Son Dakika

Mecnun Otyakmaz: “Hakemler için çok kara bir gece”

Süper Lig’in 15. haftasında Sivasspor, dış sahada karşı karşıya geldiği Beşiktaş’a 3-0’lık skorla mağlup oldu. Müsabakanın ardından Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz basın üyelerına açıklamalarda bulundu. VAR hakemlerinin yedikleri ilk gol öncesi topun taç çizgisini tamamen geçtiğini ve dışarıdan çevrildiğini ifade eden Başkan Otyakmaz, “25 milyona yakın gider ediyoruz. Daha iyi yönetilsin ihtimallerı daha genişlesin diye hakemlerimize alan açıyoruz. Teknoloji getirip daha fazla para harcıyoruz ama bir pozisyonu hala çözemiyoruz. Ben şu anda hala çıktı mı çıkmadı mı diye karar vermiş değilim. Gol çizgisi teknolojimiz var ama taç çizgisi olmadığı söyleniyor. Bu kadar dışarda gözüken bir pozisyonu neden içerde verdiler. Bu arada bu bizim kötü oyunumuzun da önüne geçmemeli. Gerçi 11’e 11 devam etmiş olsaydık iyi mücadele ettiğimizi söyleyebilirim. Daha sonra yediğimiz gollerle taraftarımızdan özür dileyeceğimiz bir futbol ortaya çıkartmış olduk. Yeri gelmişken taraftarımızdan da özür dileyelim. Devre arasında sahaya pozisyonla alakalı çok sayıda fotoğraf gelince kaptanımıza yakışmayan bir hareket ama bu tip meseleler insanı öfkelendiriyor. Toyca bir hareketle 10 kişi kaldık ve kolay kusurlarla kendi içimizde tartışılması gereken mevzuları da burada gördük. 3-0 mağlup olduk üzgünüz ama bu gol çizgisi teknolojisinden faydalanamadığımız için ortaya çıkan bu gidişat hem mağlubiyetimize sebebiyet verdiğini düşünüyorum hem de hakemler için çok kara bir gece VAR hakemleri için eksi 1 puan olduğunu düşünüyorum” şeklinde mevzuştu.

“VAR’I İPTAL ETSİNLER PARAMIZ BOŞA GİTMESİN”

Başkan Otyakmaz, VAR sisteminin işe yaramadığını korunarak şu ifadelere yer verdi:
“Kendi bakış açımdan baktığım zaman çizgi ile topun arasında bir yeşşehir alan gözüküyor ve bu azıcık fazla gözüküyor. Dolayısıyla ben çıkilometreış olma olasılığını çok yüksek olarak görüyorum ama bu kadar para harcıyorsak bunun net bir şekilde karşılığını almamız lazım diye düşünüyorum. Sivasspor büyük camia. Kimse Sivasspor’u hafife almasın. Bunu bir maçtaki bir pozisyondan dolayı söylemiyorum. Evvelki hafta ofsayttan bir golle yenildik. Daha önceki maçlarda penaltılarımız verilmedi. Bu VAR bizim işimizi çözmedi. İptal etsinler bari paramız gitmesin. Kaç tane hakem görev alıyor. O kadar hakem o kadar teknolojinin içinde gene kararlar çıkıyor. Bunları söylerken kendi görüşüme göre değşehir birkaç tarafsız olduğuna inandığım arkadaşım ve bazı hakemlerin görüşünü aldım. Herkes bu golün iptal edilmesi yönünde görüş bildirdi. Ben de elimde teknik bir alet olmadığı için de bir şey söyleyemiyorum.”

“HAKAN’IN İSMİ RAFAEL OLSAYDI İPTAL EDİLİRDİ”

Mecnun Otyakmaz, ‘Hakan Arslan’ın devre arasında gördüğü kırmızı kartın iptaline şehrişkin bir arzınız olacak mı’ sualine ise şu yanıtı verdi:
“İsmi Rafael olsaydı hallolurdu ama bakalım Hakan hallolacak mı bir itiraz yapalım.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı