Son Dakika

NBA maçlarında koronavirüs suskunluğu

NBA’de 2020-2021 sezonu geçen hafta başladı. Basketbolun bir numaralı ligi NBA’de de koronavirüsten dolayı sıkı ihtiyatlar alındı. Demirören Haber Ajansı DHA Başkent Washington’da bulunan Capitol One Arena’yı görüntüledi.

Washington Wizards – Chicago Bulls maçında tribünlere seyirci alınmazken, yedek oyuncular ve teknik kurul maske takıp, fiziksel mesafeye göre oturma düzeni oluşturdu. 20 bin kişi kapasiteli Capital One Arena’da koltuklar boş kaldı.

HER KARŞILAŞMADA MİLYONLARCA DOLARLIK GELİR KAYBI

ABD genelinde koronavirüs sebebiyle seyirci kabul edilmeyen oyunlarda kulüpler parasal kayıp yaşamaya devam ediyor. Başta bilet kazançları olmak üzere, kulüp mağazalarından elde edilen satışlar düştü. Stadyum ve çaşamasında yer alan iş yerleri ise kapandı.

NBA’DE SIKI ÖNLEMLER ALINDI

Seyirci kabul edilmeyen karşılaşmalarda yedek kulügıdadaki oyuncu ve teknik takım maske takıp fiziksel mesafe kaidelerına uymaya özen gösteriyor.

BASKETBOLCULAR AŞI OLACAK

NBA yetkililerinden Adam Silver yaptığı açıklamada, “Taraftarları arenalara geri getirmek büyük bir öncelik, ancak bu mevzuda gerçekçi olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. ,

Silver, “Takımlarımızdan 6’sı sezona en azından sınırlı sayıda takviyeçisiyle başladı ve bana göre, orada hayranlarla basmakalıp sezon maçları yaptığımızda çok şey öğreneceğiz. Taraftarların arenalara nasıl girip çıkacağı, taraftarların fiziksel uzaklıkları ve maske takmaları açısından protokollerimizin, yeni yerleştirilen protokollerimizin, taraftarların içerideyken yiyip içebilecekleri mevzusunda pek çok mesele var” ifadelerini kullandı.

Silver, NBA oyuncuları, teknik kurul ve hakemlerin aşı için öncelikli olduğunu belirtti ve ABD genelinde ulusın çoğunluğu aşı olunca seyircilere kapılarını açmak istediklerini vurguladı.

24 TAKIM SEYİRCİSİZ OYNUYOR

NBA’in 30 takımından 24’ü boş tribünlerde oynarken 6 takım ise sınırlı sayıda seyirci kabul ediyor.

KAYNAK: DHA
FOTOĞRAF: DHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı