Son DakikaTrabzonspor

Murat Süğlün: Türk futbolu, Sumudica gibi nezaketsiz bir adam görmemiştir

Antalyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Murat Süğlün, Gaziantep Futbol Kulübü’nün teknik direktörü Marius Sumudica‘nın cezası sebebiyle Antalya Stadı protokol tribününden takip ettiği maç sonrası yıldız futbolcuları Lukas Podolski ve kendisine küfrettiğini öne sürdü.

Süğlün, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Süper Lig’in 5. haftasında bugün Gaziantep FK’yi davetli ettiklerini ve karşılaşmanın 1-1 beraberlikte bittiğini anımsattı.

Süğlün, 4. haftada oynanan Gaziantep FK-Trabzonspor mücadelesinde hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu PFDK tarafından 1 maç men ve 26 bin lira para cezasıyla cezalandırılan davetli takımın teknik dolaysızörü Marius Sumudica’nın karşılaşmayı protokol tribününden takip ettiğini belirtti.

Sumudica’nın maç süresince Antalyaspor yönetimi olarak kendilerini tahrik ettiğini, buna karşılık vermediklerini anlatan Süğlün, karşılaşma bittikten sonra Rumen teknik adamın, futbolcuları Lukas Podolski’ye bağırarak hareket yaptığı ve kendisine de kezlerce küfrettiğini iddia etti.

“KENDİSİNE YAKIŞTIRAMADIK”

Süğlün, bunun üzerine aralarında yaşanan tartışmanın büyümesinin polislerce önlendiğine dikkati çekerek, şöyle mevzuştu:

“Maç süresince 90 dakika kendi oyununa müdahale edebilir. Öyle de oldu. Bizim o yönde kendisine tepkimiz olmadı. Sumudica’nın en son Podolski’ye ve Antalyaspor Basın Sözcüsü olarak şahsıma küfretmesi, bardağı taşıran son damla oldu. Teknik dolaysızörlerin sporculara gençlere örnek olması gerekiyor. Her maçta hadise çıkaran, cezalı olduğu bir maçta dahi, daha önce ne evinde ne dış sahada hiçbir vakaya karışmamış pak Antalyaspor yönetimi olarak bizi dahi tahrik edip, çileden çıkaran bir adamın, Türk futbolunda gerçekten yeri yoktur. Bize on kere ‘üzgünüm’ deyip, ardından her defasında küfretmesi onun aciz ve edepsiz biri olduğunu gösteriyor. Bu davranışı kendisine yakıştıramadık. Gaziantep Futbol Kulübü 9 kişiyle sahamızda bizimle 1-1 birlikteye kaldı. Kendilerini tebrik ediyoruz. Ancak hiçbir zaman teknik dolaysızörlerinin bağışlanacak tarafı yok. Türk futbolu, tarihi süresince böyle edepsiz bir teknik adam görmemiştir.”

Süğlün, Sumudica’nın kendisinin “Saygı duy, lütfen küfürlü mevzuşma” uyarılarına rağmen arkasını döndüğünde çok çirkin bir kelime kullandığını ve bunu dinleyen en az 20 şahidi olduğunu sözlerine ilave etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı