Son DakikaTrabzonspor

Marius Sumudica: Acilen transfer istiyorum

Gaziantep Futbol Kulübü, Süper Lig’in üçüncü haftasında dış sahada oynayacağı Göztepe maçı hazırlarını kuruluşlarında sürdürüyor. İdman öncesi basın üyelerının suallerını yanıtlayan Gaziantep FK Teknik Dolaysızörü Marius Sumudica, önemli açıklamalarda bulundu.

Lige iyi bir giriş yapamadıklarını ve kadrolarının çok yetersiz olduğunu dile getiren Sumudica, acilen transfer istediğini aktardı. Transfer yapılmaması gidişatında takımın başarısız olacağını ve ilk gönderilecek kişinin de kendisi olduğunu belirten Sumudica, yönetime dayanak çağrısı yaptı. Özellikle Alibec transferini çok istediğini açıklayan ve oyuncunun ücreti için bizzat indirim yapmasına rağmen transferin bir türlü gerçekleşmediğini vurgulayan Rumen çalıştırıcı, yönetime tepki gösterdi.

988312

“TAKIMIMDA SADECE 16 OYUNCU VAR”

Marius Sumudica, kendisini yalnız ve bitkin hissettiğini vurgulayarak, “Geçen hafta yalnızca 16 oyuncu ile idman yaptık. Takım içinde rekabet yok. Geçen yılki takım ile bu yılki takım arasında çok fark var. Gerçekten transfer mevzusunda çok geç kaldık. Bugüne kadar çok suskun kaldım, hep sustum. Sabırla bekledim ama kimse adımla dalga geçmesin, adımı kullanmasın. Çünkü ben yalnızca futbola odaklanamıyorum. Ben bu takım için hakemlerle, kartlar gördüm, rakip takımlarla, rakip takım taraftarlarıyla tartışma ettim. Kendimi arkasıık yalnız ve bitkin seziyorum. Benim adımla dalga geçilmesin” dedi.

“ALİBEC GELİRSE İLK YARIDA EN AZ 10 GOL ATAR”

Özellikle Rumen forvet Denis Alibec transferini çok istediğini sözlerine ilave eden Rumen çalıştırıcı, “Ben özellikle Alibec’i çok istemiştim. O çok iyi bir oyuncu. O eğer buraya kazançsa yalnızca ilk yarıda en az 10 gol atar. Oyuncu da buraya gelmek istiyordu. Oyuncunun kulübü 1 milyon Euro bonservis ücreti istemişti. Ben oyuncunun kulübüyle görüştükten sonra 600 bin Euro’ya kadar indiler, 200 bin Euro da yıl sonunda ödenmek şarkasııyla 800 bin Euro’yu kabul ettiler. Oyuncu da 600 bin Euro istiyordu ama yapamadık bu transferi. Alibec’i alsaydık tekerrür satma şansımız olacaktı ama alamadık. Bu yüzden anlayamıyorum. Kulübün transfer politikasına saygı dinliyorum ama benim de transfer istemem çok sıradan. Yarın bir gün başka öğretmen gelse o da transfer isteyecek. O yüzden ben de transfer istiyorum” ifadelerini kullandı.

“SONUÇLAR KÖTÜ OLUNCA İLK ÖĞRETMEN DEĞİŞİYOR”

Sumudica, transfer yapılmaması gidişatında başarısız olacaklarını ve ilk gönderilecek kişinin de kendisi olacağını iddia ederek, “Bu takımda mesullük benim omuzlarımda ve takım başarısız olduğunda bana hesap soracaklar. Bu ligde üç dört maç kaybettikten sonra ilk öğretmen gönderiliyor. Ben burada elimden geleni yapıyorum ama yalnızca 16 oyuncu ile çalışıyorum. Zaman bizim aleyhimize işliyor. Bizim de transfer yapmamız gerekiyor. Ben de bir süper kahraman değilim. Önümüzde Göztepe ve Trabzonspor maçları var ve bu maçlardan kötü sonuç alınırsa mesullük benim üzerime kalacak. Transfer yapılmazsa yeniden ben ortada kalacağım. Herkesin bu takımı hoşlandığini öğreniyorum, yönetimin de çok çalıştığını öğreniyorum ama beni de herkesin önüne atmayın. Benim takımımın transfere ihtiyacı var” şeklinde mevzuştu.

“HERKES MÜLKİ SIKINTI VAR DİYOR AMA TRANSFER YAPIYOR”

Ligin üçüncü haftasında oynayacakları Göztepe maçının da çok güç olacağına değinen Sumudica, “Göztepe maçı bizim için çok güç olacak. Biz de ona göre hazırlanmaya çalışıyoruz ama benim anlamadığım bir nokta var. Göztepe’nin, Trabzonspor’daki Guilherme ile anlaştığını duydum. Geçen yaz biz oyuncuyu istemiştik ve bize 1 milyon Euro’dan fazla bir sayı söylemişti. Şimdi oraya nasıl gittiğini anlayamıyorum. Herkes mali sıkıntı var diyor ama bir şekilde transfer yapıyor. Ben bunu gerçekten anlayamıyorum” diye mevzuştu.

İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı