Son Dakika

Mostafa Mohamed’den Fenerbahçe açıklaması!

Zamalek’te forma giyen Mısırlı golcü Mostafa Mohamed, geçtiğimiz yaz France Football mecmuasıyla gerçekleştirdiği söyleşide Fenerbahçe’nin kendisine transfer öneriyi yaptığını ve Sarı Lacivertliler’e gelmek istediğini söylemişti. 23 yaşındaki santrfor, Al-Nahar TV’ye verdiği son röportajda ise söz mevzusu açıklamasını tekrarlarken şunları kaydoldu:

“Zamalek beni iki kere başka kulüplere kiraladı ve bunu kabul ettim. Beni geri aldıklarında ise dünyanın en mutlu insanıydım. Daha önce Fenerbahçe, şu an kazandığım paranın 10 kat fazlasını önerdi ama bu öneriyi yalanladım. Çünkü Afrika Şampiyonlar Ligi, Zamalek taraftarları gibi benim de hayalimdi. Antalyaspor’dan aldığım öneriyi de geri çevirdim ve hiç problem çıkarmadım. O zaman başkan Mortada Mansour bana transfer sözü vermişti.

Teknik dolaysızörlüğe Jaime Pacheco getirildiğinde bir öneri daha geldi. Kendisiyle oturup mevzuştuğumda Zamalek’e ben ve diğer futbolcular sebebiyle geldiğini söyledi. Oysa başkan bana Afrika Halklar Kupası’ndan sonra yurt dışına çıkmam için söz vermişti. Zamalek taraftarlarına şu an 24 yaşında olduğumu ve bir daha böyle bir fırsatın gelmeyebileceğini söylemek istiyorum.

Şimdi de Olimpiyat Oyunları’ndan sonrasını işaret ediyorlar. Ancak oyunlar ertelenebilir ve ben de başarısız olabilirim. Üstelik oyunlar bittiğinde Mısır’da sezon bitirilmemış olacak. O hâlde takım şampiyonluğa giderken mi ayrılacağım? Tanrıya yemin ederim ki bugüne dek annemin sağlık vaziyeti sebebiyle yalnızca bir idmanı kaçırdım. Asla başkaldırı etmedim ve kulübü en çok hoşlanan kişi olduğum üzerine yemin içerim.

Aldığım tüm önerilere rağmen hiçbir zaman maaşımın arttırılmasını da arz etmedim. Ancak Zamalek yönetimi açık olmalı. Gitmem için muhakkak bir meblağ istiyorlar ve ben de bunu getirdim. Ya bunu kabul edip ayrılmama izin verirler ya da takımda kalmak zorunda olduğumu söylerler.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı