Son Dakika

Mehmet Demirkol’dan Rıdvan Dilmen’e ağır laflar: Yahu sen kimsin!

Futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, Rıdvan Dilmen’in hakemlerle alakalı söylediği sözlere çok sert tepki gösterdi. Socrates Mecmua YouTube kanalında değerlendirmeler yapan Demirkol dikkat çeken ifadeler kullandı. Demirkol, daha önceki futbolcu ve NTV yorumcusu Rıdvan Dilmen’e de sert göndermeler yaptı.

“BENCE HAKEMLER FUTBOLCULARIN SKONUTİYESİNİN ÜZERİNDE”

Hakemlerin seviyenin üzerinde olduğunu söyleyen Demirkol, Cüneyt Çakır’ın hakemlikte yaptığını futbolcuların da yapması gerektiğini vurguladı. Demirkol, “Bence hakemler seviyenin üzerindeler. Futboldaki Cüneyt Çakır yok ki bizde. Var mı? Yok başka bir deyişle. Arda Turan önceki dönemlerde olabilir. Ama 1 tane… Cüneyt Çakır’ın yaptığını oyuncu olarak 50 kişinin yapması lazım. Bizde çıkanların çoğunluğu ya Altınordu altyapılı ya da üretim hatası” diye mevzuştu.

“MARCAO HAKEMLERİN BU AÇIĞINI ÇOK İYİ KULLANIYOR”

Mehmet Demirkol, Türkiye’de hakemlik problemi olduğuna da dikkat çekti. Tecrübeli yorumcu, “Türkiye’de hakemlik problemi var. Çok kolay. Mesela transfer olan korunma oyuncuları 3 hafta içinde, hücumcuya bir çarpıp kendini yere attığında hakemin faul çalacağını öğreniyorlar. Bu mevzuda her takımda ünlü oyuncuları var. Mesela Marcao bunu çok iyi kullanıyor. Dün, Vida’nın bir pozisyonu var. Bu hakemlik problemi” görüşünü korundu.

‘BEN O PENALTILARI VERMEM’ DİYOR,”YAHU SEN KİMSİN!”

Öte yandan Demirkol ad vermese de Rıdvan Dilmen’e de gönderme yaptı. Demirkol,Beşiktaş maçındaki 2 penaltı hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Hakemlik probleminden daha büyük problem ne? ‘Ben o penaltıları vermem’ denilmesi. Yahu sen kimsin! Ne ara taktın FIFA kokartını? Daha kaideı öğrenmiyorsun ki… Yani iki penaltı da doğru bir kere. Hakem verdiyse doğrudur. Öyle pozisyonlar çünkü. İkinci penaltıda ligde 5 kez verildi. Fenerbahçe -Beşiktaş maçında verildi. Belli ki Serdar Tatlı, böyle penaltıları verin demiş. Bu denmişse ve hakemler bunu uyguluyorsa, ‘Ben vermem’ ne demek?”

“UZMANLIĞA SAYGISIZLIK BÖYLE BİR ŞEY”

Demirkol, Rıdvan Dilmen’in yaptığı, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı’nın bazı hakemler tarafından gönderilmek istendiği yorumlarına da sert çıkarken, “Hakemlik mevzusunu hepimiz mevzuşuyoruz. Kesin yargılarda bulunabilecek pozisyonlar var ama geri kalanı uzmanlık gerektirir. Bir hekime gidiyorsun ve bir yakının, ‘Hangi hekime gittin?’ diye soruyorsun. Daha sonra, ‘Yahu sen şu hekime gitsene, o Türkiye’nin 1 numaralı adı’ diyor. Nereden öğreniyorsun? Uzmanlığa saygısızlık böyle bir şey. Bunu demeyenimiz var mı? Hepimizde var başka bir deyişle.”

‘HAKEM MAÇI MANİPÜLE EDİYOR, SERDAR TATLI’NIN ALTINI OYUYORLAR’ DERSEN BAŞKA BİR ŞEY ORTAYA ÇIKIYOR”

Futbol üzerine mevzuşmak başka bir şey, bir hakemin maçı manipüle ettiğini söylemek başka bir şey. “Hakem maçı manipüle ediyor, kendi MHK’sini yok etmeye çalışıyor, Serdar Tatlı’nın altını oyuyor” dediğin zaman başka bir şey çıkıyor.

“SEN ZATEN HAKEM DEĞİLSİN, OYNADIĞIN DA 2 SEZON”

Ayrıca bunu ‘ben olsam vermezdim’ gibi bir cümle ile anlatıyorsun. Sen zati hakem değşehirsin, oynadığın da 2 sezon” dedi.

RIDVAN DİLMEN NE DEMİŞTİ?

Kayserispor – Beşiktaş maçından sonra mevzuşan Rıdvan Dilmen, “Bu hakemler, yaşadıkları gibi inanıyorlar. Kayserispor kazanacak bir şey yapmadı ama maça mücadele ettiler. Yahu Cüneyt, sana ne ya, maç bitiyor zati! Bugünkü iki penaltıyı da Beşiktaş’ın aleyhine vermezler. İki penaltıyı da vermem ben. Uzaktan yakından alakası yok. Bunları hünersiz hakemler de yapmaz” dedi.

Ayrıca Rıdvan Dilmen, “Fırat Aydınus da sanırım hakemliğe devam etmek istiyor. Lobisi de var sanırım. Sizin hesabınız ne? Bugün Kayserili oyuncu, Beşiktaşlı oyuncuyu sakatlamak için giriyor bugün… Tırnağına gelse kırmızı kart yahu! Cüneyt Çakır öğrenmiyor mu bunun kırmızı olduğunu? Niye çağırmıyor? Serdar Tatlı’yı da gönderecekler oradan… Sen ne kadar iyi gayeli olursan ol! Urfa yolları gözüktü…

Beşiktaş yener, şampiyon da olur. Ben Denizli’de yenmesine rağmen Fenerbahçe’nin, Fenerbahçe karşısında Başakşehir’in mağdur edildiğini gördüm ve söyledim. Sen Cüneyt Çakır olarak niçin çağırıyorsun? Türkiye’de ilginç şeyler oluyor. Oyuncunun cezası gece yarısı kaldırılıyor… Kayseri’ye saygısızlık etmek istemem. Beşiktaş’a da öyle… Ama Cüneyt Çakır sen niçin çağırıyorsun?” değerlendirmesini yapmıştı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı