Son Dakika

Mesut Özil, memleketine spor kompleksi yaptırıyor

Devrek Belediyesi tarafından Devrek İlçe Stadyumu yanında yapımına 3 yıl önce başlanan spor kompleksi için İngiltere Premier Lig takımlarından Arsenal’de forma giyen Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil parasal yardımda bulundu.

İçinde havuz, tenis kortu ve basketbol sahası bulunacak kuruluşa ‘Mesut Özil Spor Kompleksi’ adı verildi. İlçede birçok dalda sporcunun yetiştirilmesinin kastedildiği spor kompleksinin büyük bölümü tamamlandı.

2

Ara transferde Mesut Özil’in Fenerbahçe ile 3,5 yıllık sözleşme imzalayacağı yönünde çıkan haberler, sporcunun memleketi Zonguldak’ın Devrek şehirçesinde de coşkuya neden oldu. Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, başarılı futbolcunun Türkiye’de oynamasının kendilerini mutlu edeceğini söyledi.

3

Kuruluş hakkında da bilgi veren başkan Bozkurt, spor kompleksinin şehirçelerinde birçok branşta sporcu yetişmesine öncülük etmesini kastettiklerini anlattı. Bozkurt, “Mesut Özil bizim için bir değerdir. Kendisiyle mesajşime geçtik. Avukat ve menajerleriyle oturduk ve durum değerlendirmesi yaptık. Sağ olsun katkıda bulanacaklarını söylediler. İş adamları ve müteahhitlerimiz ile beraber bir çalışmaya girdik. Burayı toplam 7 dönüm alanda yarı olimpik yüzme havuzu, tenis kortları, basketbol sahası gibi çeşitli faallikler olacak şekilde tasarlıyoruz. Niyetimiz öncelikle kuruluşun bitmesi. Havuzun da proje aşaması bitti. Onunla alakalı yakında çalışma başlayacak. Gelecek yıl burası komple bir kuruluş olarak Devrek ve bütün Zonguldak’ın hizmetine girecek. Adı da natürel ki Mesut Özil spor kuruluşu olacak” dedi.

5

‘MESUT DEVREK İÇİN ROL MODELDİR’

Mesut Özil’in Devrek için bir değer olduğunu ifade eden başkan Bozkurt, çocukların da futbolcuyu örnek aldığını kaydoldu. Özil’in Fenerbahçe’de futbol yaşyeminısını sürdürmesi vaziyetinde çok mutlu olacaklarını vurgulayan Bozkurt, şöyle mevzuştu:

“Rol modeldir Devrek için Mesut Özil. Devrek’te sporda sanatta birçok rol modelimiz var. Gönül isterdi ki hepsi adına bir şeyler yapalım. Mesut Özil’in Devrek için tanıtımının parasal dağeri yok. Mesut, Devrekli olduğunu, Türk ve Müslüman olduğunu hiçbir zaman unutmadı. Kendisine müteşekkiriz. Yaşadığı topraklara borcu olduğunu düşünerek burada bir şeyler yapmaya çalışıyor. Biz de Devrek Belediyesi olarak katkılarımızı sunacağız. Onlarla birlikte en kısa sürede Devreklilerin hizmetine girecek.”

KAYNAK: DHA
FOTOĞRAF: DHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı