Son Dakika

Mesut Özil’den Azerbaycan’a yardım iletiyi

Mesut Özil, Twitter’dan hisseyleştığı iletide, Gazi Mustafa Kemal Soydurürk’ün “Azerbaycan’ın tasayı bizim tasamız, keyfi bizim keyfimizdir.” sözüne yer verdi.

İletiında “Tek halk, iki devlet” ifadesini kullanan Mesut Özil, “Tüm dünya, Dağlık Karabağ bölgesinin legal ve uluslararası anlamda Azerbaycan’ın bir parçası olduğu ve yasa dışı bir şekilde işgal edildiği gerçeğinin farkına varmalı. Mart 2008’de Birleşmiş Halklar Genel Kurulu, Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünü kabul eden ve Ermeni güçlerinin çekilmesi gerektiği mevzusundaki kararı onayladı. Birleşmiş Halklar Genel Kurulu kararının geçerli olduğunu ve herkes tarafından tanınması gerektiğini hatırlatmak isterim.” değerlendirmesinde bulundu.

Barış civarının sağlanması gerektiğini vurgulayan Mesut, “Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki silahlı çatışmaların ciddi anlamda endişe verici olduğu, uluslararası barış ve güvenliği tehdit ettiği yönünde Birleşmiş Halklar başta olmak üzere çoğunluğun hisseyleştığı düşünceyi destekliyorum. Barışı destekleyelim, tek bir şiddet eyleminin olmadığı daha adaletli bir gelecek için çalışalım. İki taraftan da yaşanan ölümler herkesin kaybıdır.” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı