GalatasaraySon Dakika

Mustafa Cengiz: Galatasaray’da transfer bitmez

Galatasaray’ın başkanı Mustafa Cengiz, Asist İnceleme’e davetli oldu. Başkan Cengiz makamında, Asist İnceleme Genel Yayın Yönetmeni Arda Ün ve Asist İnceleme’in değerli yorumcusu Evren Turhan’ın suallerına yanıt verdi.

MUSTAFA CENGİZ’İN AÇIKLAMALARI ŞU ŞEKİLDE:

“Her yıl bir şeyimiz yetersiz oluyor. Forvetsiz oynuyoruz, ligin en çok gol atan takımı oluyoruz. Savunma yetersiz oluyor, en az gol yiyen takım oluyoruz. 2 ayımız daha var. Galatasaray’da transferler bitmez. Şunu söyleyebiliriz taraftarımıza; biz taraftarımızı en mutlu edecek çözümü bulacağız. Sadece orta sahada değşehir, bütün sahalarda.”

“MEDYA, İSTEDİĞİ ELEŞTİRİYİ ÖZGÜRCE YAPABİLİR”

“Norveç Ulusal Takımı kaptanı, Olympiakos’un kaptanı geliyor. Bizim adını yeni öğrendiğimiz futbolculardan daha az yer kaplıyor. Bu da medyatik yosunının yönetiminde, ibret alınası dersler veriliyor. Eleştirmiyorum natürel. Medya, istediği eleştiriyi özgürce yapabilir. Yabancıların bir sözü var. Underrated ve overrated. Türkçede olduğu değerden fazla değer gösterilen veya olduğundan az değer verilen. Bunu Türk futbolunda görüyoruz. İnsan yaşamında da görüyoruz. Sonunda su akar yolunu bulur diyoruz.”

“GALATASARAY’IN ANA MAKSATİ ŞAMPİYONLAR LİGİ’YDİ”

“Natürel ki Galatasaray’ın ana maksadı Şampiyonlar Ligi idi. Biz Şampiyonlar Ligi’ne katılamadığımız için kendimizi başarılı görmüyoruz. Ama Avrupa Ligi de dünyanın en iyi 2. ligi. Evrensu baskın anlamda. Biz orada kupa kaldırmış takımız. Üzerine de Süper Kupa almış bir takımız. İnşallah bunun tekerrürını yaparız diye yola çıkıyoruz. Amacımız turu geçmek değşehir, en tepeye ulaşmak.”

“ŞU AN 58 MİLYON EURO BÜTÇEMİZ VAR, BUNU 40 MİLYON EURO’LARA İNDİRMEMİZ LAZIM”

“Galatasaray, şu an bizim 58 milyon Euro bütçemiz var. Bunu bizim, 40 milyon Euro’lara indirmemiz lazım. Biliyorsunuz ödenti de çok yükseldi. Şu anda Avrupa’nın en yüksek ödenti oranına sahibiz. Türkiye olarak. Bizim giderleri netlikle eksiltmemız gerek çünkü kazançlarda pandemiden ötürü kazanç düşüklükleri var. Özellikle kombine, hasılat kazançları. Sponsorlar anlamında demiyorum. Bizim sponsorlarımız bu mevzu da müthişler. Siz de inşallah olacaksınız. Galatasaray’ın, cihansal marka değeri her zaman kendini gösteriyor. Galatasaray’ın adı bir cazibe merkezi hala. İnşallah bu devam eder. İnşallah kombine satışları da… Passolig bu mevzuda izin vermiyor. Bu mevzuda rahatsızız. Bizim taraftarımız özellikle; kombine alırken, loca alırken maçların oynanmaması olasılığına karşı kendini taahhüt eder, feda eder… Onu tekerrür arz etmez. Sözleşme de öyle. Sevgili iş ortağımız Passolig tarafında da yine değerlendirilerek; çünkü önümüzdeki dönem muhakkak oranda seyirciye özgür bırakılacak, stadyumlarda… Natürel bu hükümetin, Sağlık Bakanlığı’nın ve TFF’nin beraber alacağı bir karar. Biz iyiye gitmesini umuyoruz ve umut ediyoruz.”

“BİZ TEKNİK KADRONUN İŞLERİNE ASLA KARIŞMAYIZ”

“Biz teknik kadronun bu bağlamdaki şeylerine asla karışmayız. Ne soyunma odasına gideriz, ne otobüse bineriz. Zoraki bazen uçakla dönüyorum. Ben kimseyi alanında rahatsız etmek istemem. Bizim yönetim olarak yapılanmamız bu şekilde. Teknik kadro kimi uygun görürse; o 10 numara oynar… Transfer bitmez. Teknik kadro, scout takımının nasihatleri doğrultusunda bize öneriler getirir. Biz de Galatasaray’ın mali ve atletik imkânları içerisinde düşünürüz. Transfer tek taraflı bir müessese değşehir. Bileşeni ve parametresi olan bir süreç. Transferler hem alım, hem satım olarak bitmez.”

“BİZ ENKAZ EDEBİYATI YAPMAYALIM”

“Natürel ki Galatasaray şampiyon olsun. Önemli olan mali meseleler. Biz enkaz edebiyatı yapmayalım. Şimdi enkaz alsaydık diyorum. İçi çürümüş bir yapı, onu düzeltiyoruz geldiğimizden günden beri. Geldiğimizden günden beri şampiyonluğa 24 saat neşelendiğimizi hatırlamıyorum. 10. saatte başka bir problem vardı. Karşılaşıp onu halletmeye çalışıyorduk. Benim tüm maksadım, zevkle maç izlemek. Şimdi oturuyoruz maçta; golü yiyoruz ‘Sfenks’ golü atıyoruz Ramses’in mumyası… Yani vallahi böyle kalıyorum. Ayıp oluyor, davetliye saygımızdan… Ben istiyorum ki; locada hareketli maç izleyeyim. Bunu sağlayacak bir yönetim kazançsa biz onlara medyun-u şükran oluruz. Bizim de niyetimiz; gelecek yönetime sağlıklı bir Galatasaray bırakmak. Hem sistem olarak, hem mali yapı olarak, hem atletik olarak. Bu bir ayrı bir ruh hadiseı. Bunu ancak yaşayan öğrenir. Başadaleına baksan biz zati sıradan insanlar değşehiriz.”

“BEŞİKTAŞIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM, BİZİM KURULUŞ TARİHİMİZİ HATIRLATTIĞI İÇİN”

“Biz asla öyle bir şey yapmayız. Ben ayrıca Beşiktaşımıza çok teşekkür ediyorum. Bizim heyetiş tarihimizi hatırlattığı için; onlara çok özel teşekkürlerimi iletiyorum.”

“GALATASARAY’A BAŞKAN OLDUK, PUBG’DE 1 ADIM ATAMADIK”

“Ayıramıyorum 2 yıldır. En son ağzımın hisseını şey de aldım. Anlatmıştım. Ben World of Warcraft’ta en yüksek levellerde olan bir insanım. Arkasıık bıkilometreıştım bunlarla oynamaktan. Gerçi yenileri gelmiştir. Yükleyecek zamanım yok. 5-6 saat sürer. İlk çıktığında ben girdim PUBG’ye. Yarım saat bekliyorduk, uçak dolsun diye. Paraşütten atlıyoruz, 3 adım atıyoruz. Pat ölüyoruz. Sonra ben uyandım. Ben şark kurnazlığı yaptım. Bunların hepsi pusu kuruyor bana. Ben de bir yer buldum, bekliyorum. Sonra bir anons yapılıyor, ‘Kapsama alanı çıkıyor, siz kapsama alanının dışındasınız’ diye. Meğerse şemsiye daralıyormuş, ben yeniden dışarda kaldım yeniden öldüm. Bu arada Galatasaray’a başkan olduk. PUBG’de 1 adım atamadık.”

“EN BÜYÜK PROJEMİZ, MÜLKİ VAZİYETİ DÜZELTMEK

“En büyük projemiz; mali vaziyeti düzeltmek. Pandemiye karşı kulübü yeniden en çok tüketme limitine sahip olmak için gelecek yıl da içinde yakalamak. Ve en büyük projemiz; şampiyon olmak.”

DHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı