Dolaysızörü, şunları söyledi:

“Bunu keşke birçok takımla beraber yapabilseydik. Geçen yıl da aynı misyonu üstlenmiştik. Geçen yılki yakaladığımız başarı belki ülkemizi, ülkedeki şampiyon olacak takımın doğrudan katılmasını sağladı ve ülke puanını yükseltmek adına sıralamadaki yerimizi aynı yerde tutmuştuk. Bu yıl yeniden aynı misyon üzerimizde var. Şampiyonlar Ligi’nin prestiji ve önemi var. Parasal olarak da ülkemize kazandıracaklarımız var. Bunun şuurundayız. Her futbolcunun hayali Şampiyonlar Ligi arenasında olabilmek. Biz şu anda buna ulaştık. Bir teknik adam olarak da benim hayalim Şampiyonlar Ligi’nde saha kenarında olabilmekti. Grubumuz ne kadar güçlü olursa olsun oyuncularımızla bu coşkuı sahada yaşayacağız. İnşallah hem kendimiz hem ülkemiz hem de ülke puanı için önemli işlere imza atarız. Şampiyonlar Ligi’nde güçlü takımlara karşı oynamanın bizi geliştireceğini düşünüyorum.”

“UÇUP KAÇMAYA GEREK YOK”

Mert Günok ise, “Güç bir kura çektik. Dünyanın önemli oyuncuların olduğu bir gruptayız. Bu serüven daha güçlü olacak. Maç güçlü geçecek, Çok uçup kaçmaya, özgüvenli sözler söylemeye gerek yok. Kendi takımımızın da, rakibimizin de gücünün şuurundayız. İyi tahliller yaptık. Leipzig maçındaki kusurlarımızı yinelememeye ve daha iyi bir reyin ortaya koymaya çalışacağız. Kendi adıma iyi bir performans ortaya koymaya çalışacağım, önemli bir maç olduğunun hepimiz farkındayız.” diye mevzuştu.

“Pandeminin gölgesinde oynayacağımız bu Şampiyonlar Ligi’nin ilk iç saha maçımızda seyircimizin de yanımızda olmasını isterdik.” sözlerini kullanan Mert, şöyle mevzuştu:

“Burada bir ulusal maç havasında bu maçı oynayıp galip gelmek isterdik ama şu anki şarkasılar bunu gerektiriyor. Öğretmenimızın söylediği gibi dünyanın sayılı önemli oyuncularının olduğu bir takıma karşı kendi sahamızda elimizden gelenin en iyisini yaparak galip gelmek istiyoruz. Son haftalarda iyi bir çıkışımız var, futbol olarak da daha ileriye gidiyoruz. Bireysel ve takım performansı adına iyi işler yapıyoruz. Umarım yarın sahada da daha ileriye gittiğimizi göstererek bu önemli maçta galip gelmek istiyoruz. Kendi adıma ve takım olarak maça hazır olduğumuzu söyleyebilirim. Çok yoğun bir maç tempomuz var. 3-4 günde bir maç oynuyoruz. Her maçın konsantrasyonu aynı şekilde olmak zorunda. Gruptan çıkma söylemleri için şu an erken, henüz ikinci maç. Önemli olan sahada iyi bir futbol ortaya koymamız ve puanlar almamız, galip gelmemiz olacaktır. Özellikle ön hattının fertsel performansının iyi olduğunu hepimiz farkındayız. Galibiyet sürpriz mi olur. Biz galip gelmek için elimiden geleni yapacağız.”

“PANDEMİ OLMASAYDI İLERİ GİDERDİK”

Ülke puanı için de sahaya çıkacaklarının şuurunda olduklarının altını çizen Mert, şunları kaydoldu:

“Ülke puanı ve ülkemiz için oynuyoruz. Geçen yıl da güç olan bir gruptan lider çıktık ve son 16’ya kalma başarısı gösterdik. Geçen yıl öğretmenimızın mantalitesiyle iki kulvarı aynı anda götürebileceğimizi gösterdik. Bütün kulüplerimizin yapması gereken bir vaziyet. Bulunduğumuz noktada ülke puanı olarak iyi bir konumda değşehiriz. Bundan sonraki yıllar için iyi konumda olmamızı sağlayacak puanları almak için çok daha fazla takımla Avrupa’da olmamız gerekiyor. Biraz da kendi içimizden çok Avrupa’ya dönmemiz gerekiyor. Geçen yıl bunu şampiyon olarak ve UEFA Avrupa Ligi’nde gruptan çıkıp, bir tur da sıçrayarak gösterdik. Pandemi olmasaydı azıcık daha ileriye gidebilirdik. Şampiyonluktan sonra oynadığımız ikinci maç moralimizi bozdu. Geçmişi düşünmektense geleceğe bakıp, takımlarımızın da bizim de her zaman Avrupa’da başarıyı kastetmemiz gerekiyor. Biz de bunun için ilk maçımızı yarın oynayacağız. Diğer maçlara da her zaman elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı