Son Dakika

Mesut Özil’in köyünde transfer coşkuyu

Mesut Özil’in Fenerbahçe ile 3,5 yıllık sözleşme imzaladığı yönündeki haberler memleketi Zonguldak’ın Devrek şehirçesinde de coşkuya neden oldu.

Senelik izinlerinde memleketine gelen ve burada akrabaları ile zaman geçiren Özil son olarak memleketine bir spor kuruluşu inşaatının yapımını başlatmıştı.

Mesut Özil’in memleketi olan Hışıroğlu köyünde yaşayan amcası Cevdet Özil ise İHA’ya yaptığı açıklamada, “Gurur verici bir şey. Kendisi de zamanında söylemişti. İnşallah elbet Türkiye’de oynarım diye. Fenerbahçe büyük bir camia. Gelmesine ben de neşelendim. Kendisi beğenilen birisi. Dünyaca ünlü futbolcu. İnşallah hayırlısı olur. Küçükken Fenerbahçe’yi tutardı. Türkiye’ye geldiği zaman Fenerbahçe’de oynarım tasayı. Köyüne döndüğü zaman Mesut’u vatandaş çok hoşlanır. Güzel yatırımlar da yapar. İhtiyacı olan insanlara her zaman koşmuştur. Kendisiyle her zaman onur dinlerız. En son İstanbul’a düğününe gitmiştim. Ara sıra zaman buldukça telefonla da görüşüyoruz” diye mevzuştu.

“FENERBAHÇE FORMASI İMZALARKEN ‘ İŞTE BU BAŞKANIM’ DEMİŞTİ”

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, belediyenin katkılarıyla Mesut Özil ile beraber şehirçeye kuruluş yapıldığını anlattı. Yıldız futbolcunun Devrek ziyaretinde Fenerbahçe forması imzalamasını istediğinde de “İşte bu başkanım” dediğini belirten Bozkurt, “Mesut Özil bizim bir değerimiz. Mesut Özil sağolsun Devrekli olduğunu, Müslüman olduğunu hiç unutmadı. Her platformda bunu açıkça gösterdi ve zaman zaman kıymetini de ödedi. Kendisi Fenerbahçe’ye geldi. Benim için ayrı onur, ben de Fenerbahçe’liyim. Tekerrür Türkiye’de olması, doğduğu topraklarda buralarda müddet geçirmesi çok mutluluk verici. Hali Hazırda daha doğduğu topraklara yatırım yapıyor. Kuruluş yapıyor. Devrek Belediyesi’nin katkılarıyla da bir kuruluş yapıyoruz. Nasipse onun da teşrifleriyle önümüzdeki yaz açılışını gerçekleştireceğiz. Mesut Devrek’e geldiğinde ben de belediye başkan yardımcısıydım. Kendisine Devrek Belediyespor forması armağan etmiştim. Ayrıca Fenerbahçe forması imzalatmıştım. İmzalarken ‘İşte bu başkanım’ demişti. Bugünlere kısmet olmuştu. Kendisi tekerrür bize futbolunu izletme zevki tattıracak. Bizim için çok büyük bir onur” şeklinde mevzuştu.

“MESUT GÖNÜLLERİMİZİ FETHETTİ”

Köy muhtarı Abdurrahman Yanaz, Mesut Özil’in özellikle ırkçılığa karşı verdiği iletilerın gönülleri fethettiğini söyledi. Muhtar Yanaz, “Köyümüzün bir insanı. Bugün dünyada futbolda adını duyurmuş, büyük, mümtaz bir kişşehriğe sahip insan. Onu çok takdir ediyoruz. Çünkü ırkçılıkla alakalı verdiği iletiler gönüllerimizi fethetti. Onu çok takdir ettik. Her hususta, beyanlarıyla Türk Ulusu olarak bağrımıza bastık. Bilhassa köy milletımız çok neşelendi. Mutlu oldu. Köyümüzden böyle bir kişinin dünya futbolunda adının duyulmasına neden olduğu için onu gönlümüze yerleştirdik. Mesut’u çok hoşlanıyoruz” şeklinde mevzuştu.

KAYNAK: İHA
FOTOĞRAF: İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı