Son Dakika

Nihat Özdemir’den yeni sezon iletiyi

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, federasyonun internet sitesinde yer alan iletiında futbolseverlere seslenerek, “Süper Lig ve TFF 1. Lig’de bu hafta oynanacak maçlarla 2020-2021 sezonuna ‘merhaba’ diyoruz. Bşehirdiğiniz üzere; futbol tarihimizin en uzun süren meseleyi Kovid-19’la mücadelemiz devam ediyor. Belki de hipotez edilenin üzerinde güç bir yıl bizleri bekliyor. Futbol Federasyonu olarak ‘önce sağlık’ prensibimizden hareketle, sporcu ve insan sağlığı için her türlü hazırlığımızı yaptık. İnşallah el ele vererek yeni sezonda da gemiyi limana sağ salim yanaştıracağız” ifadelerini kullandı.

Bir araya gelerek, diyalog kurarak, omuz omuza vererek, karşılıklı fedakarlıklarda bulunarak bu süreci de atlatacaklarını vurgulayan Özdemir, “Bu süreçte en büyük yük, ülkemiz için takdire şayan bir özveriyle çalışan sağlıkçılarımızda ve TFF Sağlık Kurulumuzda olacak. Sağlık çalışanlarımıza kahramanca verdikleri mücadele için her zaman minnettarız. Bu sezonu daha önceki bir futbol efsanemize adamadık ancak sezon süresince sağlıkçılarımıza ithaf edeceğimiz birçok aktifliğimiz olacak” görüşlerine yer verdi.

Sağlık heyetinin hazırladığı protokolle de daha güvenli bir sezon geçireceklerine inandığını anlatan Özdemir, şunları kaydoldu:

“Tüm kulüplerimizi Sağlık Kılavuzumuza harfiyen uymaya, futbol ailesini her şarkasında titizlikle maske, mesafe, hijyen kaidelerına dikkat etmeye davet ediyorum. Bireysel mesullüklerımızı bakımsızlık edersek, cemiyetsel meselelere yol açar, futbolumuzu da riske atabiliriz. Natürel ki en büyük ümidimiz pandeminin tamamen sona erip bütün banalleşmeye geçmemiz, her şeyin düzelmesi ve liglerimizin ikinci yarısı ile beraber kulüplerimizin, taraftarlarımızın özlediği coşkulu futbol atmosferine kavuşmak.”

Sağlığın yanında bir diğer önemli sorunlarının mali mevzular olduğunu vurgulayan Özdemir, “Türk futbolunun pandemi meselesini daha da güçlenerek atlatması için her türlü çabayı gösteriyoruz. Biz adaletli, şeffaf, hisseyleşımcı, çözüm odaklı bir federasyonuz. Ben ve yönetim montaj, şu ana kadar tüm kulüplerimiz için ne gerekiyorsa yaptık. Pandeminin tesirleri sebebiyle; sezon planlaması, Kulüp Lisans sistemi, Takım Tüketme Limitleri, yabancı oyuncu kararı, B Ligi, SGK ve aidat borçları birçok esas mevzuda, kulüplerimizin istekleri doğrultusunda çözümler bulduk. Bunun yanı sıra TFF 2. Lig ve 3. Lig ad ve yayın hakları için önemli bir anlaşma yaptık. Tüm bu mevzularda başarıya ulaştığımıza da inanıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

“Yeni sezonda inanın; futbolumuzun her zamankinden daha fazla sabretışmaya, huzura, arkadaşlığa ihtiyacı var.” diyen Özdemir, şu ifadeleri kullandı:

“Ne olursa olsun, arkasıık futbolun tüm aktörlerinin öncelikli görevi, bu süreçte her zamankinden daha fazla mesullük duygusuyla davranıp maksimum seviyede futbol sevincine katkıda bulunmak olmalı. Daha güzel bir futbol etrafı, daha güçlü Türk sporu için; her adımımızı kontrollü atalım, günü kurtarmak yerine yarınları düşünelim, önceliğimiz yalnızca kulübümüzün değşehir, Türk futbolunun çıkarları olsun. Gençlerimize önem verelim, onlara güvenelim, formayı teslim edelim. Hem kulüplerimiz hem de Ulusal Takımlarımız kazansın. Profesyonel ve amatör tüm kulüplerimize, Avrupa kupalarında mücadele edecek takımlarımıza ve Halklar Ligi ile Dünya Kupası elemelerinin yanı sıra sezon sonunda da Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde boy gösterecek A Ulusal Takım’ımıza başarılar diliyorum. Tüm profesyonel ve amatör liglerimizde, arkadaşlık ve fair play değerlerinin ön tasarıda yakalandığu, rakibe saygı ve hoşgörünün noksan olmadığı, centilmence rekabetin yaşandığı bir sezon beklenti ediyorum. 2020-2021 sağlık ve barış sezonu olsun.”

Anadolu Ajansı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı