Son Dakika

Naomi Osaka Western & Southern Sarih’tan çekildi

2018 ABD Açık şampiyonu Japon tenisçi Naomi Osaka, ABD’de polislerin siyah tenlilere gösterdiği şiddeti protesto ederek Western & Southern Açık’tan çekildi. ABD’nin Wisconsin eyaletinde polisin siyah tenli Jacob Blake’i arkadan vurarak ağır yaralamasının spor camiasındaki yankıları sürüyor.

Twitter hesabından açıklama yapan Osaka, “Hepinizin öğrendiği gibi oynayacak yarı final karşılaşmam vardı. Ama ben sporcudan önce siyah tenli bir kadınım ve siyah bir kadın olarak tenis oynamamın izlenmesinden önce ele alınması çok daha acil mevzular olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Oynamayacak olmasının bir şeyi değiştirmeyeceğini öğrendiğini belirten Osaka, “Ama çoğunluğunu beyaz insanların oluşturduğu bir sporda böyle bir tartışma başlatabilirsem, attığım adımı başarılı olarak görürüm.” şeklinde düşüncelerini hisseyleştı.

1 GÜN ARA VERİLDİ

Kadınlar Tenis Birliği WTA, Western & Southern Açık ve ABD Tenis Federasyonu USTA ile ortak karar doğrultusunda ırkçılığa tepki olarak oyunlara bir gün ara verildiğini duyurdu.

WTA’dan yapılan açıklamada organizasyonun bugün dondurulduğu, oyunlara yarın devam edileceği belirtildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı