Son Dakika

Nihat Özdemir: “İkinci yarıda ekiplerde 9 futbolcu varsa çıkıp oynanmak zorunda”

Türkiye Futbol Federasyonu korona virüs dönemine özgü olmak üzere futbol stadyumü ve direktiflerında değişikliğe gitti. Süper Lig’in ikinci yarısından itibaren takımlar 9 kişi ile sahaya çıkabilecek, bu sayıyı sağlayamayan takımlar ise hükmen yenik sayılacak.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu SPOR’a mevzuya şehrişkin açıklamada bulunan TFF Başkanı Nihat Özdemir, 1,5 ay önce Kulüpler Birliği’nde bu mevzunun mevzuşulduğunu aktardı. Özdemir, “Takımlarda 9 futbolcu varsa sahaya çıkıp maçlar oynanmak zorunda, yoksa takımlar hükmen mağlup olacak. 1,5 ay önce Kulüpler Birliği’nde yapmış olduğumuz toplantıda çalışmaları bülten etmiştik, görüş alışbilgişi yaptık. İkinci yarıda takımlarda 9 futbolcu varsa sahaya çıkıp maçlar oynanmak zorunda, yoksa takımlar hükmen mağlup olacak” dedi.
Avrupa Şampiyonası’na ulusal takımın daha iyi hazırlanabilmesi için Süper Lig’in 16 Mayıs’ta bitmesi gerektiğini ifade eden Nihat Özdemir, her şarkasında liglerin oynanarak tamamlanmasını istediklerini söyledi. Yayıncı heyetişla yaşanan anlaşmazlığa da değinen Özdemir, ödemelerle alakalı cuma gününe kadar anlaşma sağlama maksadında olduklarını belirtti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı